Údržbou kotle prodloužíte jeho životnost

Text: Prima Žena
26. září 2019 | 09:00

Každoroční údržba nás může ušetřit jak nepříjemných překvapení s příchodem zimy, tak i vyšších nákladů na topení, které neudržovaný kotel přináší. Správně provedená kontrola významně prodlužuje životnost a správnou funkčnost topného zařízení. Pokud již dojde k nehodě, nenechte se nachytat a volejte odborníky.

udrzba_kotle_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„U plynových kondenzačních kotlů je nutné provádět údržbu jednou ročně. Autorizovaný servisní technik vám zajistí, že kotel s příchodem zimy dobře a úsporně poslouží,“ vysvětluje Lukáš Lagron, hlavní technik společnosti Brilon. V rámci pravidelné údržby se čistí teplosměnná plocha od nečistot vzniklých při spalování, což výrazně zvyšuje účinnost kotle. Analyzátorem spalin se kontrolují, případně upraví, spalovací poměry v kotli a ověří těsnost spojů odvodu spalin. „Technik má jak odpovídající vybavení, tak patřičné zkušenosti, aby zjistil i účinnost kotle. Špatně seřízený kotel může totiž zvyšovat náklady na vytápění a ohřev teplé vody,“ dodává. Odborný servis bývá také jednou z podmínek prodloužené záruky.   

K nehodě volejte GasGang
Pokud již dojde k poruše nebo rozsáhlé závadě na kotli, je zpravidla nutné jednat rychle. Proto je třeba mít připravený kontakt na topenáře, který bude schopen v co nejkratším čase přijet a kotel opravit či vyměnit. Bohužel i v tomto oboru se najdou tací, kteří nenabízejí úplně férové služby a jejich „pomoc“ se může významně prodražit. „V naší praxi se s výsledky nepoctivých a špatně provedených služeb setkáváme docela často. Pokud vám zničehonic odejde kotel a stane se tak v zimě, jste rádi, že ho někdo rychle opraví a už příliš nedbáte na to, jak kvalitně svou práci odvede. Prostě spoléháte na to, že tomu tak je,“ popisuje Lukáš Lagron s tím, že i z tohoto důvodu zřídili speciální web, na kterém je výběr aktuálně dostupných a prověřených topenářů v každém kraji. „Přesně vidíte, komu voláte a máte možnost si vše dohodnout dopředu. Navíc technici z GasGangu jsou autorizovaní a mají veškeré vybavení nutné k profesionálnímu zásahu,“ doplňuje. Společnost Brilon na podporu svého GasGangu natočila i krátké video.

Video zde
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Janja Prokić

Hlavním motivem nové kolekce Sadalsuud české designérky Janji Prokić více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Jojo efekt

Možná jste se do podobné situace už někdy dostali. Celé měsíce tvrdě dřete více

TOP SEX A VZTAHY

Jak zlepšit vztah?

Po dni v práci se s partnerem sejdete konečně doma. Když vyřešíte domácí povinnosti více

TOP CESTOVÁNÍ

Zimní dovolená

Ačkoli si na první vločky ještě počkáme, zimní sezóna se nezadržitelně blíží. více

TOP GURMÁN

Kozí sýr pro každého

Zkuste si vaše oblíbené jídlo ozvláštnit přídavkem kozího sýra. Nejen, více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Letní líčení

S příchodem teplejšího počasí a slunečních paprsků většina žen ubírá na make-upu. více

Chytré řešení

Řešíte, jak rozdělit větší prostory bez stavebních úprav? Zajímavou variantou více