Královna Koloběžka

Text: Prima Žena
13. února 2019 | 12:00

S jarem a prvními skutečně teplými doteky slunečních paprsků se v nás probouzí touha vyjít slunci a přírodě vstříc. Lesní stezky i městské ulice se plní běžci, nedočkavci oprašují kola, řada lidí bádá, jaký způsob pohybu je ideální proto, shodit nadbytečná zimní kila a nabít se pozitivní životní energií.

kralovna_kolobezka_1_PZ.jpg kralovna_kolobezka_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Pokud i vy patříte mezi milovníky venkovního pohybu, pokud si v práci často hrbíte záda, pokud toužíte po sportu, který není dřinou, ale spíš zábavou, která zároveň prospěje tělu i duši, zpozorněte. Máme pro vás tip na ideální sport – koloběh! Věděli jste například, že se pohybem na koloběžce spálí o 30 % více kalorií, než jízdou na kole?

Česká republika je už řadu let koloběžkářskou velmocí. A nemáme teď na mysli ty prťavé koloběžky s malinkými kolečky, na kterých teenageři zdolávají u-rampy a prckové zkouší první koordinované pohyby. Čím dál větší oblibě se totiž těší ty velké „dospělácké“ koloběžky s koly, které jsou někdy velká jak ty u dětského bicyklu. Po naší zemi jich jezdí už více než sto tisíc.  A není divu.  Málokterý sport má totiž tak komplexní zdraví prospěšný dopad na lidské tělo a je přitom tak zábavný, společenský a přitom „do jisté míry“ nenáročný.

Koloběžka pomáhá zejména zádům, ideální je i po úraze
Výzkumy a prohlášení řady lékařů a fyzioterapeutů nejen od nás, ale také např. z Německa potvrzují, že koloběh je velmi prospěšný při léčbě bolesti zad a rekonvalescenci řady úrazů. Zatímco za jízdu na kole vám záda a některé další „citlivé“ partie moc nepoděkují, u koloběžek je to právě naopak. Koloběh totiž zapojuje rovnoměrně celé tělo. „Jízda na koloběžce je velmi vhodná na posílení a tvarování svalů dolních končetin, zpevnění hýžďových a bočních zádových svalů. Navíc ji lze efektivně využít při aktivním snižování nadváhy,“ potvrzuje specialista na léčebnou a sportovní rehabilitaci MUDr. Kamil Ramík. Současně dodává, že při jízdě dochází k celkové stabilizaci kyčlí a trupu.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Levi's® x Gorillaz

Unikátní spolupráce Levi's® a britské kapely Gorillaz, oceněné Grammy i BRIT Award více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Textilní maska

První textilní maska od Garnier, kterou si sami namixujete! více

TOP SEX A VZTAHY

Buďte dámou

Dnešní uspěchaná doba očekává od žen, že si budou počínat odhodlaně a energicky. více

TOP GURMÁN

Kusmi Tea

Zatím posledním přírůstkem v sortimentu výběrových čajů z celého světa Kusmi Tea více

V souladu s přírodou

Citlivá dětská kůže vyžaduje zvláštní pozornost a péči. více

Novinka od Lenova

Ochladilo se, napadl první sníh, na náměstích se po roce znovu objevilo spoustu více

Ústní voda Herbadent

Klíčové pro zdraví zubů, dásní a celé dutiny ústní je primárně správné čištění zubů, více