Pohyb a rozvíjení dovedností u dětí

Text: Prima Žena
11. srpna 2017 | 12:00

Pohyb u dětí je velmi důležitý, pomáhá předcházet nadváze, snižuje nemocnost a napomáhá dobrému psychickému zdraví. Děti by neměli být tlačeny do rané specializace, je třeba vyváženě rozvíjet veškeré jejich schopnosti. Sílu, vytrvalost, rychlost a koordinaci. Vhodné sporty pro děti jsou založeny na základních pohybových aktivitách, například chůze, běh, jízda na kole a plavání.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Důležitý je hlavně rozvoj koordinace a rovnováhy, později pak rychlosti. Tyto schopnosti se nejlépe rozvíjí právě v nízkém věku. Správné je cvičení s vlastní vahou těla, není vhodné se závažím, jelikož je dítě ve vývoji.

Postupně s přibývajícím věkem dítěte je možné pomalu přidávat i složitější aktivity a průpravy ke sportovním hrám a odvětvím. V tomto případě je velmi důležitá prevence svalových dysbalancí, dbát na rovnoměrně rozloženou zátěž a nepřetěžovat dítě zaměřením na sport moc brzy. Svalové dysbalance vznikají například u tenistů nebo hokejistů, když dítě začne hrát moc brzy, může to mít negativní vliv na jeho vývoj.

Dětské hry skvělé k rozvoji jednotlivých schopností:
•    K rozvoji rychlostních schopností jsou pro děti ideální různé honičky a hry, kde se mění intenzita a rychlost pohybu.

•    K rozvoji vytrvalostních schopností jsou příhodné hry dlouhodobějšího charakteru, třeba i lehké orientační běhy a hry na hledání pokladu.

•    K rozvoji koordinace a rovnováhy jsou skvělé hry v přírodě, především v terénu a hry, při kterých jsou nutné různě složité pohybové úkony.

•    K rozvoji silových schopností je skvělé například přetahování lana, přetlačování, lezení, hlavně vše s vlastní váhou těla.

Pro skvělé sportovní výkony je důležitý i správný výběr sportovního oblečení. Nová dětská kolekce Reebok umožní vašim dětem pohodlný pohyb a díky tomu také skvělý výkon. Kolekci si můžete prohlédnout a zakoupit v prodejnách Hervis Sports nebo www.hervis.cz
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Kolekce Gant

Kolekce GANT Time jaro/léto 2018 oslavuje dobrodružství objevování více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Kosmetika Bulldog

Unikátní a oblíbená značka kosmetických přípravků Bulldog je konečně k dostání také více

TOP SEX A VZTAHY

Sexy barva

Modrá barva symbolizuje něhu, věrnost a oddanost. více

TOP CESTOVÁNÍ

Dolní Morava

Nezáleží na tom, jestli se vaše dcera chystá do školky nebo na vysokou. více

TOP GURMÁN

Diamantová vína

Luxusní vína v atraktivním obalu zdobeném křišťálovými diamanty, více

Péče o vlasy

Většina z nás si přeje dlouhé, krásné a zdravé vlasy. Abychom toho docílili, je důležité více

Stylové teplo

Pokud nejste zrovna milovníky otužování, jistě v tomto chladném počasí oceníte více

Jarní veletrh

V polovině ledna se opět uskuteční oblíbený veletrh dekorací a dárkového více