Co by měly umět dětské hodinky?

Text: Prima Žena
7. února 2019 | 09:00

Ty tam jsou doby, kdy se dětem kupovaly hodinky ve chvíli, kdy nastala povinná školní docházka a v rámci výuky se dítě naučilo hodiny. To už dnes neplatí. Nejen, že děti znají většinou hodiny dříve, ale také z důvodu bezpečnosti. Ptáte se, jakou souvislost má bezpečnost a nákup hodinek? Čtěte dál.

co_by_meli_detske_hodinky_umet_1_PZ.jpg co_by_meli_detske_hodinky_umet_2_PZ.jpg co_by_meli_detske_hodinky_umet_3_PZ.jpg co_by_meli_detske_hodinky_umet_4_PZ.jpg co_by_meli_detske_hodinky_umet_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Konečně má hodinky
Hodinky jsou pro dítě vhodným dárkem, díky němuž se bude cítit větší, „dospělejší“. Konečně má na ruce hodinky jako maminka, tatínek, babička, dědeček. Měly by být barevné, veselé, dobře čitelné a také hodně odolné, aby se nerozbily při prvním nárazu.

Vlastnosti hodinek
Jaké hodinky vybrat? Jasně, měly by být veselé, hravé, zaujmout na první pohled. Ale co dál? Vzhled není všechno.

Ručičkové, nebo digitální?
To záleží na Vás a aktuální situaci. Ve škole se bude učit, kolik hodin ručičky ukazují. A jsou to právě hodinky, které ho to hravou formou mohou naučit. Větší děti zase preferují digitální hodinky. Ty jsou ve světě dospívajících prostě IN.

Materiál
Ideální materiál je silikon, plast nebo textil. Nejsou nijak těžké, snadno upravíte velikost bez toho, abyste museli do hodinářství. Zároveň také něco vydrží.

Hlídací?
To je spojení. Hlídací hodinky? To myslíte vážně? Ano! A už nejsou žádnou výjimkou. Na trhu jich je docela dost, stačí si jen vybrat. A dokonce díky nim vyřešíte věčné dilema dítě a mobil.

Dětské chytré hodinky s GPS lokátorem plní hlavně bezpečnostní funkci. Hodinky v sobě mají implementovaný chip pro GPS lokaci a WiFi lokaci. Díky tomu hodinky vždy přesně ví, kde se právě teď nachází. Díky GSM/GPRS technologii dokáží přes mobilní síť poslat informaci o aktuální poloze na mobilní telefon rodičů.

Suplují i telefon
Z hodinek lze volat na přednastavená čísla a tato čísla se také jako jediná mohou naopak dovolat na hodinky. Když se někde zdržíte, ať už Vy, nebo dítě, není nic jednoduššího než si dát vědět. A nemusíte ani pořizovat mobilní telefon.

Na co si dát při výběru chytrých GPS hodinek pozor?
Výběr je široký a rozdíly obrovské. Na co si dát hlavně pozor? Čím by hodinky určitě měly disponovat?

GPS, GSM, AGPS i WIFI pro co nejpřesnější lokalizaci hodinek a to i v prostředí, kde není dostupný GPS signál (např.v budovách apod.)

SOS tlačítko – pouhým stiskem jednoho tlačítka může dítě dát vědět, že se cítí ohroženo nebo v nebezpečí. Hodinky pak automaticky vytáčí přednastavená telefonní čísla a upozorňují na hrozící nebezpečí

Výdrž baterie

Jednoduché ovládání

Nastavitelná velikost pásku

Jak hodinky fungují?
Díky implementovanému čipu pro GPS a WIFI lokaci znají polohu, kde se zařízení nachází. Rodiče si do svého chytrého telefonu nainstalují aplikaci, díky níž budou moci sledovat pohyb dítěte a být v neustálém kontaktu. Už je dítě ve škole nebo na kroužku? Došlo v pořádku domů? Nešlo někam jinam? Aplikace je zdarma a v češtině. Její instalace je snadná.
GPS hodinky Gator navíc fungují i v zahraničí. Jak lépe chránit děti?

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Eternal Italian Sun

Šaty z aktuální kolekce nové módní značky Olga Afanassieva nadchnou všechny ženy více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Ucpané póry

K častým kosmetickým problémům mnoha žen i můžu patří i ucpané póry a černé více

TOP SEX A VZTAHY

Matky samoživotelky

V České republice je podle Českého statistického úřadu přes 170 tisíc neúplných rodin více

TOP CESTOVÁNÍ

Rodinná dovolena

Letní dovolená je pro řadu českých rodin událostí, na kterou se těší celý rok více

TOP GURMÁN

Espresso zmrzlina

Spojením dvou neodolatelných pochutin - kávy a zmrzliny - vznikl dezert, více

Letní líčení

S příchodem teplejšího počasí a slunečních paprsků většina žen ubírá na make-upu. více

Chytré řešení

Řešíte, jak rozdělit větší prostory bez stavebních úprav? Zajímavou variantou více

Krásná pleť

S věkem kůže ztrácí svou pružnost a pevnost a stává se tenčí. Tato ztráta pružnosti více