Cestování s malými dětmi? Užijte si ho

Text: Prima Žena
15. července 2019 | 09:00

Blíží se čas dovolených a možná už přemýšlíte, kam s dětmi vyrazit. Pokud jsou ale ještě malé, můžete mít pochyby, jak s nimi zvládnete delší výlet nebo dokonce cestování za hranice. Vyrazit s dětmi do světa obnáší trochu nepohodlí, ale zároveň vám rozšíří obzory, načerpáte nové zážitky a nabijete se energií do dalších dnů. A to zaručeně převáží vše ostatní! Proto jsme vám připravili pár tipů, abyste si cestování co nejvíce užili, a dopřáli si společné zážitky plné pohody a sluníčka.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Dodržujte rituály
Cestování s děťátkem může být někdy náročnější – prostě nemusí mít „svůj den“ a pak už si jen přejete špunty do uší a trochu klidu. Abyste vše zvládli, směřujte co nejvíce spánku dítěte na dobu jízdy autem nebo letu. V případě letu můžete zvolit koupi letenky s přímým letem, nebo vybrat noční linku. Pokud to jde, měl by být váš rituál před odjezdem co nejvíce podobný režimu běžného dne dítěte. Je tak dobré se vyvarovat buzení děťátka o hodně dříve než obvykle, nebo ho naopak nenechat spát – v tomto případě rozhodně neplatí, že pokud je vyčerpané, tak usne lépe. Malým/velkým pomocníkem k uklidnění miminka jsou dudlíky. Děťátko díky nim získá pocit klidu, spolehlivě jej utiší a zároveň uspokojí potřebu sání. Dudlíky NUK Space navíc obsahují extra velké větrací otvory, které umožňují maximální cirkulaci vzduchu, a pomáhají citlivé pokožce děťátka dýchat. Užší a tenčí krček savičky zároveň snižuje tlak na čelisti a zoubky. A aby byl dudlík NUK Space pomocníkem na dlouhou dobu, je součástí balení robustní cestovní krabička pro přepravu a hygienickou sterilizaci v mikrovlnné troubě.

TIP: Až už budete „na místě“ není dobré si plánovat mnoho aktivit. Stále je potřeba dodržovat režim děťátka a přizpůsobit mu program. Třeba neuvidíte tolik památek a obchůdků, ale zažijete více pohody, než kdybyste utíkali po promenádě s unaveným dítětem v náručí. Zároveň lépe poznáte místní, a zážitky tak budou zase o něco intenzivnější.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Batoh do města

Městské batohy nápaditým řešením a krásným designem mnohdy předčí kabelky více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Správná péče

O péči o pleť už bylo napsáno mnoho. Přesto ale mnoho z nás stále opakuje základní více

TOP SEX A VZTAHY

Motivace zaměstnanců

Základem prosperujícího byznysu je udržet si motivovaný pracovní tým. více

TOP CESTOVÁNÍ

Noc na zámku

Sníte o životě na zámku? „Zkoušeli jste spát jako kněžna či kníže na zámku? více

TOP GURMÁN

Zelená káva

Černou kávu zná každý. Zelená však zůstává pro mnoho konzumentů neobjeveným více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Letní líčení

S příchodem teplejšího počasí a slunečních paprsků většina žen ubírá na make-upu. více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více