Talent u dětí se přeceňuje

Text: Prima Žena
28. června 2019 | 12:00

Jedním z největších omylů, který se týká kreslení, je otázka talentu. Mylně se domníváme, že kreslit bez něj prostě nejde. Chyba lávky. K tomu, abyste se naučili kreslit stačí jedno jediné. Chtít.

talent_u_deti_neprecenujte_1_PZ.jpg talent_u_deti_neprecenujte_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Už na základní škole se mnozí z nás setkali s tvrzením, že když nemáme výtvarný talent, nic pořádného nenakreslíme. Jak jsme záviděli těm, kteří během krátké chvíle namalovali obraz jako Rembrandt a cítili se méněcenně. Zbytečně. Základem nemusí být jen talent. Stačí píle, trpělivost a ochota naslouchat. Pak už to půjde samo.

Kreslení je způsob relaxace i zábava. Podporuje rozvoj grafomotorických schopností a představivosti. Při kreslení zapojíte i druhou mozkovou hemisféru než při běžných činnostech.

Pravá nebo levá hemisféra?
Každá řídí jiný typ myšlení a činností. Levá mozková hemisféra má na starosti analytické myšlení, logiku, vůli, data, čísla. Pravá hemisféra zase syntetické myšlení, intuici, tvořivost, humor, hudbu, emoce, rytmus a další. Během plnění běžných denních povinností zapojujeme levou část mozku, při kreslení a jiných tvořivých činnostech zase tu pravou.

Zapomeňte na výmluvy, začněte konat
Uvidíte, že vás to bude bavit. Důležité je odbourat stres, nebát se a trochu si věřit. Kreslení vám otevře nový pohled na svět. Nevymlouvejte se na nedostatek času a talentu. Vezměte do ruky pastelku nebo štětec a namalujte něco pěkného.

Odhoďte stud, přihlaste se na kurz kreslení
Kdo si nevěří nebo se chce zlepšit, aby pes vypadal jako pes a ne kočka, může vyzkoušet kurz kreslení. Seznámíte se s různými technikami, vyzkoušíte si je a zjistíte, která je ta vaše nej.

Ať už jste dřív kreslili nebo ne, kurz kreslení vás očaruje. Lektoři vám vysvětlí, jak docílit dokonalého obrázku, najdou zádrhel, díky němuž se vám třeba nedaří, navrhnou, jak se tohoto handicapu zbavit.

Osvojíte si akvarel, vyzkoušíte si kresbu tužkou, akvarel i uhel. Která technika je ta vaše? Budete se v ní zdokonalovat a rozvíjet. Uvidíte, jak vám to půjde a sami sebe po pár lekcích překvapíte, čeho všeho jste schopni.

V Draw Planet se naučí kreslit každý
Jedním z ateliérů, kde se můžete naučit kreslit, je Draw Planet. Jejich motto je odvážné: „Naučíme kreslit každého“. I když se tomu jen těžko věří, je to pravda. Kdo nehledá výmluvy, brzy bude za svou píli odměněn. Výběr kurzů v ateliéru je široký. Ať už s kreslením začínáte, nebo přesně znáte techniku, které se chcete věnovat, určitě si vyberete. Co vás zde nemine?
- Milí a zkušení lektoři – umělci
- Příjemné prostředí
- Individuální přístup
- Termín dle vašich možností – ráno, odpoledne i večer
- 3 hodiny relaxace
- Flexibilní náhrada promeškané lekce
- Pomůcky zdarma

Nepřeceňujte nutnost talentu. Ne vždy je nutností. Kdo něčeho chce dosáhnout, svou cílevědomostí, trpělivostí a pílí dosáhne svého cíle i bez talentu.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Český výrobce Maxis

Český výrobce kompresního punčochového zboží MAXIS více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Dominantní přívěšek

Prvními přívěsky v historii lidstva byly nejspíš perforované mušle nalezené před více

TOP SEX A VZTAHY

Reprodukční klinika

Je mnohdy první osobou, s níž komunikují ženy, které mají zájem o asistovanou více

TOP CESTOVÁNÍ

Zimmí dovolená

Přes den brázdit sjezdovky či běžkařské stopy, pak zaplout do vyhřátého bazénu, více

TOP GURMÁN

Červené maso

Léto pomalu končí a vy už jste přejedení nejrůznějších lehkých zeleninový více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více