Kokedama do každé rodiny

Text: Prima Žena
14. února 2020 | 15:00

Kokedamy jsou levitující rostliny zavěšené v mechovém balu. Spojuje je exotický vzhled a přesto jednoduchá péče. Těchto pět kokedam ze Zahrady na niti vám odpustí i nějaký ten zahradnický prohřešek a přitom budou stále vypadat k světu. Chcete si kokedamu vyrobit sami? Na konci textu najdete návod, jak na to.

Kokedamy1_PZ.jpg Kokedamy_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Kokedamy vyrábíme z odolných venkovních i pokojových rostlin, aby vám mohly dělat dlouho radost. Na jejich pěstování nemusíte být žádní profíci,” láká Lenka Hrubá ze Zahrady na niti a představuje pět různorodých kokedam, jejichž pěstování není nijak náročné.

Kokedamy jsou rostliny zasazené v mechové kouli, které se zavěšují do prostoru. Každá rostlina vyžaduje trochu jinou míru světla a tepla, samotná péče už ale náročná není – stačí kokedamu jednou týdně na pět minut položit do nádoby s odstátou vodou a nechat se „napít”. Nevíte, jaká rostlina je pro vás ta pravá? Z těchto pěti kokedam si určitě vyberete.

1.    Venkovní kokedama
Chcete kokedamu, která vám bude celoročně zkrášlovat balkón, terasu nebo pergolu? V tom případě sáhněte po borovici, která outdoor miluje. V Zahradě na niti seženete kokedamu s čarověníkem (naroubovaným odřezkem) borovice, která připomíná borovicovou bonsaj. Borovice je venkovní dřevina, která vyžaduje vegetační zimní klid s teplotami pod 10 °C a dobře zvládá zimu a mráz. V létě pak má ráda sluníčko.

2.    Nenáročná kokedama
Nolina neboli sloní noha je kokedama, kterou zvládne pěstovat i pětileté dítě. Dobře snáší i delší sucho a na rozdíl od sukulentů není tolik náročná na světlo. V jedné kokedamě jsou umístěny tři rostliny.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Kouzlo krajky

Kouzlu paličkované krajky jsem propadla v 15ti letech, kdy mi taje tohoto více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Cesta ke zdraví

„Do Německa jsem šel svobodný s jednou sportovní taškou, a když jsem více

TOP GURMÁN

Ketodieta

Každý způsob hubnutí má své výhody a rizika. Ketodieta je novým fenoménem více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více