Servisem kotle prodloužíte jeho životnost

Text: Prima Žena
26. června 2019 | 12:00

Topná sezóna končila, a je proto důležité zkontrolovat, jak se toto náročné období projevilo na stavu našeho topného zařízení. Každoroční pravidelná údržba nás může ušetřit jak nepříjemných překvapení s příchodem zimy, tak i vyšších nákladů na topení, které neudržovaný kotel přináší. Navíc správně provedená údržba významně prodlužuje životnost a správnou funkčnost topného zařízení. Včasné odhalení nedostatků nám totiž ušetří nemalé prostředky.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„U plynových kondenzačních kotlů je nutné provádět údržbu jednou ročně. Autorizovaný servisní technik vám zajistí, že kotel s příchodem další zimy dobře a úsporně poslouží,“ vysvětluje Lukáš Lagron, hlavní technik společnosti Brilon. V rámci pravidelné údržby se čistí teplosměnná plocha od nečistot vzniklých při spalování, což výrazně zvyšuje účinnost kotle. Analyzátorem spalin se kontrolují, případně upraví, spalovací poměry v kotli a ověří těsnost spojů odvodu spalin. „Technik má odpovídající vybavení, aby zjistil i účinnost kotle. Špatně seřízený kotel může zvyšovat náklady na vytápění a ohřev teplé vody,“ dodává. Odborný servis také bývá také jednou z podmínek prodloužené záruky.   

Kontrolu provádějte i při výměně oken nebo topení
Odborníci doporučují provádět kontrolu nastavení kotle například i po rekonstrukci oken, výměně otopných těles či jiné výraznější změně v tepelných podmínkách domu. „Stává se, že výměnou oken za nové se změní podmínky ve vytápěných prostorách, a je proto nutné i změnit nastavení kotle. Zkušený technik vám zjistí například i počet startů kotle, což je důležitý ukazatel jeho správného nastavení,“ popisuje Lukáš Lagron. Ideálním časem pro údržbu jsou právě měsíce po skončení topné sezóny, kdy technici mají kapacitu a mohou se ročním kontrolám plně věnovat. Navíc nutná odstávka kotle v teplých měsících nenaruší komfort domácnosti tak jako s příchodem podzimu.

Pro dobře proškoleného odborníka jde většinou o rutinní záležitost, které obvykle zabere maximálně jednu až dvě hodiny a pro chod domácnosti není nijak zatěžující.

Více informací o pravidelném servisu nebo výměně kotle naleznete na stránkách www.kondenzacni-kotle.cz     
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Coop Porto Alegre

K Vánocům patří dobré skutky. Levi Strauss & Co. proto připravila limitovanou kolekci více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Zdravé oči

Všechny smysly se s přibývajícími léty otupují. Zrak, asi nejdůležitější z nich, více

TOP SEX A VZTAHY

Trans komunita

Spolek Transparent, který pomáhá trans osobám při jejich začleňování do společnosti, více

TOP CESTOVÁNÍ

Pohádkové lázně

Vánoce přicházejí a s nimi i tradiční shon a stres. Řekli bychom, hoďte všechno za hlavu, více

TOP GURMÁN

Zdravé luštěniny

Luštěniny nejsou jen zelená čočka a hrách. Tato rodina je bohatá a nabízí spoustu více

#jsembohyne

Blíží se nový rok a vy do něj můžete vstoupit s deníkem, který vás spolehlivě více

Náhrdelník Maxima

MAXIMA, jméno, které slibuje jedinečnost a bezkonkurenční krásu. více

Desinfekce pračky

Už máte dost toho zašedlého a nepěkně vonícího prádla? Chcete z pračky místo více