Plánujte stínění s předstihem

Text: Prima Žena
16. ledna 2020 | 12:00

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, nemáme potřebu vybírat stínicí techniku. Nicméně je to ideální doba z několika důvodů: techničtí poradci mají více času se vám věnovat, vy si můžete výběr stínění v klidu rozmyslet a začátkem jara už ho mít namontované, což vám budou sousedé co nevidět závidět.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Venkovní nebo vnitřní stínění?
V první řadě byste si měli promyslet, co od stínicí techniky očekáváte. Vadí vám pohledy sousedů? Ruší vás v noci osvětlení nebo hluk z ulice? Vaše oblíbená terasa se v létě mění v rozpálené peklo? Oslňují vás paprsky během práce na počítači nebo při sledování televize? Nechcete se v podkroví koupat v kalužích potu? Každý dobrý prodejce vám tyto otázky položí a teprve pak nabídne vhodné řešení.

Nejlepším řešením je kombinace venkovního a vnitřního stínění. Venkovní žaluzie, hliníkové rolety a svislé fasádní clony jsou nejefektivnější ochranou proti slunci a přehřívání interiéru. Tepelné záření zachytí dříve, než vůbec stačí projít oknem do místnosti. Venkovní clony jsou 2x až 3x účinnější než vnitřní stínění a dokážou snížit teplotu v interiéru až o 10 °C. Vnitřní stínění chrání zejména vaše soukromí před pohledy zvenčí a využívá se často jako dekorativní a designový prvek interiéru.

Kde vybírat stínění?
Nákup stínicí techniky na míru představuje dlouhodobou investici, a proto byste měli věnovat náležitou pozornost výběru jak vhodného typu, tak použitým materiálům. Nejvýhodnější je samozřejmě využít služeb odborníků, kteří přijedou nejprve vše zaměřit, navrhnou nejlepší řešení a následně stínění profesionálně nainstalují.

„Stínění vyrábíme pro každé okno, terasu nebo zahradu vždy na míru a zákazníci musejí počítat s tím, že zaměření a výroba stínění chvíli potrvá. Celý proces od osobního zaměření u vás až po samotnou montáž tak může díky individuálnímu přístupu u technicky složitějších výrobků zabrat i několik týdnů,“ informuje Filip Šimara, obchodní ředitel největšího českého výrobce stínění Climax. Pokud tedy budete s objednáním otálet do jara, natož do léta, nebudete před sluncem chráněni včas.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Oblečení na běh

Krásné počasí nás táhne ven si zaběhat. Nabídka sportovního oblečení na běh více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Stop pocení

Nadměrné pocení neboli hyperhidróza patří k velmi obtěžujícím tělesným příznakům. více

TOP SEX A VZTAHY

Přechozený vztah

Jste v dlouhodobějším vztahu a přišly problémy? Tak možná řešíte, více

TOP CESTOVÁNÍ

České hory

Dovolená v Česku není z nouze ctnost. Je to jen návrat k domácímu zlatu, více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Česká síťovka

Vyrábí se od roku 1926, patří k symbolům éry socialismu, nyní se stává retro hitem více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více