Pohyb a rozvíjení dovedností u dětí

Text: Prima Žena
11. srpna 2017 | 12:00

Pohyb u dětí je velmi důležitý, pomáhá předcházet nadváze, snižuje nemocnost a napomáhá dobrému psychickému zdraví. Děti by neměli být tlačeny do rané specializace, je třeba vyváženě rozvíjet veškeré jejich schopnosti. Sílu, vytrvalost, rychlost a koordinaci. Vhodné sporty pro děti jsou založeny na základních pohybových aktivitách, například chůze, běh, jízda na kole a plavání.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Důležitý je hlavně rozvoj koordinace a rovnováhy, později pak rychlosti. Tyto schopnosti se nejlépe rozvíjí právě v nízkém věku. Správné je cvičení s vlastní vahou těla, není vhodné se závažím, jelikož je dítě ve vývoji.

Postupně s přibývajícím věkem dítěte je možné pomalu přidávat i složitější aktivity a průpravy ke sportovním hrám a odvětvím. V tomto případě je velmi důležitá prevence svalových dysbalancí, dbát na rovnoměrně rozloženou zátěž a nepřetěžovat dítě zaměřením na sport moc brzy. Svalové dysbalance vznikají například u tenistů nebo hokejistů, když dítě začne hrát moc brzy, může to mít negativní vliv na jeho vývoj.

Dětské hry skvělé k rozvoji jednotlivých schopností:
•    K rozvoji rychlostních schopností jsou pro děti ideální různé honičky a hry, kde se mění intenzita a rychlost pohybu.

•    K rozvoji vytrvalostních schopností jsou příhodné hry dlouhodobějšího charakteru, třeba i lehké orientační běhy a hry na hledání pokladu.

•    K rozvoji koordinace a rovnováhy jsou skvělé hry v přírodě, především v terénu a hry, při kterých jsou nutné různě složité pohybové úkony.

•    K rozvoji silových schopností je skvělé například přetahování lana, přetlačování, lezení, hlavně vše s vlastní váhou těla.

Pro skvělé sportovní výkony je důležitý i správný výběr sportovního oblečení. Nová dětská kolekce Reebok umožní vašim dětem pohodlný pohyb a díky tomu také skvělý výkon. Kolekci si můžete prohlédnout a zakoupit v prodejnách Hervis Sports nebo www.hervis.cz
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Pandora Disney

Tuto sezónu vám hrdě představujeme zcela novu kolekci šperků Pandora Disney. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Péče o pleť

Kdy je nejvyšší čas se začít starat o pleť? Jaké procedury jsou dnes nejoblíbenější více

TOP SEX A VZTAHY

Slast orgasmu

Ženský orgasmus je zdrojem slasti, ale často také problémů! více

TOP CESTOVÁNÍ

Dolní Morava

Sjezdovky pro lyžaře s různými zkušenostmi, jistota sněhu, profesionálně upravené tratě, více

TOP GURMÁN

Jednoduchá kaše

Příprava výživné kaše pro dítě zabere nějaký čas. Spousta matek se proto uchyluje více

Digestoře Faber

V letošním roce uvádí Faber na trh novou řadu odsavačů par Faber Family Light. více

Damaškové povlečení

Příjemné usínání i v letních vedrech slibuje damaškové povlečení. více

Dokonalé tělo

Zvětšení poprsí patří mezi nejžádanější zákroky plastické chirurgie. více