Hravé rozvíjení

Text: Prima Žena
4. října 2018 | 15:00

Žádný rodič nechce zanedbat nic, co se týká zdravého vývoje dítěte. V dnešní době je však velmi těžké orientovat se v obrovské nabídce a vybrat to, co bude dítě opravdu hravou formou efektně rozvíjet.

hrave_rozvijeni_1_PZ.jpg hrave_rozvijeni_2_PZ.jpg hrave_rozvijeni_3_PZ.jpg hrave_rozvijeni_4_PZ.jpg hrave_rozvijeni_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Zrakové vnímání
U této základní dovednosti máme velkou výhodu, že se rozvíjí prakticky za všech okolností. Prosté pexeso s oblíbenými motivy, puzzle nebo omalovánky procvičí hned několik základních dovedností.

Sluchové dovednosti
Hned po zrakových dovednostech je dalším prostředkem v komunikaci sluch. Velmi nápomocné jsou všechny říkanky a básničky, díky kterým se dítě učí vnímat rytmus slov. Zatímco batole vnímá obsah sdělení, pětileté dítě už by mělo zvládnout zatleskat jednoduchou větu na slabiky. Představivost, paměť i poslechové dovednosti rozvíjí poslech  pohádek a písniček

Logika a prostorové vnímání
Možná se budete divit, ale základům fyziky se děti učí už od mala. Když hodí stejnou silou fotbalový míč, zdaleka nedoletí tak daleko jako ten tenisový. Když bude stavět věž z kostek nakřivo, brzy se převáží a spadne. Podpořit rozvoj v této oblasti můžete pomocí stavebnic a drah,  Ideální stavebnicí je kuličková dráha Hubelino, splňuje hned několik aspektů k rozvoji dítěte.

Dítě rozvíjí kreativní myšlení a logické zároveň proto aby dráha správně fungovala. Kuličková dráha poskytne malým stavitelům spousty zábavy. Můžete si poskládat dráhu podle přiloženého návodu nebo svou vlastní, ve fantazii se meze nekladou. Benefitem stavebnice je kompatibilita se stavebnicí LEGO® DUPLO®.

Menší děti nemají ještě 3D představivost a tak si žádá aktivita přítomnost rodičů, která je bez debat nepostradatelným klíčem k zdravému vývoji dítěte.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Levi's® x Gorillaz

Unikátní spolupráce Levi's® a britské kapely Gorillaz, oceněné Grammy i BRIT Award více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Mrtvé moře

Mrtvé moře fascinuje člověka už tisíce let. Přestože pro svou slanost není vhodným místem více

TOP SEX A VZTAHY

Vzestupy a pády

Každý vztah má své vzestupy a pády, ale existují obecné signály, více

TOP GURMÁN

Zdravý životní styl

Možná se vám někdy do rukou dostaly články o tom, jak zhoršená ekonomická situace více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více