Jak nemít ze zahrady džungli?

Text: Prima Žena
24. května 2019 | 12:00

Každý majitel rodinného domku či chalupy to zná moc dobře. Na takové nemovitosti je pořád co dělat, obzvlášť pak na zahradě. Čeká-li vás dovolená, prodloužený víkend nebo jen výlet, nejdůležitější je před odjezdem obstarat zahradu a její nástrahy. Stačí jeden den a trávník v letním rozpuku se znenadání změní na přírodní džungli. Jaké nástroje potřebujete a co všechno musíte vědět, abyste měli zahradu pod palcem?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Pod slovem džungle si představíme hustý tropický prales, který je neposkvrněný jakýmkoliv lidským zásahem. A přesně tak může dopadnout i neudržovaná zahrada. Nepropásněte start a podchyťte ten správný moment, kdy se příroda začne probouzet. Mějte po ruce základní sadu, se kterou bude zahradničení hned snazší, a to vřetenovou sekačku na menší plochy, robotickou sekačku na větší trávníky, nůžky i rycí vidle a uvidíte, že se vám zahrada odvděčí.    

Sekám, sekáš, sekáme
Toužíte po stejném nebo alespoň podobném trávníku, na kterém se prohání slavní fotbaloví hráči? Dát jeden typ pro všechny zahrádkáře je téměř nemožné, protože velmi záleží na konkrétní poloze, složení půdy a mnoha dalších faktorech. Jedna rada pro všechny ale přece jen existuje. Nikdy, ale opravdu nikdy nenechávejte trávu narůst do co největší délky. Stačí ji nechat povyrůst o několik centimetrů a její stébla se začnou kvůli nezvyklé váze zpevňovat. Po drastickém zkrácení je potom výsledkem žlutá a pichlavá tráva, na které už nenajdete ani jediné jemné stéblo. Ideální je proto sekat trávu alespoň dvakrát týdně. Máte-li menší předzahrádku, vsaďte na ruční vřetenovou sekačku TT 300 S značky WOLF-Garten, která trávu jemně a rovně zastřihne. Jste-li majitelem větší plochy zahrady, nechte z domovské stanice vyjet zeleného robotického bojovníka za hezčí trávníky, Robomow. Ten se o trávník kompletně postará za vás. 


« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Oblečení na běh

Krásné počasí nás táhne ven si zaběhat. Nabídka sportovního oblečení na běh více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Low shampoo

Péče o vlasy je jakýsi rituál, který si jen těžko dokážeme představit jinak. více

TOP SEX A VZTAHY

Přechozený vztah

Jste v dlouhodobějším vztahu a přišly problémy? Tak možná řešíte, více

TOP CESTOVÁNÍ

Dovolená v Řecku

Koronavirus letošní cestovatelské plány podstatně narušil. Zastavila se letecká doprava více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více