Zrozená krása

Text: Prima Žena
8. srpna 2018 | 12:00

Objevte kokedamu, japonské umění pěstování rostlin bez květináčů, podmaňte si včelí vosk, jedinečný zázrak včelího úlu, a vyrobte si doma z přírodních surovin třeba jedinečnou vlastní kosmetickou řadu. Krása se zrodí přímo pod vašima rukama…

zrozena_krasa_1_PZ.jpg zrozena_krasa_2_PZ.jpg zrozena_krasa_3_PZ.jpg zrozena_krasa_4_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Že je výroba kosmetiky složitá? Nebojte se, zvládne to každý, kdo umí trochu vařit. Nenakupujte speciální vybavení, většinu najdete doma v kuchyni. S pomocí knihy Krása z přírody si hravě vyrobíte přírodní kosmetickou řadu: od peelingů, po krémy, šampony a další. Autorky nabízejí více než 30 výborných receptů pro pleť i tělo, nezapomenou na vlasy či požitek z koupele. Navíc zjistíte, že výroba vlastní kosmetiky je skvělá zábava.

A víte, co je Kokedama? Způsob pěstování zeleně inspirovaný japonskými zahradnickými mistry a jeden z hitů současné bytové dekorace. Zapomeňte na košíky, květináče či truhlíky, slovo mají rostliny volně zavěšené v prostoru. Autorka představuje 25 rozmanitých nápadů. Vybrala nejúžasnější kreace, samozřejmě s kořeny ukrytými v mechových koulích. Vznášejí se ve vzduchu na neviditelných provázcích, umně ovázaných kolem kořenového balu připomínajícího kokon.

Zázrakem včelího úlu je Včelí vosk. Včely jej používají k vytváření pláství, v nichž se líhnou a vyvíjejí larvy. Vy z něj zhotovíte leccos od svíček, balzámů a kosmetiky, dekorací až po okrasnou látku. Věděli jste, že vosk je voděodolný? Naimpregnujte si boty. Ať už jste zkušení včelaři nebo prostí začátečníci, včelařka a autorka knihy vás naučí, jak přeměnit vosk na krásné a užitečné věci.

Objevte s nakladatelstvím Metafora řadu užitečných informací, rad a nápadů. Podrobné a přehledné návody, společně s doprovodnými fotografiemi vás povedou krok za krokem k úspěchu, dokonalým výrobkům a hodinám zábavy.

Více informací na www.metafora.cz
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

I am.../ Já jsem...

My v Levi Strauss & Co. pevně věříme v empatii a odvahu. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Tělo po porodu

Vyklenutí bříška, ochablé svaly a kůže, kýla, ale i „prázdná“, pokleslá prsa … více

TOP SEX A VZTAHY

Kamarádské peklo

Máte nejlepší kamarádku, která s vámi tráví spoustu času. více

TOP CESTOVÁNÍ

Rakouská jezera

Když Bůh tvořil rakouská jezera, měl ten den mimořádně kreativní a snad také i více

TOP GURMÁN

UGO očista

Tento podzim budou mít účastníci programu UGO Očista poprvé šanci více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Sex na usmířenou

V jedné chvíli se hádáte, křičíte na sebe, ale o pár vteřin později vás pohlcuje více

Léto za dveřmi!

Možná s rychlým nástupem tropických teplot řešíte otázku: více