Výběr dodavatele nových oken

Text: Prima Žena
11. března 2016 | 09:00

Blíží se jaro, pokud budete řešit pořízení nových oken pro novostavbu či rekonstrukci, neměli byste s výběrem příliš otálet. Můžete využít nejenom zajímavé zimní slevy, ale budete mít i více času rozmyslet si, od koho si nová okna objednáte.

vyber-dodavatele-novych-oken.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Okna si pořizujete na desítky let

Nová okna by při běžném zacházení a doporučené údržbě měla spolehlivě fungovat a chránit vaše bydlení několik desítek let. Při výběru dodavatele byste měli myslet i na to, že po nějakém čase můžete potřebovat servis, případnou opravu poškození, u dřevěných oken a dveří prostředky na péči o povrchovou úpravu. U oken více než kde jinde totiž platí, že skutečná kvalita se může projevit až po několika sezónách.
Praxe ukazuje, že lidé, kteří koupili před pár lety okna se závratnou slevou, mohou dnes mít problémy zajistit si u svého dodavatele servis. V nesnadné pozici jsou zejména lidé, kteří mají problém s plastovými okny, která je složitější opravit. Určitou záruku tak představují silní dodavatelé s delší historií, kde je větší pravděpodobnost, že se o své zákazníky postarají i po řadě let.
Základem ale je, abyste věděli, kde byla vaše okna skutečně vyrobena. Dodavatel by vám měl umožnit i návštěvu výrobního závodu, kde se budou vaše okna vyrábět.

Než podepíšete smlouvu na nová okna

  1. Ověřte si údaje dodavatele nejlépe v Obchodním rejstříku, pozeptejte se i v okolí na případné zkušenosti
  2. Chtějte garanci původu oken, především pokud dodavatel není přímo výrobcem. Vědět, kdo a kde okna vyrobil je základ
  3. Dobře si zkontrolujte technické specifikace jednotlivých oken od profilu, barvy, smyslu otevírání až po doplňky, stínění. Nechte si vše podrobně popsat a vysvětlit
  4. Zkontrolujte si objednané služby. Zejména se zaměřte na to, abyste byli dobře seznámeni s rozsahem služeb spadajících pod demontáž, montáž, zednické začištění, likvidaci. Pokud chcete, aby ostění bylo i zednicky začištěno, ujistěte se, že to objednané služby skutečně obsahují
  5. Ověřte si záruky na okna a dveře, montáž, seřízení. Uveden by měl být kontakt na záruční a pozáruční servis dodavatele
  6. Nezapomeňte projednat termín dodání
  7. Nechte si přesně vysvětlit, jak bude probíhat stanovení termínu montáže a jak bude samotná montáž probíhat. Měli byste i vědět, kam se obrátit, pokud by se vyskytly jakékoliv problémy
Solidní dodavatel by měl vše jasně a srozumitelně vysvětlit.

Na co si dát pozor

  • „Vyrobíme a dodáme vám cokoliv“. V zásadě platí, že vyrobit lze opravdu vše, ale aby okna a zejména pak velké dveře či posuvné systémy dlouho dobře sloužily, to je již otázka skutečné kvality. Pokud potřebujete vyrobit atypické prvky, měl by vám solidní dodavatel vysvětlit, že prostě určité věci nemůže se zárukou vyrobit.
  • „Dáme vám ještě nižší cenu než konkurence“. Nechat se zlákat okny skoro zadarmo se nemusí vyplatit. Zejména kvalita plastových oken je skryta uvnitř profilu.
  • „Dáme vám mimořádnou slevu za platbu předem“. Pokud je sleva podezřele vysoká, dejte si dobrý pozor, může se vám stát, že nebudete mít ani peníze ani okna.
Vztah s dodavatelem oken je tak založen i na vzájemné důvěře. Nezapomínejte, že kvalitní okna mají svou cenu.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Zásnubní prsteny

Prsten z rákosí, kůže, slonoviny – i tak vypadaly zásnubní prsteny více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Kruhy pod očima

Oční okolí patří k těm nejvíce citlivým a nejtenčím partiím našeho obličeje, více

TOP SEX A VZTAHY

Hypnoterapie

Špatné soustředění, fobie, úzkostné i depresivní stavy, poruchy spánku, alergie, i více

TOP CESTOVÁNÍ

Noc na zámku

Sníte o životě na zámku? „Zkoušeli jste spát jako kněžna či kníže na zámku? více

TOP GURMÁN

Zelená káva

Černou kávu zná každý. Zelená však zůstává pro mnoho konzumentů neobjeveným více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Letní líčení

S příchodem teplejšího počasí a slunečních paprsků většina žen ubírá na make-upu. více

Chytré řešení

Řešíte, jak rozdělit větší prostory bez stavebních úprav? Zajímavou variantou více