Nepodceňujte péči o řezané květiny!

Text: Prima Žena
3. srpna 2018 | 09:00

Darovaný květinový pugét přináší nejen radost, ale také starost. Aby vám květiny vydržely co nejdéle, řiďte se několika jednoduchými radami. Jen tak totiž zněkolikanásobíte živnotnost vaší květiny.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Každá květina je jiná a má i jiné požadavky na to, jak se o ní starat. Ideální je, když květiny při transportu neutrpí teplotní šok. V zimě tedy dejte pozor, abyste kytici nevystavovali větru a mrazu. V létě naopak dbejte na dostatečnou ochranu před přehřátím a vytrvalými slunečními paprsky. V případě, že květinu objednáváte přes doručovací květinou službu, zajímejte se o detaily týkající se skladování a doručování jednotlivých zakázek. „Od objednání kytice po její doručení uplyne jen pár hodin. Naši florističtí partneři se nachází nejen v České republice, ale také v dalších 150 zemích po celém světě. Díky výběru vhodné provozovny, tedy té, která je příjemci nejblíž, jsme schopni zaručit čerstvost a top kvalitu doručených kytic,“ uvádí Jitka Mandysová ze společnosti Fleurop pro Českou republiku.

Čistá váza je naprostý základ
Možná se to může zdát přehnané, ale i taková maličkost, jako je vhodná váza, ovlivňuje životnost květiny. Než do ní nalijete vodu, vydezinfikujte ji – k tomu ideálně použijte přípravek s obsahem chlóru. Květinám se daří v různých typech nádob, určitě se ale nedoporučují ty keramické, které jsou uvnitř bez glazury.

Pečujte o stonek
Ještě, než květinu umístíte do vázy, zbavte stonek přebytečných listů. Poté ho seřízněte ostrým nožem pod úhlem zhruba 45 stupňů. Účelem tohoto řezu je zvětšit plochu, kterou do sebe květina může dostávat vodu a živiny. Při každé výměně vody je dobré řez opakovat.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

I am.../ Já jsem...

My v Levi Strauss & Co. pevně věříme v empatii a odvahu. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Citlivé zuby

Léto je v plném proudu a neodmyslitelně k němu patří pití studeného piva více

TOP SEX A VZTAHY

Postelový karneval

To poslední, co by prospělo vašemu intimnímu životu, je nuda. více

TOP CESTOVÁNÍ

Rakouská jezera

Když Bůh tvořil rakouská jezera, měl ten den mimořádně kreativní a snad také i více

TOP GURMÁN

UGO očista

Tento podzim budou mít účastníci programu UGO Očista poprvé šanci více

Léto za dveřmi!

Možná s rychlým nástupem tropických teplot řešíte otázku: více

Sluneční péče

Protože pobyt na slunci není bez rizika, vyvinula značka Sothys více

Nová Motorola

Příchod letních dnů si často žádá obměnu šatníku. více