Kreslení podporuje dětský vývoj

Text: Prima Žena
4. ledna 2019 | 09:00

Kreslení je přirozenou součástí života a vývoje dítěte. Je to právě kresba, která nám může říci mnohé o aktuální náladě dítěte, jeho pocitech, strachu, myšlenkách, tužbách. Právě jejím prostřednictvím může dítě vyjádřit i to, o čem nechce mluvit. Dítě bychom v kreslení měli podporovat. Může se totiž jednou stát základem jeho povolání.

kresleni_podporuje_detsky_vyvoj_1_PZ.jpg kresleni_podporuje_detsky_vyvoj_2_PZ.jpg kresleni_podporuje_detsky_vyvoj_3_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Co je kresba?
Kresba je nejstarším druhem umění spolu s opracováváním předmětů, kamenictvím a výrobou sošek. Je základním sdělovacím prostředkem a prochází vývojem, během něhož se zdokonaluje. Díky ní se dozvíme mnohé o citovém rozpoložení autora. Může nám také sdělit to, o čem se autor bojí mluvit.

Kreslení a malování je důležité pro vývoj dítěte
Snad každé dítě si kreslí. Některé více, jiné méně. Je to důležitá součást dětského vývoje. Mimo jiné také zlepšuje soustředění. Právě proto bychom děti měli v této aktivitě podporovat. A nejen proto. Co když se tvorbou bude jednou živit?

Jak dítě v kreslení a malování podpořit?
Kreativní tvorba je zábavná. Kreslení i malování se dá naučit. Zapomeňte na vžitý omyl, že k tomu je třeba talent, s kterým se buď narodíte, nebo ne. Stačí jen chtít. A děti tato činnost většinou baví. Využijte toho! Povzbuďte svého potomka na cestě za krásným obrázkem třeba tím, že ho přihlásíte na kurz kreslení. Zábavnou formou se seznámí s různými technikami, procvičí si mozek a ruku. Odborníci, kteří to s dětmi umí, jim vysvětlí historii dané techniky (samozřejmě úměrně věku), a krok za krokem si ji děti společně vyzkouší. Namalují si krajinu, pohlednici, komiks nebo třeba portrét. Vše zábavnou formou, zcela odlišnou tomu, jak znají hodiny výtvarné výchovy ze školy. Kresba i malba se dají naučit. Je třeba trénovat, trénovat a trénovat. Dítě se samo bude divit, jakých pokroků dosáhlo.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Jak vybrat kozačky

Dámské kozačky stojí v popředí ženského zájmu již od nepaměti více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Sonicky kartáček

Proč si ho zamilujete? Zajistí vám zářivě bílé zuby, zbaví vás plaku více

TOP SEX A VZTAHY

Dejte si svůj cíl

Každý Nový rok si dáváme předsevzetí. Ale proč, když je opakovaně porušujeme? více

TOP CESTOVÁNÍ

Wellness a relax

Augustiniánský dům je rodinný wellness & spa hotel ****superior, více

TOP GURMÁN

Mixitella od Mixit

Hoď tam kupu oříšků, pořádnou hrst čokolády a rozmixuj. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Svátečně krásná

Každá z nás chce ve svátečních chvílích zářit. Jak na to, více