Mobily způsobují dětem bolesti hlavy

Text: Prima Žena
22. ledna 2019 | 12:00

Zatímco před několika lety si děti hrály venku na hřišti nebo si doma četly, dnes tráví volný čas u počítače nebo hrají hry na mobilech, tabletech a dalších chytrých zařízeních. Záření vydávané bezdrátovými přístroji však může dětem přivodit mnoho zdravotních komplikací.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Technické vymoženosti moderní doby jsou neodmyslitelnou součástí našich životů i životu našich dětí. Časté používání chytrých zařízení má však na zdraví těch nejmenších mnohem více negativní dopad než na zdraví dospělých. „Rozdíly v hustotě kostí a množství tekutin v těle jim umožňuje absorbovat větší množství elektromagnetického záření mozkem oproti dospělým,“ vysvětluje odborník na technologie Filip Jelínek, a dodává. „Mobilní telefony by proto měly používat co nejjednodušší, bez přístupu na internet či online her.“

Kromě klasických obtíží jako je bolest hlavy a únava, podráždění očí, poruchy spánku či duševní nepokoj, můžou smartphony a tablety vyvolat i vážnější problémy. „Může docházet k závratím, zvonění v uších, nepravidelnému srdečnímu rytmu. Zaznamenány byly také problémy s učením či zhoršení paměti,“ potvrzuje Jelínek. Časté hraní na mobilních telefonech může u malých dětí poškodit také funkčnost prstů a vést k nedostatečnému budování svalové hmoty na rukou.

Vzdálenost je zásadní
Vzhledem k tomu, že následky nadměrného používání mobilního telefonu se projeví až za několik let či desetiletí, je potřeba jistá dávka opatrnosti. Co tedy dělat, aby telefonování neškodilo malému tělu a organismu nezpůsobovalo stres?

Vysvětlete dětem, že SMS zprávy jsou z pohledu zdraví lepší než telefonování.

Pokud telefonují, naučte je mít přístroj cca 30 cm od těla. Pomůže jim k tomu sada handsfree. Není potřeba nosit telefon na těle a nechat tak na organismus ve vývoji zářit.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Zahrada Pandora

Tuto sezónu představuje Pandora celou zahradu nových stylů, které byly navrženy, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

5 faktů o menopauze

Ženy mohou po nástupu perimenopauzy očekávat nárůst tělesné hmotnosti zhruba více

TOP SEX A VZTAHY

Muži ze second handu

Zamilovat se do rozvedeného muže? Může se to stát i vám. Čím starší jste, tím více

TOP GURMÁN

Luštěniny jako salát

Luštěniny jsou zdravé a měli bychom je alespoň jedenkrát týdně zařazovat více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

Polévka je grunt

„Polévka je grunt a maso je špunt,“ také jste to od babičky slýchali? více