Fenomén krabičková dieta

Text: Prima Žena
26. prosince 2012 | 12:00

V současné době drží v České republice krabičkovou dietu kolem 7000 lidí, kteří na ni ročně vynaloží až 800 miliónů korun. Krabičková dieta je stále silnějším světovým trendem a v ČR je momentálně jedním z nejpopulárnějších způsobů hubnutí.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Vyplývá to z informací odbornice na zdravou výživu Martiny Vojtíškové ze společnosti Dietavkrabičce.cz.  „V Česku dnes krabičkovou dietu nabízí 76 společností, z nichž 36 působí v Praze. Kompletní jídlo na den stojí v průměru 230-400 Kč a je to plnohodnotná strava, která obsahuje vše, co klient na daný den potřebuje,“ popisuje Martina Vojtíšková.

V praxi funguje krabičková dieta tak, že si klient objedná u některé ze společností, které tuto službu nabízejí, jídelníček na míru. Následně mu jsou dovážena jídla až do domu, nebo na určená distribuční místa, kde si je může vyzvednout. „Na jeden den je určeno pět krabiček na tři hlavní jídla a dvě svačiny. Klient se tedy nemusí o nic jiného starat, než sníst danou krabičku v určený čas. Ocení to zejména ti, kdo jsou časově vytíženi a nemají čas si sami připravovat a vymýšlet svůj stravovací program,“ vysvětluje Vojtíšková. Kromě rozvozu krabičkových jídel nabízí stále více společností i další služby. Klienti, kteří se chtějí naučit zásadám zdravého stravování, mohou využít služeb výživového poradce; samozřejmostí jsou jídelníčky na míru, sestavené podle zdravotních dispozic a potřeb každého klienta. Součástí služeb je i neustálé rozšiřování distribučních míst, kde si mohou klienti svá jídla zdarma vyzvedávat, či možnost placení stravenkami.

S rozvozem zdravých jídel v krabičkách má u nás zkušenost mnoho známých osobností, například herečky Ivana Chýlková a Patricie Solaříková, zpěvačky Bára Basiková a Marta Jandová nebo zpěváci Petr Kolář a Michal David.

Ve světě ustálený název pro krabičkovou dietu neexistuje, ale velmi často se používá označení fresh dieta. Ta je velice populární zejména v USA. Velkou oblibu si získala tzv. FreshMommy Diet určená pro maminky, které se snaží shodit poporodní kila. Tuto dietu si oblíbily hvězdy jako zpěvačky Jennifer Lopez a Pink nebo herečka Sarah Michelle Gellar. Populární je také Frozen Diet, kdy si klienti nechávají posílat zmražené jídlo na týden dopředu. Dále jsou oblíbené různé fresh diety pro gurmány, detoxikační diety a výjimkou nejsou ani speciální diety pro obézní děti.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Jarní očista

Jaro je ideálním obdobím pro restart. S prvními jarními paprsky můžete probudit více

TOP SEX A VZTAHY

Chráníte se?

V používání kondomu při sexu jsou dle expertů obecně důslednější ženy než muži. více

TOP DOMOV

Houpátko JOIE Sansa

Maminku dokáže dočasně zastoupit houpátko JOIE Sansa 2v1 britské značky JOIE více

TOP CESTOVÁNÍ

Lázně Lednice

Toužíte zažít něco výjimečného? Vydejte se do Lázní Lednice do hotelu Perla více

TOP SPOLEČNOST

Jedinečná událost

Premium Outlet Prague Airport nabídne 27. dubna všem návštěvníkům nevídanou podívanou. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

V souladu s přírodou

Citlivá dětská kůže vyžaduje zvláštní pozornost a péči. více

Ústní voda Herbadent

Klíčové pro zdraví zubů, dásní a celé dutiny ústní je primárně správné čištění zubů, více