Kreslení podporuje dětský vývoj

Text: Prima Žena
4. ledna 2019 | 09:00

Kreslení je přirozenou součástí života a vývoje dítěte. Je to právě kresba, která nám může říci mnohé o aktuální náladě dítěte, jeho pocitech, strachu, myšlenkách, tužbách. Právě jejím prostřednictvím může dítě vyjádřit i to, o čem nechce mluvit. Dítě bychom v kreslení měli podporovat. Může se totiž jednou stát základem jeho povolání.

kresleni_podporuje_detsky_vyvoj_1_PZ.jpg kresleni_podporuje_detsky_vyvoj_2_PZ.jpg kresleni_podporuje_detsky_vyvoj_3_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Co je kresba?
Kresba je nejstarším druhem umění spolu s opracováváním předmětů, kamenictvím a výrobou sošek. Je základním sdělovacím prostředkem a prochází vývojem, během něhož se zdokonaluje. Díky ní se dozvíme mnohé o citovém rozpoložení autora. Může nám také sdělit to, o čem se autor bojí mluvit.

Kreslení a malování je důležité pro vývoj dítěte
Snad každé dítě si kreslí. Některé více, jiné méně. Je to důležitá součást dětského vývoje. Mimo jiné také zlepšuje soustředění. Právě proto bychom děti měli v této aktivitě podporovat. A nejen proto. Co když se tvorbou bude jednou živit?

Jak dítě v kreslení a malování podpořit?
Kreativní tvorba je zábavná. Kreslení i malování se dá naučit. Zapomeňte na vžitý omyl, že k tomu je třeba talent, s kterým se buď narodíte, nebo ne. Stačí jen chtít. A děti tato činnost většinou baví. Využijte toho! Povzbuďte svého potomka na cestě za krásným obrázkem třeba tím, že ho přihlásíte na kurz kreslení. Zábavnou formou se seznámí s různými technikami, procvičí si mozek a ruku. Odborníci, kteří to s dětmi umí, jim vysvětlí historii dané techniky (samozřejmě úměrně věku), a krok za krokem si ji děti společně vyzkouší. Namalují si krajinu, pohlednici, komiks nebo třeba portrét. Vše zábavnou formou, zcela odlišnou tomu, jak znají hodiny výtvarné výchovy ze školy. Kresba i malba se dají naučit. Je třeba trénovat, trénovat a trénovat. Dítě se samo bude divit, jakých pokroků dosáhlo.

Jaká povolání jsou založené na umělecké tvorbě?
Grafik
Tvorba vizitek, bannerů, firemních brandů, propagačních materiálů – to je grafikův denní chléb. Pro představení své myšlenky koncovému zákazníkovi je třeba skic, návrhů a ty pak na místě dokázat upravit. Kdo dnes najde dobrého grafika, ten vyhrál. A tomu odpovídá i finanční ohodnocení.

Designer
Upravuje Vás potomek předměty a vše co najde k obrazu svému? Možná bude jednou navrhovat nové modely aut, nábytku nebo hraček. Bude skicovat návrhy a podílet se na výrobě předmětu dle svého návrhu. A vy na něj budete právem pyšní!

Architekt
Co když podle návrhů Vašeho malého umělce budou jednou vznikat stavby jako Eiffelova věž, Tančící dům a další? I v dnešní „moderní počítačové době“ je třeba umět kreslit, rýsovat, mít představivost. A bytoví architekti? Ti na tom nejsou jinak. Své návrhy musí přizpůsobit požadavkům klienta.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Eternal Italian Sun

Šaty z aktuální kolekce nové módní značky Olga Afanassieva nadchnou všechny ženy více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Oslnivá pleť

Giorgio Armani představuje Luminous Silk Hydrating Primer, hydratační podkladovou více

TOP SEX A VZTAHY

Matky samoživotelky

V České republice je podle Českého statistického úřadu přes 170 tisíc neúplných rodin více

TOP CESTOVÁNÍ

Mamutí stezka

Bude nejdelší v České republice a druhá nejdelší v Evropě. Nová bobová dráha více

TOP GURMÁN

Nealkoholická vína

Chcete si k obědu vychutnat sklenku skvělého vína, ale musíte jet zpět do práce více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Krásná pleť

S věkem kůže ztrácí svou pružnost a pevnost a stává se tenčí. Tato ztráta pružnosti více