Přípravy na jarní malování v interiéru

Text: Prima Žena
15. března 2020 | 09:00

Vymalovat dům či byt můžete kdykoli, ale jaro k tomu vyloženě vybízí. Do malování se můžete pustit sami, stačí dodržet správný pracovní postup. Velmi důležité jsou přípravné práce, například ošetření zdí a odstranění případných plísní, které jsou nejen nevzhledné, ale představují i zdravotní riziko.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Jak se zbavit zdraví škodlivých plísní
Pokud máte v interiéru vlhká nebo nedostatečně izolovaná místa, riziko plísně hrozí právě zde. Nejenže kazí estetický dojem, ale plísňové spory jsou zákeřné, protože mohou způsobit alergické reakce, astmata, podráždění očí a kůže. „Pokud narazíte při malování zdi na plíseň, je třeba se jí zbavit. Prvním krokem sanačního postupu by mělo být usmrcení plísní a jejich mechanické odstranění. Plíseň na napadených plochách se nesmí odstraňovat zasucha, aby nedošlo ke vdechování zdraví škodlivých výtrusů plísní a kontaminaci okolí. Napadená místa se proto namočí biocidním přípravkem a plíseň se opatrně odstraní špachtlí. Při aplikaci v interiéru v průběhu nanášení a schnutí je potřeba zajistit důkladné větrání,“ říká Stanislav Polívka ze společnosti HET, která je předním českým výrobcem nátěrových hmot.

Jak správně používat biocidní přípravky
Odstranění plísní je nutné provádět do maximální možné hloubky. Na obnažený podklad se opět aplikuje biocidní přípravek, aby aktivní složky mohly proniknout až k plísňovému myceliu hluboko ve zdivu. V případě silného napadení je možné přípravek aplikovat i vícekrát a nechte jej působit minimálně 6 až 12 hodin. „Při sanaci napadeného zdiva je vhodné použití přípravku kombinovat s následným přetřením nátěrovou hmotu, která je ošetřena rovněž biocidním prostředkem. Podstatně se tak zvýší preventivní ochrana před dalším možným vznikem plísní. Vhodné jsou biocidní přípravky, které neobsahují anorganicky vázaný chlór. Ten způsobuje vznik nežádoucích hygroskopických solí vedoucích k zasolování a následnému zvyšování vlhkosti zdiva. Další výhodou je, že tyto přípravky nemají bělící účinky a po jejich aplikaci nevznikají na stěnách fleky,“ upřesňuje Stanislav Polívka ze společnosti HET.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Hodinky Parmigiani

Pražská klenotnictví BENY se zaměřují jen na šperky a hodinky od nejprestyžnějších značek. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Bylinky proti virům

Únava, bolest svalů a kloubů a zvýšená teplota. Přestože před podobnými příznaky více

TOP SEX A VZTAHY

Předehra je důležitá

Minimálně šestiminutová předehra je klíčem k uspokojivému milování. Pro většinu lidí více

TOP GURMÁN

Bylinkové ghí

S jarem se jídelníček odlehčuje, ale zdravé tuky v něm mají své stálé místo po celý rok více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více