Cestování s malými dětmi? Užijte si ho

Text: Prima Žena
15. července 2019 | 09:00

Blíží se čas dovolených a možná už přemýšlíte, kam s dětmi vyrazit. Pokud jsou ale ještě malé, můžete mít pochyby, jak s nimi zvládnete delší výlet nebo dokonce cestování za hranice. Vyrazit s dětmi do světa obnáší trochu nepohodlí, ale zároveň vám rozšíří obzory, načerpáte nové zážitky a nabijete se energií do dalších dnů. A to zaručeně převáží vše ostatní! Proto jsme vám připravili pár tipů, abyste si cestování co nejvíce užili, a dopřáli si společné zážitky plné pohody a sluníčka.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Dodržujte rituály
Cestování s děťátkem může být někdy náročnější – prostě nemusí mít „svůj den“ a pak už si jen přejete špunty do uší a trochu klidu. Abyste vše zvládli, směřujte co nejvíce spánku dítěte na dobu jízdy autem nebo letu. V případě letu můžete zvolit koupi letenky s přímým letem, nebo vybrat noční linku. Pokud to jde, měl by být váš rituál před odjezdem co nejvíce podobný režimu běžného dne dítěte. Je tak dobré se vyvarovat buzení děťátka o hodně dříve než obvykle, nebo ho naopak nenechat spát – v tomto případě rozhodně neplatí, že pokud je vyčerpané, tak usne lépe. Malým/velkým pomocníkem k uklidnění miminka jsou dudlíky. Děťátko díky nim získá pocit klidu, spolehlivě jej utiší a zároveň uspokojí potřebu sání. Dudlíky NUK Space navíc obsahují extra velké větrací otvory, které umožňují maximální cirkulaci vzduchu, a pomáhají citlivé pokožce děťátka dýchat. Užší a tenčí krček savičky zároveň snižuje tlak na čelisti a zoubky. A aby byl dudlík NUK Space pomocníkem na dlouhou dobu, je součástí balení robustní cestovní krabička pro přepravu a hygienickou sterilizaci v mikrovlnné troubě.

TIP: Až už budete „na místě“ není dobré si plánovat mnoho aktivit. Stále je potřeba dodržovat režim děťátka a přizpůsobit mu program. Třeba neuvidíte tolik památek a obchůdků, ale zažijete více pohody, než kdybyste utíkali po promenádě s unaveným dítětem v náručí. Zároveň lépe poznáte místní, a zážitky tak budou zase o něco intenzivnější.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Čelenky Lasoul

Je vám zima na hlavu, ale nechcete si ničit účes čepicí? více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Spray na ruce

HANN je nejen stylový, ale i funkční produkt vyrobený ve Španělsku určený více

TOP SEX A VZTAHY

Sexuální apetit

Polovina žen se potýká se špatným sexuálním zdravím, třetina nemá na milování vůbec více

TOP CESTOVÁNÍ

Wellness hotel Vista

Zima poskytuje přírodě období k odpočinku a načerpání nových sil více

TOP GURMÁN

Dietní kuřecí maso

Hledáte vhodné, chutné a přesto dietní způsoby na přípravu kuřecího masa? více

Česká síťovka

Vyrábí se od roku 1926, patří k symbolům éry socialismu, nyní se stává retro hitem více

Dokonalý Valentýn

Svátek sv. Valentýna počítají zamilovaní k nejdůležitějším dnům v roce. více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více