Letní dovolená na domácí terase?

Text: Prima Žena
16. května 2020 | 09:00

Aktuální dění zatím příliš nenahrává tomu, aby lidé svoji letní dovolenou trávili v exotických destinacích u moře. Řada z nich tak během prázdnin vymění prosluněnou pláž za bezpečí domova. I když to nemusí znít jako dokonale strávené léto, opak je pravdou. Pokud si člověk terasu přizpůsobí svým potřebám, může se i na ní pohodlně slunit, grilovat, případně se zchladit ve vodě. Upravit ji lze bez problémů do léta, aniž by bylo nutné chodit do obchodu. Výběr i nákup jde totiž vyřešit i online. Na co se tedy při vybudování dokonalé terasy nejen pro letošní léto zaměřit?

letni_terasa_1_PZ.jpg letni_terasa_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Dlažba jako základní prvek
Základem každé terasy je kvalitní podlaha. Mezi nejodolnější, a přitom designově působivá řešení patří jednoznačně keramická dlažba. V tloušťce 2 cm ji lze přitom položit hned třemi různými způsoby – do štěrku, na terče nebo do trávy. „Díky variabilitě venkovních dlažeb tloušťky 2cm je možné pokládku přizpůsobit podkladu. Pokud máte pro terasu již připravený betonový podklad, je nejlepší položit dlažbu na terče. Pokud upřednostňujete menší stavební úpravy, je možné dlažbu položit jednoduše do trávy. Ideálním kompromisem je pak pokládka do štěrku. Zde není nutné vytvářet betonovou desku, stačí štěrkové lože, které zajistí i perfektní odtok vody,“ popisuje jednatel firmy M.B.KERAMIKA Martin Bezděk.

Koupání jako u moře
Pokud chce uživatel dokonale napodobit atmosféru dovolené u moře, nemělo by na jeho terase chybět místo ke koupání. Fanouškům hotelového povalování postačí obyčejný bazén. Na své si však přijdou i ti, kteří k moři jezdí kvůli slané vodě a vlnám. Instalace solnizační jednotky není finančně náročná, slaná voda v bazéně se navíc snadno udržuje. Tímto se člověk vyhne chlóru a dalším chemickým prostředkům, takže se v bazénu mohou koupat i lidé s citlivější pokožkou. Kdo si na dovolené nejvíce užívá skákání ve vlnách, může si do domácího bazénu pořídit také techniku vytvářející vlnobití.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Plavky léta

Léto klepe na dveře a ať už jej letos trávit doma na zahradě nebo u rybníka, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Oplálená a zdravá

Fakt, že nadměrné opalování je zdraví škodlivé, je poměrné známý. více

TOP SEX A VZTAHY

Zdraví vztah

Jedním z nejčastějších důvodů rozchodu bývá nevěra. Pro mnohé ženy i muže více

TOP GURMÁN

Léto plnými doušky

Je libo skvělý letní drink? Navoďte si i v pohodlí domova tu pravou dovolenkovou více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více