Kreslení podporuje dětský vývoj

Text: Prima Žena
4. ledna 2019 | 09:00

Kreslení je přirozenou součástí života a vývoje dítěte. Je to právě kresba, která nám může říci mnohé o aktuální náladě dítěte, jeho pocitech, strachu, myšlenkách, tužbách. Právě jejím prostřednictvím může dítě vyjádřit i to, o čem nechce mluvit. Dítě bychom v kreslení měli podporovat. Může se totiž jednou stát základem jeho povolání.

kresleni_podporuje_detsky_vyvoj_1_PZ.jpg kresleni_podporuje_detsky_vyvoj_2_PZ.jpg kresleni_podporuje_detsky_vyvoj_3_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Co je kresba?
Kresba je nejstarším druhem umění spolu s opracováváním předmětů, kamenictvím a výrobou sošek. Je základním sdělovacím prostředkem a prochází vývojem, během něhož se zdokonaluje. Díky ní se dozvíme mnohé o citovém rozpoložení autora. Může nám také sdělit to, o čem se autor bojí mluvit.

Kreslení a malování je důležité pro vývoj dítěte
Snad každé dítě si kreslí. Některé více, jiné méně. Je to důležitá součást dětského vývoje. Mimo jiné také zlepšuje soustředění. Právě proto bychom děti měli v této aktivitě podporovat. A nejen proto. Co když se tvorbou bude jednou živit?

Jak dítě v kreslení a malování podpořit?
Kreativní tvorba je zábavná. Kreslení i malování se dá naučit. Zapomeňte na vžitý omyl, že k tomu je třeba talent, s kterým se buď narodíte, nebo ne. Stačí jen chtít. A děti tato činnost většinou baví. Využijte toho! Povzbuďte svého potomka na cestě za krásným obrázkem třeba tím, že ho přihlásíte na kurz kreslení. Zábavnou formou se seznámí s různými technikami, procvičí si mozek a ruku. Odborníci, kteří to s dětmi umí, jim vysvětlí historii dané techniky (samozřejmě úměrně věku), a krok za krokem si ji děti společně vyzkouší. Namalují si krajinu, pohlednici, komiks nebo třeba portrét. Vše zábavnou formou, zcela odlišnou tomu, jak znají hodiny výtvarné výchovy ze školy. Kresba i malba se dají naučit. Je třeba trénovat, trénovat a trénovat. Dítě se samo bude divit, jakých pokroků dosáhlo.

Jaká povolání jsou založené na umělecké tvorbě?
Grafik
Tvorba vizitek, bannerů, firemních brandů, propagačních materiálů – to je grafikův denní chléb. Pro představení své myšlenky koncovému zákazníkovi je třeba skic, návrhů a ty pak na místě dokázat upravit. Kdo dnes najde dobrého grafika, ten vyhrál. A tomu odpovídá i finanční ohodnocení.

Designer
Upravuje Vás potomek předměty a vše co najde k obrazu svému? Možná bude jednou navrhovat nové modely aut, nábytku nebo hraček. Bude skicovat návrhy a podílet se na výrobě předmětu dle svého návrhu. A vy na něj budete právem pyšní!

Architekt
Co když podle návrhů Vašeho malého umělce budou jednou vznikat stavby jako Eiffelova věž, Tančící dům a další? I v dnešní „moderní počítačové době“ je třeba umět kreslit, rýsovat, mít představivost. A bytoví architekti? Ti na tom nejsou jinak. Své návrhy musí přizpůsobit požadavkům klienta.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Kouzlo krajky

Nová kolekce spodního prádla Boux Avenue Jaro 2019 se nese ve znamení květinových vzorů více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Jarní detox

Jaro nám pomalu klepe na dveře, přivítejte ho proto s krásně svěží pokožkou. více

TOP SEX A VZTAHY

Muži ze second handu

Zamilovat se do rozvedeného muže? Může se to stát i vám. Čím starší jste, tím více

TOP GURMÁN

Luštěniny jako salát

Luštěniny jsou zdravé a měli bychom je alespoň jedenkrát týdně zařazovat více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

V souladu s přírodou

Citlivá dětská kůže vyžaduje zvláštní pozornost a péči. více

Polévka je grunt

„Polévka je grunt a maso je špunt,“ také jste to od babičky slýchali? více