Zrozená krása

Text: Prima Žena
8. srpna 2018 | 12:00

Objevte kokedamu, japonské umění pěstování rostlin bez květináčů, podmaňte si včelí vosk, jedinečný zázrak včelího úlu, a vyrobte si doma z přírodních surovin třeba jedinečnou vlastní kosmetickou řadu. Krása se zrodí přímo pod vašima rukama…

zrozena_krasa_1_PZ.jpg zrozena_krasa_2_PZ.jpg zrozena_krasa_3_PZ.jpg zrozena_krasa_4_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Že je výroba kosmetiky složitá? Nebojte se, zvládne to každý, kdo umí trochu vařit. Nenakupujte speciální vybavení, většinu najdete doma v kuchyni. S pomocí knihy Krása z přírody si hravě vyrobíte přírodní kosmetickou řadu: od peelingů, po krémy, šampony a další. Autorky nabízejí více než 30 výborných receptů pro pleť i tělo, nezapomenou na vlasy či požitek z koupele. Navíc zjistíte, že výroba vlastní kosmetiky je skvělá zábava.

A víte, co je Kokedama? Způsob pěstování zeleně inspirovaný japonskými zahradnickými mistry a jeden z hitů současné bytové dekorace. Zapomeňte na košíky, květináče či truhlíky, slovo mají rostliny volně zavěšené v prostoru. Autorka představuje 25 rozmanitých nápadů. Vybrala nejúžasnější kreace, samozřejmě s kořeny ukrytými v mechových koulích. Vznášejí se ve vzduchu na neviditelných provázcích, umně ovázaných kolem kořenového balu připomínajícího kokon.

Zázrakem včelího úlu je Včelí vosk. Včely jej používají k vytváření pláství, v nichž se líhnou a vyvíjejí larvy. Vy z něj zhotovíte leccos od svíček, balzámů a kosmetiky, dekorací až po okrasnou látku. Věděli jste, že vosk je voděodolný? Naimpregnujte si boty. Ať už jste zkušení včelaři nebo prostí začátečníci, včelařka a autorka knihy vás naučí, jak přeměnit vosk na krásné a užitečné věci.

Objevte s nakladatelstvím Metafora řadu užitečných informací, rad a nápadů. Podrobné a přehledné návody, společně s doprovodnými fotografiemi vás povedou krok za krokem k úspěchu, dokonalým výrobkům a hodinám zábavy.

Více informací na www.metafora.cz
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Buďte jedinečná

Každá žena touží po tom být jedinečná a nezáleží na tom více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Jak na únavu?

S podzimem kromě nižších teplot, častějších srážek a rychle se krátících více

TOP SEX A VZTAHY

Šéf kamarádem?

Tykání, chození na skleničku nebo společný víkend? více

TOP CESTOVÁNÍ

Elixír mládí

Novodobý elixír mládí či pramen lásky? Objevte skrytý potenciál sirovodíku. více

TOP GURMÁN

Neopakovatelná chuť

Čaj. Zázvor. Hřebíček. Kardamom. Skořice. Med. Také ve vás všechna tato slova více

Podlehněte šperkům

Český eshop Bangles.cz upoutá snad každou ženu svými nádhernými šperky. více

Wellness a plavání

Plavecký areál Jedenáctka VS nabízí vyžití pro celou rodinu více

Jemné a hřejivé …

Když přijdou první známky zimy, hledáme ztracený pocit tepla. více