Víno a maso

Text: Prima Žena
3. února 2020 | 12:00

Lámete si hlavu, jaké víno se hodí k určitému druhu masa? Máme pro vás několik osvědčených tipů od Lenky Michlovské. Díky těmto kombinacím nikdy nesáhnete vedle.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Obecná a velmi jednoduchá poučka je podle barev. Bílé víno se k hodí k bílému masu, červené víno k červenému masu. Ale to je jen velmi základní snoubení. Pojďme trochu hlouběji, k dokonalejším propojení chutí, se kterými zažijete nezapomenutelné chuťové zážitky.

Připraveni? Začínáme!

Kombinace, které perfektně fungují a nikdy se nemění je Cabernet Sauvignon a jehněčí hřebínek nebo Pinot Noir s divokou pernatou zvěří – bažant, koroptev, perlička a divoká kachna.

Hovězí steak a hovězí tatarák se krásně hodí k řadě Chateau Dowina z vinařství Vinselekt Michlovský. Jedná se o vína bariková, konkrétně Frankovka 2016 pozdní sběr, bariggue, André 2015 pozdní sběr, barrigue, Alibernet 2013 pozdní sběr, bariggue nebo Svatovavřinecké 2015 pozdní sběr, bariggue. Skvělá je také kombinace s Merlot 2017 pozdní sběr z řady Harmony.

K dušenému hovězímu masu doporučujeme Rulandské modré 2013 Chateau Dowina, Pinot Noir 2011 Vinum Palaviense, Rulandské modré Harmony.
Ke krůtímu masu volíme bílé, perfektní je opět víno barikové. Můžete vyzkoušet například Chardonnay 2017 pozdní sběr nebo Ryzlink rýnský 2012, obě z řady Chateau Dowina, která zrála v dubových sudech.

Tuzemské bílé ryby budou perfektně ladit s bílým vínem pozdního sběru. Perfektní je Sylvánské zelené 2016, Veltlínské zelené 2017 nebo Ryzlink rýnský z řady Vinum Palaviense. K tuňákovi naopak volíme červené, skvělý je Modrý portugal nebo Rulandské modré. Úplně na míru doporučujeme láhev Modrý portugal 2013 Harmony pozdní sběr nebo Rulandské modré 2013, Chateau Dowina, barrigue. Candáta perfektně doprovodí Sylvánské zelené 2016 pozdní sběr nebo Ryzlink Rýnský 2015 z řady Vinum Palaviense.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Nutriční poradenství

Během vypuknutí viru Corona dostáváme spoustu zpráv o tom, co můžete udělat více

TOP SEX A VZTAHY

Předehra je důležitá

Minimálně šestiminutová předehra je klíčem k uspokojivému milování. Pro většinu lidí více

TOP DOMOV

Zábavná tělocvična

Nevíte už, jak zabavit děti doma? A zároveň byste jim rádi dopřáli trochu pohybu? více

TOP CESTOVÁNÍ

Hotely pro dospělé

Jeden známý citát stručně a nadšeně konstatuje: „Děti jsou radost!“ Ovšem nutno dodat více

TOP SPOLEČNOST

Baletní představení

Tři choreografie, tři slovanští tvůrci. Polsko, Rusko, Česko – takové spojení dalo více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více