Bio pěstování

Text: Prima Žena
25. března 2020 | 09:00

Orientace na zdravý životní styl spolu se zvýšeným zájmem o to, co jíme má v posledních letech rostoucí tendenci. Pokud se tedy chcete vyhnout chemickým látkám, které jsou v dnešní době obsaženy prakticky ve všech výrobcích, se kterými přijdeme do styku, máte skvělou možnost začít tím, že si na své zahradě vypěstujete svou vlastní zeleninu a ovoce v té nejvyšší kvalitě. Pěstování zeleniny v bio kvalitě přitom není nic složitého, nicméně základem pěstitelského úspěchu je zvolit správný zahradnický substrát a hnojiva.

bio_pestovani_5_PZ.jpg bio_pestovani_6_PZ.jpg bio_pestovani_7_PZ.jpg bio_pestovani_8_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Jaké výhody s sebou nese BIO pěstování?
V první řadě můžete několik let udržovat úrodnost a biologickou aktivitu půdy, což produkuje ovoce a zeleninu vysoké kvality. BIO plodiny neobsahují zdraví škodlivé látky – pesticidy, antibiotika nebo růstové hormony, a navíc mají lepší chuť a jdou vydatnější. I přes to, že se jedná o relativně dražší způsob pěstování, je toto pěstování mnohem vhodnější pro náš organismus a zároveň je šetrnější k životnímu prostředí.

Co jsou to organické přípravky?
Jedná se o směs živočišného původu, jako je hnůj, rohovina a kostní moučka, zčásti pocházejí z rostlin – například kompost. Tyto přípravky tedy využívají živiny, které už prošly zahradním či zemědělským koloběhem. Živiny se tak znovu zužitkují – i proto jsou v ekologickém zemědělství organická hnojiva vyhledávaná.

Naše tipy
Vyzkoušejte například organický substrát pro užitkovou zahradu v objemu 20 l. Vyrábí se v České republice, a to z čistě přírodních surovin. Mezi složky substrátu patří rašelina, kokosová vlákna, jíl, vápenec a startovací organické hnojivo, které je vhodné pro pěstování BIO zeleniny (např. rajčat, paprik, bylinek) a drobného ovoce. Jedinečná struktura zaručuje rostlinám přirozenou kyprost a optimální provzdušnění kořenového balu, čímž urychluje růst kořenů. Díky vysoké absorpci a stabilní struktuře výborně zásobuje rostliny vodou a živinami včetně mikro prvků.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Reserved Joyful

Nové trendy v eko stylu? Není problém. Reserved nově přináší kolekci jaro/léto 2020 více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Bylinky proti virům

Únava, bolest svalů a kloubů a zvýšená teplota. Přestože před podobnými příznaky více

TOP SEX A VZTAHY

Předehra je důležitá

Minimálně šestiminutová předehra je klíčem k uspokojivému milování. Pro většinu lidí více

TOP GURMÁN

Klidná chvilka

Nikdy nepodceňte šálek dobrého horkého čaje! Kvalitní čaj totiž dokáže zlepšit den, u více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více

Česká síťovka

Vyrábí se od roku 1926, patří k symbolům éry socialismu, nyní se stává retro hitem více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více