Krása a pohodlí v zahradě je stále v módě

Text: Prima Žena
12. června 2019 | 09:00

Začíná období, na které se každoročně těšíme. Většinu volného času můžeme trávit v zahradním království. Oddáváme se koupeli v bazénu i ve sluneční lázni na pohodlném lehátku s drinkem po ruce, relaxu v blahodárné stinné oázy klidu a samozřejmě také slastnému hodování a bohémským radovánkám. Přesně k tomu léto v zahradě vyzývá. Jste na to připraveni?

pohodli_zahrady_1_PZ.jpg pohodli_zahrady_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Potřebovat budete bytelnou sestavu nábytku s jídelním stolem, křesly, lehátky a lavicemi, která se stane na každé terase nebo zahradě středobodem dění. A počítat při jejím výběru musíte i s pořádnou rodinnou oslavou nebo rozjetou party s přáteli. Odpovídající velikostí i zvoleným designem by měla harmonicky zapadnout do celku bezprostředního okolí. Dobře zvolený nábytek si můžete bezstarostně užívat i řadu let. Při výběru se tedy soustřeďte nejen na nadčasovost a eleganci provedení nábytku, ale především na vlastnosti materiálu a kvalitu jeho zpracování. Venkovní podmínky si o to jednoznačně říkají.

Stále častěji se vracíme k přírodním materiálům, a robustní odolný nábytek z exotického dřeva eukalyptu nebo teaku je v takovém případě jasnou volbou. Například u Mountfieldu najdete jak tradiční, tak i moderní řady dřevěného nábytku v oblíbeném jednoduchém stylu. Teakové dřevo dává nábytku dokonce celoroční odolnost vůči venkovním podmínkám. S ohledem na vizuální koncepci zahrady nebo terasy se ale můžete rozhodnout také pro minimalistickou a nerušivou atmosféru, kterou vyvolává nábytek z kovu. Slitina hliníku nebo tahokov mu propůjčují stabilitu a pevnost, a přitom mile překvapí i svou nízkou hmotností. Oceníte i to, že takový nábytek je téměř nezničitelný a tahokov dokonce zcela bezúdržbový.

K vychytanému venkovnímu obýváku patří také venkovní kuchyň. A co si budeme povídat, vůně lahodných steaků pěkně rozpálí každou party! Rada na toho správného parťáka? Zahradní grily a udírny americké značky Char-Broil v sobě spojují tradice celých generací BBQ mistrů s moderními technologiemi.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Giambattista Valli

Letošní oblíbená designerská kolekce značky H&M bude dílem Giambattistu Valli, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Čerstvé jizvy

Pokud máte čerstvé jizvy je důležité, předtím než jdete na sluníčko volit více

TOP SEX A VZTAHY

Benefity přátelství

Také jste si všimla, jak se životní tempo stále zrychluje? Je těžké této tendenci více

TOP CESTOVÁNÍ

Rady na cesty

Začíná letní sezóna plná cestování a nevšedních zážitků. Přečtěte si pár tipů více

TOP GURMÁN

Moderni kuchyně

Moderní kuchařky boří mýty ve stravování. Namísto masných pokrmů přinášejí do více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více

Vůně Provence

Vzpomínáte, jaké to bylo odpočívat ve stínu olivovníku v Provence více