Mírná zima přeje klíšťatům

Text: Prima Žena
20. března 2020 | 15:00

Každé čtvrté testované klíště, které se u nás v minulých letech testovalo, bylo infikované. Nejčastějšími chorobami, které klíšťata přenášela, byly lymeská borelióza, babezióza, klíšťová encefalitida a ehrlichióza. Včasné rozpoznání některých z cca 150 přenositelných chorob u psů je přitom pro majitele často náročné a následky infekcí bývají často fatální.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Parazité mohou způsobit vnitřní poškození orgánů a v nejhorších případech i smrt. Majitel by měl proto svého psa či kočku co nejlépe ochránit. Vzhledem k tomu, že řada parazitů je na některé dříve užívané látky rezistentní, je dobré poradit se přímo u veterinářů.  Veterinární lékaři mají k dispozici hned několik typů přípravků ideálních k prevenci před vnějšími parazity. Patří k nim například hit posledních let - žvýkací tablety pro psy s až tříměsíčním účinkem, spot-on  přípravky pro psy i kočky, které se aplikují zvířeti na krk, pronikají do kůže a chrání až tři měsíce nebo tradiční psí antiparazitární obojky (např. voděodolný Scalibor chrání 5- 6 měsíců).

Jak účinně chránit vaše psy i kočky?
Klíšťata najdete téměř na celém našem území a kvůli zvyšujícím se teplotám jsou aktivní stále větší část roku. Stačí teplota cca 5 °C nad nulou a hladoví parazité se probouzí k životu. V průměru 25% z nich jsou přitom infikována nebezpečnými přenositelnými chorobami! Očkování proti většině z nich u zvířat není možné, a proto doporučujeme nespoléhat na štěstí a chránit jak sebe, tak své čtyřnožce. Účinným prostředkem na ochranu proti krvelačným parazitům jsou u psů oblíbené žvýkací tablety pro psy s dlouhodobým účinkem, pro psy i pro kočky existují spot-on přípravky na stejné bázi (kapou se na krk a pronikají do kůže) a rovněž tradiční antiparazitární obojky. U psů se osvědčil např. repelentní voděodolný obojek Scalibor, který při nonstop nošení chrání před klíšťaty a komáry až 6 měsíců.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Reserved Joyful

Nové trendy v eko stylu? Není problém. Reserved nově přináší kolekci jaro/léto 2020 více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Exotické země

Kdo by neodolal pohádkovým plážím s bílým pískem a palmami, pokrmům exotických více

TOP SEX A VZTAHY

Předehra je důležitá

Minimálně šestiminutová předehra je klíčem k uspokojivému milování. Pro většinu lidí více

TOP GURMÁN

Medvědí česnek

Obliba medvědího česneku v poslední době strmě stoupá. Aby také ne. více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více