Dopřejte si o Velikonocích vína a sekty

Text: Prima Žena
5. března 2020 | 15:00

Pokud patříte mezi milovníky vín, jistě si nenecháte ujít Velikonoce jako příležitost k otevření nějaké výtečné nevšední lahve. Inspiraci k výběru kvalitních vín přináší prestižní soutěž Salon vín, která každoročně představuje 100 nejlepších moravských a českých lahví. Pokud preferujete šumivá vína, vyzkoušejte nejvýše oceněný sekt Chateau Bzenec brut 2015 nebo Louis Girardot 2015, který zraje 36 měsíců. Pokud jste milovníky tichých vín, vyzkoušejte oceněné bílé Chardonnay 2018 nebo červené Zweigeltrebe 2016 značky Habánské sklepy.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Chateau Bzenec brut 2015
Chateau Bzenec brut 2015 vzniká tradiční metodou kvašením v lahvi. Cuvée tohoto výjimečného sektu je sestaveno z hroznů Ryzlinku rýnského pěstovaných v oblasti Bzence, kde má tato odrůda dlouhou tradici a výborné podmínky ke svému dozrávání. Jedinečné vlastnosti této odrůdy dodávají šumivým vínům jejich bohatou vůni a pikantní kyselinku. V tomto výjimečném sektu, který zraje minimálně 15 měsíců, naleznete zlatavý odstín a bohaté perlení, jemnou vůni s tóny sladké broskve a plnou chuť s harmonickou kyselinkou s ovocnou lehkostí a dlouhou perzistencí.

Louis Girardot brut 2015
Louis Girardot brut, nejušlechtilejší sekt z produkce společnosti BOHEMIA SEKT, vzniká z nejlepších ročníků moravských bílých vín odrůd Ryzlink rýnský, Rulandské bílé a Chardonnay. Doba ležení na kvasinkách je až 36 měsíců. Sekt své jméno získal na počest špičkového francouzského odborníka na výrobu šumivých vín Louise Girardota, který předával své znalosti v 50. letech minulého století sklepmistrům ve Starém Plzenci.

Habánské sklepy Chardonnay 2018 pozdní sběr
Toto odrůdové víno se vyznačuje nižší, zlatavě žlutou barvou se zelenkavými reflexy, středně intenzivní vůní sadového ovoce, citrusových plodů a oříšků. Chuť je svěží, šťavnatá se středním tělem a harmonickou delší dochutí. Víno získalo zlatou medaili také na Prague Wine Trophy 2019 a Národní soutěži vín Slovácké podoblasti 2019.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Jak na vrásky

Zjistila jste při pohledu do zrcadla, že vám jemnou kůži u očí narušují tenoučké linky? více

TOP SEX A VZTAHY

Boj o život

Rakovina prsu. Slova, ze kterých nepříjemně mrazí. Komukoliv, kdo slyše více

TOP DOMOV

Obutá – neobutá

Více než 90 % dětí se narodí se zdravýma nohama, avšak téměř třetina více

TOP CESTOVÁNÍ

Dovolená v Řecku

Koronavirus letošní cestovatelské plány podstatně narušil. Zastavila se letecká doprava více

TOP SPOLEČNOST

Den dětí

Čas letí jako voda a po roce se opět o slovo hlásí Mezinárodní den dětí. více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více