Krása a pohodlí v zahradě je stále v módě

Text: Prima Žena
12. června 2019 | 09:00

Začíná období, na které se každoročně těšíme. Většinu volného času můžeme trávit v zahradním království. Oddáváme se koupeli v bazénu i ve sluneční lázni na pohodlném lehátku s drinkem po ruce, relaxu v blahodárné stinné oázy klidu a samozřejmě také slastnému hodování a bohémským radovánkám. Přesně k tomu léto v zahradě vyzývá. Jste na to připraveni?

Potřebovat budete bytelnou sestavu nábytku s jídelním stolem, křesly, lehátky a lavicemi, která se stane na každé terase nebo zahradě středobodem dění. A počítat při jejím výběru musíte i s pořádnou rodinnou oslavou nebo rozjetou party s přáteli. Odpovídající velikostí i zvoleným designem by měla harmonicky zapadnout do celku bezprostředního okolí. Dobře zvolený nábytek si můžete bezstarostně užívat i řadu let. Při výběru se tedy soustřeďte nejen na nadčasovost a eleganci provedení nábytku, ale především na vlastnosti materiálu a kvalitu jeho zpracování. Venkovní podmínky si o to jednoznačně říkají.

Stále častěji se vracíme k přírodním materiálům, a robustní odolný nábytek z exotického dřeva eukalyptu nebo teaku je v takovém případě jasnou volbou. Například u Mountfieldu najdete jak tradiční, tak i moderní řady dřevěného nábytku v oblíbeném jednoduchém stylu. Teakové dřevo dává nábytku dokonce celoroční odolnost vůči venkovním podmínkám. S ohledem na vizuální koncepci zahrady nebo terasy se ale můžete rozhodnout také pro minimalistickou a nerušivou atmosféru, kterou vyvolává nábytek z kovu. Slitina hliníku nebo tahokov mu propůjčují stabilitu a pevnost, a přitom mile překvapí i svou nízkou hmotností. Oceníte i to, že takový nábytek je téměř nezničitelný a tahokov dokonce zcela bezúdržbový.

K vychytanému venkovnímu obýváku patří také venkovní kuchyň. A co si budeme povídat, vůně lahodných steaků pěkně rozpálí každou party! Rada na toho správného parťáka? Zahradní grily a udírny americké značky Char-Broil v sobě spojují tradice celých generací BBQ mistrů s moderními technologiemi.

Tak např. jimi patentovaná technologie TRU-Infrared využívá principu infračerveného záření. Maso se díky němu nevznítí, nepřipaluje ani nevysouší, je extra šťavnaté a má křupavou kůrku. Systém rozšiřuje rovnoměrně infračervené teplo na spodní straně roštu, a to pak pomalu sálá přímo do jídla nad ní. Zachytává navíc tuk, který se následně odpaří a v podobě kouře přidává masu ještě intenzivnější chuť a vůni.

Na většině zahrad teď frčí hlavně díky své snadné obsluze grily plynové. Ale jestli rádi experimentujete a milujete specifické aroma masa grilovaného na dřevěném uhlí, zkuste revoluční systém Char-Broil Gas2Coal, který umožňuje kombinaci výhod obou metod grilování. Rozpalte maso rychle nad plynovými hořáky a kdykoliv vám váš instinkt fajnšmekra zavelí, dokončete ho na dřevěných briketách. Ta změna paliva nezabere ani minutu!

Zvládnout umění udělat si pohodlí není žádná dřina!

www.mountfield.cz 

Obr 1. Variabilní stůl Variant s polohovacími křesly Bramley a plynový gril Char-Broil Performance 220B
Obr 2. Houpačka Serenity
Obr 3. Hybridní gril Char-Broil Gas2Coal 3B

Foto: Mountfield

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Plavky léta

Léto klepe na dveře a ať už jej letos trávit doma na zahradě nebo u rybníka, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Dokonalé čistění

Při sportu je lepší zapomenout na make-up a zaměřit se hlavně na dokonalé více

TOP SEX A VZTAHY

Dětská traumata

Rozvody jsou bohužel stále častým koncem mnohých manželství. více

TOP GURMÁN

Léto plnými doušky

Je libo skvělý letní drink? Navoďte si i v pohodlí domova tu pravou dovolenkovou více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více