Krása a pohodlí v zahradě je stále v módě

Text: Prima Žena
12. června 2019 | 09:00

Začíná období, na které se každoročně těšíme. Většinu volného času můžeme trávit v zahradním království. Oddáváme se koupeli v bazénu i ve sluneční lázni na pohodlném lehátku s drinkem po ruce, relaxu v blahodárné stinné oázy klidu a samozřejmě také slastnému hodování a bohémským radovánkám. Přesně k tomu léto v zahradě vyzývá. Jste na to připraveni?

pohodli_zahrady_1_PZ.jpg pohodli_zahrady_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Potřebovat budete bytelnou sestavu nábytku s jídelním stolem, křesly, lehátky a lavicemi, která se stane na každé terase nebo zahradě středobodem dění. A počítat při jejím výběru musíte i s pořádnou rodinnou oslavou nebo rozjetou party s přáteli. Odpovídající velikostí i zvoleným designem by měla harmonicky zapadnout do celku bezprostředního okolí. Dobře zvolený nábytek si můžete bezstarostně užívat i řadu let. Při výběru se tedy soustřeďte nejen na nadčasovost a eleganci provedení nábytku, ale především na vlastnosti materiálu a kvalitu jeho zpracování. Venkovní podmínky si o to jednoznačně říkají.

Stále častěji se vracíme k přírodním materiálům, a robustní odolný nábytek z exotického dřeva eukalyptu nebo teaku je v takovém případě jasnou volbou. Například u Mountfieldu najdete jak tradiční, tak i moderní řady dřevěného nábytku v oblíbeném jednoduchém stylu. Teakové dřevo dává nábytku dokonce celoroční odolnost vůči venkovním podmínkám. S ohledem na vizuální koncepci zahrady nebo terasy se ale můžete rozhodnout také pro minimalistickou a nerušivou atmosféru, kterou vyvolává nábytek z kovu. Slitina hliníku nebo tahokov mu propůjčují stabilitu a pevnost, a přitom mile překvapí i svou nízkou hmotností. Oceníte i to, že takový nábytek je téměř nezničitelný a tahokov dokonce zcela bezúdržbový.

K vychytanému venkovnímu obýváku patří také venkovní kuchyň. A co si budeme povídat, vůně lahodných steaků pěkně rozpálí každou party! Rada na toho správného parťáka? Zahradní grily a udírny americké značky Char-Broil v sobě spojují tradice celých generací BBQ mistrů s moderními technologiemi.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Mekka šperkařů

Jedinečný šperk vznikne tehdy, když jsou splněny dvě podmínky – zlatník více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Zhubněte snadno

Máte pocit, že ať děláte, co děláte, zhubnout se vám stále nedaří? více

TOP SEX A VZTAHY

Sex ve vyším věku

Ačkoliv četné průzkumy naznačují, že sexuální aktivita lidí pokračuje i ve vyšším věku, více

TOP CESTOVÁNÍ

Orfeova lyra

Každý z nás je jiný a někdo rád poznává nová místa a jiný se rád vrací tam, více

TOP GURMÁN

Ketonová dieta

5 mýtů o ketonové dietě podle výživové poradkyně Moniky Čermákové. více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více

Vůně Provence

Vzpomínáte, jaké to bylo odpočívat ve stínu olivovníku v Provence více

Chytré řešení

Řešíte, jak rozdělit větší prostory bez stavebních úprav? Zajímavou variantou více