Hravé rozvíjení

Text: Prima Žena
4. října 2018 | 15:00

Žádný rodič nechce zanedbat nic, co se týká zdravého vývoje dítěte. V dnešní době je však velmi těžké orientovat se v obrovské nabídce a vybrat to, co bude dítě opravdu hravou formou efektně rozvíjet.

hrave_rozvijeni_1_PZ.jpg hrave_rozvijeni_2_PZ.jpg hrave_rozvijeni_3_PZ.jpg hrave_rozvijeni_4_PZ.jpg hrave_rozvijeni_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Zrakové vnímání
U této základní dovednosti máme velkou výhodu, že se rozvíjí prakticky za všech okolností. Prosté pexeso s oblíbenými motivy, puzzle nebo omalovánky procvičí hned několik základních dovedností.

Sluchové dovednosti
Hned po zrakových dovednostech je dalším prostředkem v komunikaci sluch. Velmi nápomocné jsou všechny říkanky a básničky, díky kterým se dítě učí vnímat rytmus slov. Zatímco batole vnímá obsah sdělení, pětileté dítě už by mělo zvládnout zatleskat jednoduchou větu na slabiky. Představivost, paměť i poslechové dovednosti rozvíjí poslech  pohádek a písniček

Logika a prostorové vnímání
Možná se budete divit, ale základům fyziky se děti učí už od mala. Když hodí stejnou silou fotbalový míč, zdaleka nedoletí tak daleko jako ten tenisový. Když bude stavět věž z kostek nakřivo, brzy se převáží a spadne. Podpořit rozvoj v této oblasti můžete pomocí stavebnic a drah,  Ideální stavebnicí je kuličková dráha Hubelino, splňuje hned několik aspektů k rozvoji dítěte.

Dítě rozvíjí kreativní myšlení a logické zároveň proto aby dráha správně fungovala. Kuličková dráha poskytne malým stavitelům spousty zábavy. Můžete si poskládat dráhu podle přiloženého návodu nebo svou vlastní, ve fantazii se meze nekladou. Benefitem stavebnice je kompatibilita se stavebnicí LEGO® DUPLO®.

Menší děti nemají ještě 3D představivost a tak si žádá aktivita přítomnost rodičů, která je bez debat nepostradatelným klíčem k zdravému vývoji dítěte.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Prémiové Effiki

O zkušenosti s prémiovou edicí od Effiki se s námi podělila blogerka více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Síla konopí

Chrání nervy, posilují imunitu a ulevují od bolesti. více

TOP SEX A VZTAHY

Generace Mileniárů

Kolem roku 2020 bude zhruba polovina pracující populace více

TOP CESTOVÁNÍ

Polární záře

Také jste vždy snili vidět polární záři, ale na dovolenou jezdíte stále více

TOP GURMÁN

Zahřejte se

Stejně jako měníme s příchodem podzimu své oblečení, měli bychom změnit také více

Vaše vášeň

Odvážná. Nekompromisní. Svá. Přivítejte novou ovocně-květinovou více

Wellness a plavání

Plavecký areál Jedenáctka VS nabízí vyžití pro celou rodinu více

Víte co je dobré?

Představte si, že vcházíte do spižírny napěchované těmi nejlepšími více