Údržbou kotle prodloužíte jeho životnost

Text: Prima Žena
26. září 2019 | 09:00

Každoroční údržba nás může ušetřit jak nepříjemných překvapení s příchodem zimy, tak i vyšších nákladů na topení, které neudržovaný kotel přináší. Správně provedená kontrola významně prodlužuje životnost a správnou funkčnost topného zařízení. Pokud již dojde k nehodě, nenechte se nachytat a volejte odborníky.

udrzba_kotle_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„U plynových kondenzačních kotlů je nutné provádět údržbu jednou ročně. Autorizovaný servisní technik vám zajistí, že kotel s příchodem zimy dobře a úsporně poslouží,“ vysvětluje Lukáš Lagron, hlavní technik společnosti Brilon. V rámci pravidelné údržby se čistí teplosměnná plocha od nečistot vzniklých při spalování, což výrazně zvyšuje účinnost kotle. Analyzátorem spalin se kontrolují, případně upraví, spalovací poměry v kotli a ověří těsnost spojů odvodu spalin. „Technik má jak odpovídající vybavení, tak patřičné zkušenosti, aby zjistil i účinnost kotle. Špatně seřízený kotel může totiž zvyšovat náklady na vytápění a ohřev teplé vody,“ dodává. Odborný servis bývá také jednou z podmínek prodloužené záruky.   

K nehodě volejte GasGang
Pokud již dojde k poruše nebo rozsáhlé závadě na kotli, je zpravidla nutné jednat rychle. Proto je třeba mít připravený kontakt na topenáře, který bude schopen v co nejkratším čase přijet a kotel opravit či vyměnit. Bohužel i v tomto oboru se najdou tací, kteří nenabízejí úplně férové služby a jejich „pomoc“ se může významně prodražit. „V naší praxi se s výsledky nepoctivých a špatně provedených služeb setkáváme docela často. Pokud vám zničehonic odejde kotel a stane se tak v zimě, jste rádi, že ho někdo rychle opraví a už příliš nedbáte na to, jak kvalitně svou práci odvede. Prostě spoléháte na to, že tomu tak je,“ popisuje Lukáš Lagron s tím, že i z tohoto důvodu zřídili speciální web, na kterém je výběr aktuálně dostupných a prověřených topenářů v každém kraji. „Přesně vidíte, komu voláte a máte možnost si vše dohodnout dopředu. Navíc technici z GasGangu jsou autorizovaní a mají veškeré vybavení nutné k profesionálnímu zásahu,“ doplňuje. Společnost Brilon na podporu svého GasGangu natočila i krátké video.

Video zde
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Praktický kufr

Chystáte se na dovolenou do teplých krajin? Tak to se Vám jistě budou hodit více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Skupinové cvičení

Když se v roce 1989 zvedla opona, za kterou už téměř 15 let běžel aerobik, mnoho více

TOP SEX A VZTAHY

Dokonalý Valentýn

Svátek sv. Valentýna počítají zamilovaní k nejdůležitějším dnům v roce. více

TOP CESTOVÁNÍ

Spa Hotely

Také jste si na konci loňského roku uvědomili, že jste unavení více

TOP GURMÁN

Novoroční detox

Jako jsou oči oknem do duše, tak střevo je branou do těla. Vstřebává se v něm většina více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

#jsembohyne

Blíží se nový rok a vy do něj můžete vstoupit s deníkem, který vás spolehlivě více