6 hodin energie

Text: Prima Žena
9. dubna 2019 | 12:00

Nevyhovuje vám káva? Hledáte nápoj, který by vás nabil energií a neměl žádné vedlejší účinky? Matcha Tea je to pravé! Jemně mletý zelený čaj z Japonska je vyhlášený svým vysokým obsahem čajového kofeinu, vysokou dávkou soustředění a příznivým vlivem na tělo.

6_hodin_energie_1_PZ.jpg 6_hodin_energie_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Matcha Tea obsahuje i vlákninu, vitamíny a minerály (1 šálek matcha má až 10x víc nutričních hodnot než šálek obyčejného zeleného čaje) a pomáhá kontrolovat tělesnou hmotnost.

Matcha versus káva

V kávě najdeme vysoký obsah kofeinu, který je na vrcholu působení už 15 minut po požití. Po třicáté minutě hladina kofeinu v těle stejně rychle klesá. Takto rychlý výkyv může být pro náš organismus velkou zátěží, a ne každému z nás vyhovuje. Kávu, energetické, nebo kofeinové nápoje navíc doprovází vedlejší účinky, jako je nervozita, bušení srdce, třes rukou nebo pocení.

Matcha Tea naproti tomu obsahuje čajový kofein, tein, který je pro tělo šetrnější. Uvolňuje se postupně po dobu 3-6 hodin. Nehrozí tak rychlý nárůst, ani pokles. K jeho uvolňování dochází rovnoměrně a neprovází ho žádné vedlejší účinky. V čaji matcha navíc najdeme látky, které bychom v kávě hledali marně – matcha navozuje intenzivní soustředění a současně vyvolává pocit zenového klidu a dobré nálady. Matcha je navíc plný antioxidantů a pomáhá odbourávat psychický i fyzický stres.

Kávy se nemusíte vzdát úplně
Pokud jste vášniví zastánci kávy, ale chcete si vychutnat i matcha, nemusíte se vzdát ani jednoho. Stačí, když je nebudete kombinovat. Kávu si můžete vychutnat dopoledne a Matcha Tea po obědě, kdy vám čaj pomůže s trávením a dobije baterky na celé odpoledne. Vysoké pracovního nasazení s matcha nebude problém. Matcha Tea si snadno připravíte kdekoli – stačí vám uzavíratelná láhev, sáček Matcha Tea, obyčejná voda a sirup nebo ovocná šťáva. Sáček vysypete do láhve, dolijete 3 dl studené nebo horké vody do 70 °C, přidáte kapku sirupu, prošejkujete a můžete podávat!
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Péče o zralou pleť

O pleť bychom měli důkladně pečovat po celý rok. V létě je ale nutné díky silnějšímu více

TOP SEX A VZTAHY

Milosrdná lež

Čerstvý průzkum australských odborníků ukázal, že přes dvě třetiny lidí někdy více

TOP DOMOV

Životní prostředí

O třídění odpadu či šetření plasty jste už určitě slyšeli, ale přesto nevíte, více

TOP CESTOVÁNÍ

Hudební léto

Pro téměř sedm z deseti mladých lidí je oblíbenou letní zábavou návštěva hudebního více

TOP SPOLEČNOST

Státní opera

Znovuotevření Státní opery se blíží. Než se tomu tak v neděli 5. ledna 2020 stane, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více

Vůně Provence

Vzpomínáte, jaké to bylo odpočívat ve stínu olivovníku v Provence více