STOP jednorázovým plastovým obalům!

Text: Prima Žena
8. listopadu 2019 | 12:00

Drogerie ROSSMANN a společnost Henkel spojily síly a rozhodly se na to jít „bez obalu“. V deseti vybraných pobočkách po celé České republice zavádí plnicí stanice, kde si svou oblíbenou značkovou drogerii můžete s dobrým pocitem natočit do znovu doplnitelných láhví. Drogerie společně s nově dostupnou službou navíc spouští výzvu #denbezobalu na sociálních sítích, která má lidi motivovat k nákupu oblíbených drogistických výrobků bez obalu.

stop_platovym_obalum_1_PZ.jpg stop_platovym_obalum_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Od šamponu, přes sprchový gel, prostředek na nádobí až po gel na praní prádla či aviváž – to vše si nyní můžete nakoupit, aniž byste zbytečně plýtvali plasty. ROSSMANN společně s Henkelem spouštějí od listopadu nově dostupnou službu bezobalové drogerie, která obsahuje šetrné produkty oblíbených kosmetických řad Nature Box a Fa nebo prostředky pro péči o domácnost značek Persil, Silan či Pur.

A jak nová služba funguje? Je to jednoduché, za 19,90 Kč zakoupíte první láhev, označíte na skeneru na plnicí stanici, naplníte zvoleným produktem, označíte etiketou, kterou vám vytiskne stanice, a takto si ji odnesete k pokladně. Příště už stačí prázdnou láhev vzít s sebou na nákup a znovu doplnit. Efekt snížení množství plastů se projeví s každým dalším doplněním drogerie do této stejné láhve.

Jedna česká domácnost nakupováním v projektu Drogerie bez obalu může ušetřit průměrně až 77 % plastového obalu za rok. Kdyby všechny české domácnosti přešly na drogerii bez obalu, ušetřilo by se přibližně 5 tisíc tun plastových obalů za jeden jediný rok .

Připojte se do bezobalové výzvy!
Díky šetrnému bezobalovému nákupu můžeme všichni přispět k ochraně naší planety, proto se obě společnosti v rámci projektu rozhodly spustit také výzvu na sociálních sítích #denbezobalu. V ní si lidé vyzkouší, jak se dá nakupovat zodpovědně. Navštívíte bezobalový obchod, použijete bavlněné sáčky na ovoce místo igelitových pytlíků nebo si natočíte šampon do znovu naplnitelného obalu? Stačí se vyfotit a sdílet na svém Instagramu, jakou variantu udržitelného nákupu jste se rozhodli vyzkoušet, a můžete vyhrát poukaz na doplnění všech osmi dostupných výrobků bezobalových stanic ROSSMANN. Od 6. 11. do 10. 11. 2019 navíc dostane každý zákazník svou první doplnitelnou láhev zdarma. Více informací o drogerii bez obalu a výzvě #denbezobalu naleznete na www.rossmann.cz/drogerie-bez-obalu a www.henkel.cz/udržitelnost.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Čtyři elementy

Element je prvotní jednoduchá částice, ze které se skládají další složitější věci více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Vše o botoxu

K jedním z nejčetnějších zákroků estetické medicíny patří aplikace botulotoxinu více

TOP CESTOVÁNÍ

Dolní Morava

Vyrazte za sněhovou nadílkou na Dolní Moravu. Nezáleží na tom, jestli jste vášniví lyžaři více

TOP GURMÁN

Novoroční detox

Jako jsou oči oknem do duše, tak střevo je branou do těla. Vstřebává se v něm většina více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Náhrdelník Maxima

MAXIMA, jméno, které slibuje jedinečnost a bezkonkurenční krásu. více