Pohyb a rozvíjení dovedností u dětí

Text: Prima Žena
11. srpna 2017 | 12:00

Pohyb u dětí je velmi důležitý, pomáhá předcházet nadváze, snižuje nemocnost a napomáhá dobrému psychickému zdraví. Děti by neměli být tlačeny do rané specializace, je třeba vyváženě rozvíjet veškeré jejich schopnosti. Sílu, vytrvalost, rychlost a koordinaci. Vhodné sporty pro děti jsou založeny na základních pohybových aktivitách, například chůze, běh, jízda na kole a plavání.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Důležitý je hlavně rozvoj koordinace a rovnováhy, později pak rychlosti. Tyto schopnosti se nejlépe rozvíjí právě v nízkém věku. Správné je cvičení s vlastní vahou těla, není vhodné se závažím, jelikož je dítě ve vývoji.

Postupně s přibývajícím věkem dítěte je možné pomalu přidávat i složitější aktivity a průpravy ke sportovním hrám a odvětvím. V tomto případě je velmi důležitá prevence svalových dysbalancí, dbát na rovnoměrně rozloženou zátěž a nepřetěžovat dítě zaměřením na sport moc brzy. Svalové dysbalance vznikají například u tenistů nebo hokejistů, když dítě začne hrát moc brzy, může to mít negativní vliv na jeho vývoj.

Dětské hry skvělé k rozvoji jednotlivých schopností:
•    K rozvoji rychlostních schopností jsou pro děti ideální různé honičky a hry, kde se mění intenzita a rychlost pohybu.

•    K rozvoji vytrvalostních schopností jsou příhodné hry dlouhodobějšího charakteru, třeba i lehké orientační běhy a hry na hledání pokladu.

•    K rozvoji koordinace a rovnováhy jsou skvělé hry v přírodě, především v terénu a hry, při kterých jsou nutné různě složité pohybové úkony.

•    K rozvoji silových schopností je skvělé například přetahování lana, přetlačování, lezení, hlavně vše s vlastní váhou těla.

Pro skvělé sportovní výkony je důležitý i správný výběr sportovního oblečení. Nová dětská kolekce Reebok umožní vašim dětem pohodlný pohyb a díky tomu také skvělý výkon. Kolekci si můžete prohlédnout a zakoupit v prodejnách Hervis Sports nebo www.hervis.cz
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

značka Geisha

Vyzkoušejte modely pojmenované po japonské společnici gejše. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Letní pitný režim

Přelom července a srpna byl v Česku nejteplejším obdobím roku. Teploty ve městech více

TOP SEX A VZTAHY

Ikonické Primeros

Primeros je vůbec první světovou značkou na „pánskou“ ochranu: vyrábí ji už od roku 1909 více

TOP CESTOVÁNÍ

Vodní radovánky

Léto a vodní radovánky k sobě zkrátka patří. V horkých letních dnech oceníte nejen plavbu více

TOP GURMÁN

Výživová poradkyně

Mgr. Lada Nosková, která pomáhá svým klientům nastartovat zdravý životní styl více

Frais Monde

Vydali jsme se do slunné Itálie, abychom zjistili něco víc o tradiční značce přírodní více

Digestoře Faber

V letošním roce uvádí Faber na trh novou řadu odsavačů par Faber Family Light. více

Vaše diagnóza

Mít krásné a zdravé vlasy je sen snad každé ženy. Jak ale dosáhnout toho, aby se takový více