STOP jednorázovým plastovým obalům!

Text: Prima Žena
8. listopadu 2019 | 12:00

Drogerie ROSSMANN a společnost Henkel spojily síly a rozhodly se na to jít „bez obalu“. V deseti vybraných pobočkách po celé České republice zavádí plnicí stanice, kde si svou oblíbenou značkovou drogerii můžete s dobrým pocitem natočit do znovu doplnitelných láhví. Drogerie společně s nově dostupnou službou navíc spouští výzvu #denbezobalu na sociálních sítích, která má lidi motivovat k nákupu oblíbených drogistických výrobků bez obalu.

stop_platovym_obalum_1_PZ.jpg stop_platovym_obalum_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Od šamponu, přes sprchový gel, prostředek na nádobí až po gel na praní prádla či aviváž – to vše si nyní můžete nakoupit, aniž byste zbytečně plýtvali plasty. ROSSMANN společně s Henkelem spouštějí od listopadu nově dostupnou službu bezobalové drogerie, která obsahuje šetrné produkty oblíbených kosmetických řad Nature Box a Fa nebo prostředky pro péči o domácnost značek Persil, Silan či Pur.

A jak nová služba funguje? Je to jednoduché, za 19,90 Kč zakoupíte první láhev, označíte na skeneru na plnicí stanici, naplníte zvoleným produktem, označíte etiketou, kterou vám vytiskne stanice, a takto si ji odnesete k pokladně. Příště už stačí prázdnou láhev vzít s sebou na nákup a znovu doplnit. Efekt snížení množství plastů se projeví s každým dalším doplněním drogerie do této stejné láhve.

Jedna česká domácnost nakupováním v projektu Drogerie bez obalu může ušetřit průměrně až 77 % plastového obalu za rok. Kdyby všechny české domácnosti přešly na drogerii bez obalu, ušetřilo by se přibližně 5 tisíc tun plastových obalů za jeden jediný rok .

Připojte se do bezobalové výzvy!
Díky šetrnému bezobalovému nákupu můžeme všichni přispět k ochraně naší planety, proto se obě společnosti v rámci projektu rozhodly spustit také výzvu na sociálních sítích #denbezobalu. V ní si lidé vyzkouší, jak se dá nakupovat zodpovědně. Navštívíte bezobalový obchod, použijete bavlněné sáčky na ovoce místo igelitových pytlíků nebo si natočíte šampon do znovu naplnitelného obalu? Stačí se vyfotit a sdílet na svém Instagramu, jakou variantu udržitelného nákupu jste se rozhodli vyzkoušet, a můžete vyhrát poukaz na doplnění všech osmi dostupných výrobků bezobalových stanic ROSSMANN. Od 6. 11. do 10. 11. 2019 navíc dostane každý zákazník svou první doplnitelnou láhev zdarma. Více informací o drogerii bez obalu a výzvě #denbezobalu naleznete na www.rossmann.cz/drogerie-bez-obalu a www.henkel.cz/udržitelnost.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Náhrdelník Maxima

MAXIMA, jméno, které slibuje jedinečnost a bezkonkurenční krásu. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Lymfodrenáž

Sychravý podzim s sebou opět přináší období chřipek. Vhodnou prevenci více

TOP SEX A VZTAHY

Sex a ženy

Přestože sex na jednu noc již někdy prožilo zhruba 66 % lidí, obzvláště více

TOP CESTOVÁNÍ

Střecha Evropy

Stávka za klima, udržitelný rozvoj, klimatické změny, kompenzace CO2. více

TOP GURMÁN

Latino Café

Víte, že v doušku své oblíbené kávy můžete objevit více než osm set padesát více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Infuze vitaminu C

S příchodem chladnějšího počasí většinou udeří první vlna chřipek a nachlazení, více

Desinfekce pračky

Už máte dost toho zašedlého a nepěkně vonícího prádla? Chcete z pračky místo více