Podzim přináší lahodný ovocný dar

Text: Prima Žena
4. října 2019 | 15:00

K jablkům, dýním či ořechům se od října přidává další plod podzimu, který nelze nemilovat. Ovoce s názvem kaki má původ v Asii, odkud se dostalo do celého světa.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

V průběhu předvánočních měsíců tak pravidelně zdobí například stromy ve Středomoří. To nejlepší kaki široko daleko roste kolem Valencie, kde pod horkým španělským sluncem nabírá na chuti i vitamínech. V českých obchodech ho v těchto dnech najdete pod značkou kaki Persimon Bouquet.

Kaki Persimon Bouquet vypadá tak trochu jako oranžové rajče či nedozrálá dýně. Nenechte se zmást jeho neznámým vzhledem. Toto ovoce totiž skrývá plnou lahodnou sladkou chuť. Kromě toho obsahuje též vitamíny A, B či C, minerály, antioxidanty a velké množství vlákniny. Kaki nemá jadérka či pecky a snadno se loupe a krájí. Díky těmto vlastnostem se stalo kaki součástí mnoha receptů. A díky své barvě, která tolik lichotí podzimu, je oblíbenou ozdobou podzimních jedlých dekorací.

Kaki si dopřávali již staří Řekové. Dostalo název „ovoce bohů“. Kaki Persimon Bouquet chutná výborně čerstvé, v teplých i studených receptech, užijete jej sušené, ale také v marmeládách či ovocných omáčkách. Objevte novou podzimní lahůdku jménem kaki!

Kaki Persimon Bouquet roste na prosluněných svazích kolem španělské Valencie, kde nasává sladkost, než se dostane na váš stůl. Plody kaki Persimon Bouquet jsou k dostání od konce října např. v obchodní síti Kaufland, Globus a v kamenných maloprodejnách. Cena se pohybuje od 8 – 18 Kč za kus. Více informací na www.nejkaki.cz.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Zabiják stresu

Investovat se dá mnoha způsoby – ať už nákupem cenných uměleckých děl více

TOP DOMOV

Ahoj děťátko!

Naše babičky často nemají ani jednu jedinou fotku z dětských let, a více

TOP SPOLEČNOST

Czech Fashion week

Koncem srpna se po roce opět uskutečnil Czech Fashion week, k více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více