Obnovte zahrádkářský vozový park

Text: Prima Žena
16. března 2020 | 15:00

Zima je za námi a příroda se pomalu probouzí a hlásí se o své slovo. Těšíte se na čas strávený venku? Pokud chcete mít v létě na zahradě výstavní zelený koberec, pozornost byste trávníku měli věnovat už nyní. S každým povyskočením teploty na venkovním teploměru totiž povyskočí i stébla trávy. Pokud se chystáte na obměnu sekačky, budou se vám hodit naše tipy, na co při jejím výběru upnout pozornost. Tady jsou.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Kvalita = základ úspěchu
Kvalita jednotlivých komponentů, jejich materiálu a zpracování, to je základní pravidlo, které asi nepřekvapí. Zárukou by měly být produkty od osvědčených výrobců, ty totiž musí procházet náročným testováním a na jejich výrobu jsou kladeny vysoké nároky. Za kvalitní stroj si sice trochu připlatíte, na druhou stranu je jeho životnost podstatně delší. 

Nože a šíře sečení
Dobré je zaměřit se také na kvalitu a pevnost nožů. Ty nekvalitní totiž trávník spíše „okoušou“, než osekají a další úprava je pak nevyhnutelná. Pozornosti by neměla uniknout ani šíře sečení. „Logicky, čím je záběr širší, tím se zkracuje doba samotného sekání. To je třeba důležitý parametr u robotických sekaček, stejně jako jejich schopnost přejíždět a sekat v různých zónách,“ říká Aleš Chrobok ze společnosti Robomow. Nezanedbatelným údajem je také výkon motoru sekačky, čím vyšší, tím je práce rychlejší a snazší.

Přizpůsobte výběr konkrétní ploše i stavu zahrady
Při výběru správné sekačky je důležité znát zahradu, kde budete sekačku používat. Konkrétně tedy její velikost, sklon a množství případných překážek nebo třeba stromů. Obecně se doporučuje, že pro plochy o rozloze přesahující 3 500 m2 jsou ideální už traktůrky, menší obstarají elektrické, benzinové nebo robotické sekačky. „Nezapomínejte zohlednit i stav zahrady,“ připomíná Aleš Chrobok a dodává „přerostlá tráva bude potřebovat silnější stroj bez ohledu na její množství. Zanedbaná zahrada pak bude vyžadovat péči v podobě přihnojení nebo dokonce provzdušnění. Tady mají výhodu robotické sekačky, které trávník průběžně ekologicky vyživují, protože posekanou trávu nesbírají do koše. Drobné kousky stébel nechávají naopak na trávníku, který tak přirozeně vyživují.“

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Hodinky Parmigiani

Pražská klenotnictví BENY se zaměřují jen na šperky a hodinky od nejprestyžnějších značek. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Domácí rituály

Některá období jsou náročnější než jiná jak fyzicky, tak duševně. Nezbývá tak více

TOP SEX A VZTAHY

Předehra je důležitá

Minimálně šestiminutová předehra je klíčem k uspokojivému milování. Pro většinu lidí více

TOP GURMÁN

Klidná chvilka

Nikdy nepodceňte šálek dobrého horkého čaje! Kvalitní čaj totiž dokáže zlepšit den, u více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více