Užijte si čas sklizně i odpočinku

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Trávník jako ze škatulky
I trávník si zaslouží vaši pozornost. Během léta, kdy teploty většinou výrazně stoupají a je nedostatek srážek, je třeba se mu trošku věnovat. Dopřejte trávě alespoň jednou za čas dostatek vláhy, je to určitě lepší varianta než častější kropení. Zalévejte ráno či večer, vyhněte se odpoledni, kdy je velký výpar. Minimální výška trávníku by měla dosahovat alespoň 4 až 5 centimetrů, aby si tak tráva mohla uchovat svou zelenou barvu. Základem usnadnění práce je výběr vhodné sekačky. Pokud disponujete rovinatou zahradou o velikosti do 1 000 m2, vyzkoušejte MTD Smart 46 SPOE s elektrickým startérem a silným motorem MTD Thorx 55 ES. Rukojeť sekačky je plně sklopná, tak vám zbyde ve vaší kůlně spousta místa i pro nářadí.

Dřevo, dřevo, dřevo
A teď od práce k tomu příjemnějšímu, venkovnímu posezení. Pokud přemýšlíte, kam jej umístit, volte ten nejrovnější terén v blízkosti domu, pergoly nebo stromů, které vám přes den poskytnout příjemný stín. Pokud vybíráte nábytek, doporučujeme zvolit dřevěný. Ten dobře odolává povětrnostním podmínkám, má přirozenou barvu a hezky vypadá. Ideální jsou druhy asijského dřeva nebo švédská borovice. A ještě jedno doporučení, tloušťka desky stolu by měla být minimálně 2,8 cm aby byl stůl pevný a opravdu odolný.

Kouzelná večerní atmosféra
Zahradu si během letních měsíců užíváme hlavně večer, kdy už panují příjemnější teploty a je čas na grilování nebo jen posezení se skleničkou v ruce. Podtrhněte atmosféru své zahrady a zkuste ji doplnit o osvětlení. Cestičky a chodníky orámujte jednoduchými lucernami, které fungují na solární energii, pergolu, květináče nebo třeba fontánu zkuste ozdobit jednobarevnými světelnými řetězy. Uvidíte, v jak pohádkový prostor se takto jednoduše promění vaše zahrada. Pokud ji navíc doplníte o květináče a další přírodní dekorace v jednotném stylu, pak se vám ze zahrady nebude vůbec chtít.   

1 2 další strana »

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Plavky léta

Léto klepe na dveře a ať už jej letos trávit doma na zahradě nebo u rybníka, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Pozitivní změna

GreenFood Nutrition L-Tryptofan + vitamin B6 poskytuje široký rozsah výhod více

TOP SEX A VZTAHY

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více