Populární Ketodieta

Text: Prima Žena
22. září 2020 | 09:00

Každý způsob hubnutí má své výhody a rizika. Ketodieta je novým fenoménem posledních let. Jaké jsou její rizika a plusy?

Popularni_ketodieta_1_PZ.jpg popularni_ketodieta_2_PZ.jpg popularni_ketodieta_3_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

,,Nesprávná ketodieta ohrožuje například pacienta s cukrovkou. Abychom tedy předešli poškození při neuváženém využívání ketodiet, musíme si vysvětlit vše podstatné, co je k tomu potřeba vědět a také její rizika,” říká Obezitolog a odborný medicínský garant NUTRI FOOD PLAN Prof. MUDr. Vladimír Teplan, DrSc.
 
Ketodieta není žádnou novinkou. V poslední době se velmi často především na internetu setkáváme s velkou nabídkou různých typů ketodiet. Ty jsou prezentovány hlavně jako univerzální jednoduchá cesta ke zhubnutí. Jsou nabízeny všem, přičemž se zapomíná na riziko této diety u lidí již s existujícími onemocněními.

Původní ketodieta vznikla už mezi lety 1920-1930 jako léčebný postup pro léčbu epilepsie u dětí. Prokázalo se totiž, že při velmi nízkém příjmu sacharidů a vysokém příjmu tuků a částečně i bílkovin dochází v organismu k tvorbě tzv. ketolátek. Tyto látky mohou sloužit v mozkových buňkách jako významný zdroj energie místo glukózy vznikající ze sacharidů.

A co je ketodieta dnes?
V současné době se pojmem ketodieta označuje dieta, která pro velmi nízký obsah sacharidů při zastoupení dalších živin (bílkovin a tuků), vede ke zvýšené tvorbě keto-látek z tukové tkáně. V této dietě pokrývají z energetického hlediska 60% tuky, 35% bílkoviny a pouze necelých 5% tvoří sacharidy.
 
Ketóza není pro naše zdraví škodlivá, naopak štěpením tuků zajistí tělu potřebnou energii výlučně z vlastních tukových zásob. Chrání svalovou hmotu a vitální orgány v těle.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Omlazení organismu

Sauna anebo peeling jsou tím nejlepším řešením. více

TOP DOMOV

Vinylová podlaha

Stará podlaha dosluhuje a vám nezbývá než si pořídit novou. Jenže nabídka více

TOP CESTOVÁNÍ

Co je to glamping?

Už jste se s tímto novým pojmem setkali a nevěděli, co vlastně znamená? více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více