S Italem v kuchyni: Citronový dort
Text: Prima Žena
10. února 2010 | 12:00
Ital v kuchyni je tu s dalším receptem na italskou pochoutku. Tentokráte si kulinářský umělec pro vás připravil dort z citrónu a italského sýru Maskarone. Chcete zažít dotek Itálie a příjemně si pomlsat? Zkuste recept na Mascarpone al limone. Přeme dobrou chuť.
Podobné články
Ingredience:
Těsto:100g sušenek bez náplně (například Bebe)
125g másla
Krém:
4 žloutky
4 lžíce cukru
1 citronová esence
2 citrony
500g Mascarpone
Postup:
Sušenky rozdrtíme a smícháme s povoleným máslem. Těsto dáme do nevymazané formy, uhladíme do výšky asi 2,5 cm a pečeme v předehřáté troubě 10-12 min na ?200 stupňů.Žloutky s cukrem, citronovou šťávou a citronovou esencí vyšleháme do pěny, přimícháme mascarpone, zalijeme tím upečené těsto a necháme ztuhnout v lednici.
Jako ozdobu si můžeme připravit citronovou polevu. V malém kastrůlku rozehřejeme 2 lžíce cukru, přidáme nastrouhanou citronovou kůru a asi 1dcl vody, povaříme, aby se cukr rozpustil. Při podávání dort ozdobíme vzniklou polevou.
VAŘÍŠ, PEČEŠ, KUCHTÍŠ? POŠLI RECEPT A VYHRAJ >>
Zdroj: www.sitalemvkuchyni.cz










