Naučte se správně čistit boty

Text: Prima Žena
4. března 2020 | 12:00

Vezměte své oblíbené kožené boty na výlet, ze kterého se vrátí jako vyměněné. Jednou měsíčně pořádá pánská módní značka Le Premier kurz čištění obuvi. Odnesete si z něj nejen dokonale vyleštěné boty, netradiční zážitek a mnoho znalostí o tom, jak se o ně starat, ale i krém a vosk francouzské značky Saphir v celkové hodnotě 700 korun.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Workshop vedou odborníci na ručně šité boty Loake. Tato anglická značka je rodinnou firmou už 130 let a své rámové boty dodává i členům britského královského dvora. Pokud jste majiteli právě bot Loake, vezměte si na workshop právě je. Když ne, doneste si jakýkoliv jiný kožený pár. Na značce nezáleží. Kurzu, který trvá dvě až tři hodiny, se může zúčastnit jen šest zájemců. Důvod je jednoduchý. Experti na boty se chtějí každému individuálně věnovat, vše důkladně vysvětlit a ukázat. „Účastníci kurzu se nejdřív naučí, jak botu na čištění připravit, aby byl výsledek co nejlepší. Dozví se, jak kůži vyživovat, jak správně nanést krém, vosk, v jakém pořadí produkty aplikovat, nebo jak se starat o podrážky,“ říká Jakub Lohniský, ředitel české značky Le Premier zabývající se pánskou módou.

Největší know-how se týká tvrdých částí bot
Možná si říkáte, co budete tak dlouho na workshopu dělat. Čištění bot není jednoduchá záležitost. Nejtěžší je docílit zrcadlového lesku tzv. tvrdých částí bot, tedy špiček a pat. „Aby se boty leskly jako zrcadlo, chce ten správný grif. Každá kůže je jiná, a proto se na kurzu lidé naučí, jaký zvolit poměr produktů, aby boty měly ten správný lesk,“ dodává Lohniský.

Vše, co potřebujete před workshopem vědět
Kurz, jehož cena je 399 korun, probíhá v pražské nákupní pasáži Černá Růže u jednoho velkého stolu. V ceně workshopu jsou zahrnuty i dva dárky v celkové hodnotě 700 korun, a to krém a vosk na boty od značky Saphir, která vyrábí jedny z nejlepších čistících prostředků na obuv na světě. Přihlásit se může kdokoliv – od věrného nositele bot značky Loake, příznivce kvalitní obuvi až po člověka, který si chce své boty jen dokonale vyčistit. Zájemci o kurz najdou aktuální termín vždy na Facebooku a Instagramu značky Le Premier. Pro registraci stačí napsat na e-mail shop@loake.cz.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Oblečení na běh

Krásné počasí nás táhne ven si zaběhat. Nabídka sportovního oblečení na běh více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Zpět do kondice

Dlouhodobé trvání omezeného zákazu vycházení a nedostupnost většiny více

TOP SEX A VZTAHY

Boj o život

Rakovina prsu. Slova, ze kterých nepříjemně mrazí. Komukoliv, kdo slyše více

TOP CESTOVÁNÍ

České hory

Dovolená v Česku není z nouze ctnost. Je to jen návrat k domácímu zlatu, více

TOP GURMÁN

Víno a ryby

Grilovat a udit se dá i doma. Máme pro vás 3 tipy na vína z vinařství více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více