Fenomén krabičková dieta

Text: Prima Žena
26. prosince 2012 | 12:00

V současné době drží v České republice krabičkovou dietu kolem 7000 lidí, kteří na ni ročně vynaloží až 800 miliónů korun. Krabičková dieta je stále silnějším světovým trendem a v ČR je momentálně jedním z nejpopulárnějších způsobů hubnutí.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Vyplývá to z informací odbornice na zdravou výživu Martiny Vojtíškové ze společnosti Dietavkrabičce.cz.  „V Česku dnes krabičkovou dietu nabízí 76 společností, z nichž 36 působí v Praze. Kompletní jídlo na den stojí v průměru 230-400 Kč a je to plnohodnotná strava, která obsahuje vše, co klient na daný den potřebuje,“ popisuje Martina Vojtíšková.

V praxi funguje krabičková dieta tak, že si klient objedná u některé ze společností, které tuto službu nabízejí, jídelníček na míru. Následně mu jsou dovážena jídla až do domu, nebo na určená distribuční místa, kde si je může vyzvednout. „Na jeden den je určeno pět krabiček na tři hlavní jídla a dvě svačiny. Klient se tedy nemusí o nic jiného starat, než sníst danou krabičku v určený čas. Ocení to zejména ti, kdo jsou časově vytíženi a nemají čas si sami připravovat a vymýšlet svůj stravovací program,“ vysvětluje Vojtíšková. Kromě rozvozu krabičkových jídel nabízí stále více společností i další služby. Klienti, kteří se chtějí naučit zásadám zdravého stravování, mohou využít služeb výživového poradce; samozřejmostí jsou jídelníčky na míru, sestavené podle zdravotních dispozic a potřeb každého klienta. Součástí služeb je i neustálé rozšiřování distribučních míst, kde si mohou klienti svá jídla zdarma vyzvedávat, či možnost placení stravenkami.

S rozvozem zdravých jídel v krabičkách má u nás zkušenost mnoho známých osobností, například herečky Ivana Chýlková a Patricie Solaříková, zpěvačky Bára Basiková a Marta Jandová nebo zpěváci Petr Kolář a Michal David.

Ve světě ustálený název pro krabičkovou dietu neexistuje, ale velmi často se používá označení fresh dieta. Ta je velice populární zejména v USA. Velkou oblibu si získala tzv. FreshMommy Diet určená pro maminky, které se snaží shodit poporodní kila. Tuto dietu si oblíbily hvězdy jako zpěvačky Jennifer Lopez a Pink nebo herečka Sarah Michelle Gellar. Populární je také Frozen Diet, kdy si klienti nechávají posílat zmražené jídlo na týden dopředu. Dále jsou oblíbené různé fresh diety pro gurmány, detoxikační diety a výjimkou nejsou ani speciální diety pro obézní děti.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Lék na nespavost

Občas se to při usínání stane každému. Převalujeme se na posteli, více

TOP SEX A VZTAHY

Valentýnský dárek

Zatímco osm z deseti Američanů koupí letos k Valentýnovi svému partnerovi bonboniéru více

TOP DOMOV

Klika, která září

Unikátní kolekce kování MINIMAL BLACK MATT 20 YEAR LIGHT posouvá více

TOP CESTOVÁNÍ

Zimní dovolená

Maximálně vyladěnou zimní dovolenou si užijete v moderně vybaveném areálu více

TOP SPOLEČNOST

Festival Evolution

Festival Evolution, který je zaměřen na zdraví nejen tělesné, ale také duševní více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Polévka je grunt

„Polévka je grunt a maso je špunt,“ také jste to od babičky slýchali? více