Jak nemít ze zahrady džungli?

Text: Prima Žena
24. května 2019 | 12:00

Každý majitel rodinného domku či chalupy to zná moc dobře. Na takové nemovitosti je pořád co dělat, obzvlášť pak na zahradě. Čeká-li vás dovolená, prodloužený víkend nebo jen výlet, nejdůležitější je před odjezdem obstarat zahradu a její nástrahy. Stačí jeden den a trávník v letním rozpuku se znenadání změní na přírodní džungli. Jaké nástroje potřebujete a co všechno musíte vědět, abyste měli zahradu pod palcem?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Pod slovem džungle si představíme hustý tropický prales, který je neposkvrněný jakýmkoliv lidským zásahem. A přesně tak může dopadnout i neudržovaná zahrada. Nepropásněte start a podchyťte ten správný moment, kdy se příroda začne probouzet. Mějte po ruce základní sadu, se kterou bude zahradničení hned snazší, a to vřetenovou sekačku na menší plochy, robotickou sekačku na větší trávníky, nůžky i rycí vidle a uvidíte, že se vám zahrada odvděčí.    

Sekám, sekáš, sekáme
Toužíte po stejném nebo alespoň podobném trávníku, na kterém se prohání slavní fotbaloví hráči? Dát jeden typ pro všechny zahrádkáře je téměř nemožné, protože velmi záleží na konkrétní poloze, složení půdy a mnoha dalších faktorech. Jedna rada pro všechny ale přece jen existuje. Nikdy, ale opravdu nikdy nenechávejte trávu narůst do co největší délky. Stačí ji nechat povyrůst o několik centimetrů a její stébla se začnou kvůli nezvyklé váze zpevňovat. Po drastickém zkrácení je potom výsledkem žlutá a pichlavá tráva, na které už nenajdete ani jediné jemné stéblo. Ideální je proto sekat trávu alespoň dvakrát týdně. Máte-li menší předzahrádku, vsaďte na ruční vřetenovou sekačku TT 300 S značky WOLF-Garten, která trávu jemně a rovně zastřihne. Jste-li majitelem větší plochy zahrady, nechte z domovské stanice vyjet zeleného robotického bojovníka za hezčí trávníky, Robomow. Ten se o trávník kompletně postará za vás. 


« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Neobyčejné tašky

Eko tašky, kabelky, taštičky a batohy z pratelného papíru jsou krásné, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Květové vody

Lotyšská firma DABBA, která v roce 2011 začínala jako malá rodinná firma vyrábějící více

TOP SEX A VZTAHY

Lechtivé filmy

Dlouhou dobu se mělo za to, že zatímco muže sexuálně vzrušují vizuální podněty, více

TOP CESTOVÁNÍ

Vysněná dovolená

Češi jsou známí svou spořivostí, úspory si v Česku tvoří většina domácností. Z průzkumu více

TOP GURMÁN

Nupo One Meal

Značka Nupo je synonymem zdravého hubnutí a to již od roku 1981. více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Chytré řešení

Řešíte, jak rozdělit větší prostory bez stavebních úprav? Zajímavou variantou více

Krásná pleť

S věkem kůže ztrácí svou pružnost a pevnost a stává se tenčí. Tato ztráta pružnosti více