Jak hladce zvládnout zápis do první třídy

Text: Prima Žena
22. března 2020 | 09:00

Tisíce předškoláků čeká v dubnu zápis do první třídy. Zatímco někteří už se nemohou dočkat, až usednou do školních lavic, jiní neskrývají obavy – a stejně tak jejich rodiče. Důvodem může být třeba to, že má dítko nedostatky ve výslovnosti. Pokud je to také případ vašeho potomka, nezoufejte. Přinášíme vám pět užitečných tipů, jak na poslední chvíli vypilovat základní dovednosti, které by měl prvňák zvládat.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Nástup do první třídy je bez nadsázky přelomovým dnem v životě každého dítěte. Už si nemůže dělat jen to, co chce, ale musí se řídit pevnými pravidly, jsou mu uloženy první povinnosti a postupně se učí samostatnosti.

První vlaštovkou této zásadní změny je zápis. Během něj se učitelé většinou chtějí s dítětem seznámit a formou krátkého rozhovoru nebo hry prověřit úroveň jeho znalostí a dovedností.

Přestože nejde o formální zkoušku, která by rozhodovala o přijetí či nepřijetí, od budoucího prvňáčka se očekává, že bude správně vyslovovat všechny hlásky, tedy i sykavky a problémové písmeno ř.

Co s tím? Než zamíříte do logopedické poradny, zkuste s dítětem zapracovat na výslovnosti sami doma. Jednoduchá a hravá cvičení najdete například na stránkách projektu Hláskování s Lipánkem – www.hlasovanislipankem.cz, který připravila společnost Madeta ve spolupráci se zkušenými logopedy. Užijete si společně strávený čas, a pokud se budete svému dítěti aktivně věnovat, výsledky se brzy dostaví.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Udržitelné materiály

Slovo udržitelnost se objevuje snad ve všech odvětvích průmyslu. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Opalovací krémy

To, že se máme chránit v létě SPF krémy je pro většinu z nás samozřejmostí. více

TOP SEX A VZTAHY

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Česká síťovka

Vyrábí se od roku 1926, patří k symbolům éry socialismu, nyní se stává retro hitem více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více