Pohyb a rozvíjení dovedností u dětí

Text: Prima Žena
11. srpna 2017 | 12:00

Pohyb u dětí je velmi důležitý, pomáhá předcházet nadváze, snižuje nemocnost a napomáhá dobrému psychickému zdraví. Děti by neměli být tlačeny do rané specializace, je třeba vyváženě rozvíjet veškeré jejich schopnosti. Sílu, vytrvalost, rychlost a koordinaci. Vhodné sporty pro děti jsou založeny na základních pohybových aktivitách, například chůze, běh, jízda na kole a plavání.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Důležitý je hlavně rozvoj koordinace a rovnováhy, později pak rychlosti. Tyto schopnosti se nejlépe rozvíjí právě v nízkém věku. Správné je cvičení s vlastní vahou těla, není vhodné se závažím, jelikož je dítě ve vývoji.

Postupně s přibývajícím věkem dítěte je možné pomalu přidávat i složitější aktivity a průpravy ke sportovním hrám a odvětvím. V tomto případě je velmi důležitá prevence svalových dysbalancí, dbát na rovnoměrně rozloženou zátěž a nepřetěžovat dítě zaměřením na sport moc brzy. Svalové dysbalance vznikají například u tenistů nebo hokejistů, když dítě začne hrát moc brzy, může to mít negativní vliv na jeho vývoj.

Dětské hry skvělé k rozvoji jednotlivých schopností:
•    K rozvoji rychlostních schopností jsou pro děti ideální různé honičky a hry, kde se mění intenzita a rychlost pohybu.

•    K rozvoji vytrvalostních schopností jsou příhodné hry dlouhodobějšího charakteru, třeba i lehké orientační běhy a hry na hledání pokladu.

•    K rozvoji koordinace a rovnováhy jsou skvělé hry v přírodě, především v terénu a hry, při kterých jsou nutné různě složité pohybové úkony.

•    K rozvoji silových schopností je skvělé například přetahování lana, přetlačování, lezení, hlavně vše s vlastní váhou těla.

Pro skvělé sportovní výkony je důležitý i správný výběr sportovního oblečení. Nová dětská kolekce Reebok umožní vašim dětem pohodlný pohyb a díky tomu také skvělý výkon. Kolekci si můžete prohlédnout a zakoupit v prodejnách Hervis Sports nebo www.hervis.cz
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Krása LIU JO

Novinky letošní zimní sezóny jsou tady. Podívejte se na výběr toho nejlákavějšího více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Vánoční svátky

Vánoce s sebou přinášejí mnoho krásného, veselého a pohodového. více

TOP SEX A VZTAHY

Primeros

Nejstarší evropská firma vyrábějící kondomy boří mýty o tom, že používat „šprcky“ je out. více

TOP CESTOVÁNÍ

Moderní lázně

Pokud si chcete opravdu odpočinout a zažít něco neobvyklého více

TOP GURMÁN

Olomoucké tvarůžky

Původně domácí selský sýr s nezaměnitelnou chutí a charakteristickou vůní více

značka Geisha

Vyzkoušejte modely pojmenované po japonské společnici gejše. více

Krása a zdraví

Překvapte samu sebe něčím, co chce každá, a dovolte si prožít den podle vašich představ! více

Jak na depku

Zklidněte rozbouřené nervy s potravinovými doplňky Allegra. více