Zdravější mlsání plné bílkovin

Text: Prima Žena
18. února 2021 | 09:00

Cizrna, čočka, fazole, česnek, uzené jalapeňos nebo chilli. To jsou jen některé z příchutí a surovin nově používaných pro výrobu tradiční pochutiny, kterou jsou chipsy.

zdravejsi_mlsani_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Symbol nezdravého jídla se v originální české receptuře Strips Chips stal pochoutkou nadupanou bílkovinami a minerály. Nekončí to ale u jen chipsů. Strips Chips nabízejí například i luštěninové těstoviny a jejich výrobky jsou oblíbené hlavně u sportovců a lidí, kteří dodržují nízkosacharidové diety. 

Luštěninové chipsy Strips mají několik výhod, které z nich dělají zdravější alternativu tradiční bramborové pochoutce. Neobsahují škodlivý akrylamid a jsou šetrnější pro udržení štíhlé linie. Při srovnání výživových údajů zjistíme, že zatímco stogramová porce běžných solených bramborových lupínků s energetickou hodnotou 529 kilokalorií obsahuje 33 g tuků, 50 g sacharidů, 4,6 g vlákniny a jen 5,7 g bílkovin, stejná porce chipsů vyrobených z čočky má bílkovin 18 g, stejně jako tuků, 47 g sacharidů a 7 g vlákniny. Celkem 441 kilokalorií. Díky vysokému obsahu bílkovin a vlákniny tak dříve zasytí a díky nižšímu glykemickému indexu tento pocit i déle vydrží.  

Novinky z cizrny a pálivých papriček
Aktuální novinkou jsou Smoked Jalapeňos vyrobené z hrachu a uzených chilli papriček. Jalapeňos vynikají nejen svou příjemnou štiplavostí, ale jsou také bohatým zdrojem živin a podporují trávení. Nebo například Chipsy Strips Chickpea Asia s příchutí česneku vyrobené z cizrny. Kromě rostlinných proteinů obsahují železo, zinek i vitamíny skupiny B. Díky vysokému obsahu vlákniny tak prospívají střevům a podporují zažívání.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Vlasy v zimě

Během zimy musí vlasy vydržet velké výkyvy teplot. Střídání vlhkého, více

TOP SEX A VZTAHY

Status rozvedená

Rozvedená je každá druhá. Pokud se to stalo i vám, nemá cenu rezignovat více

TOP DOMOV

Luesma & Vega

Servírování a prezentace chodů je ve vysoké gastronomii stejně důležité více

TOP SPOLEČNOST

Parfumerie FANN

Když se manželé Kokolusovi rozhodli v roce 1991 věnovat i distribuci kosmetiky více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více