Adriana – těstoviny ze 100% semoliny

Text: Prima Žena
19. června 2018 | 12:00

Těstoviny Adriana si zakládají na kvalitě. Proto jsou všechny těstoviny pod touto značkou vyráběné pouze ze semolinové mouky. Pokud Vám tento pojem nic neříká, dovolte nám, abychom Vám jej představili.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Semolinová mouka (zkráceně semolina) je pšeničná mouka umletá ze speciálně pěstované tvrdé pšenice (triticum durum). Tato mouka se používá hlavně na výrobu kvalitních těstovin a také pro přípravu dalších semolinových produktů jako např. kus-kusů, bulgurů, lahodného chleba a chalvy.

Těstoviny ze semolinové mouky se při dodržení i mírném překročení doporučené doby varu nerozvaří a nelepí. Mají také vyšší nutriční hodnotu, protože oproti klasické pšenici obsahují více bílkovin, mnohem více minerálních látek a mají nižší glykemický index (nižší glykemický index je pro tělo vhodnější). Semolinová mouka obsahuje více lepku a méně škrobu (obvykle se uvádí, že čím vyšší podíl lepku a nižší podíl škrobu, tím lepší mouka).  Pomalejší trávení semoliny (na rozdíl od klasické pšenice) pozitivně působí na udržení tělesné hmotnosti (tělo pociťuje hlad až za delší dobu) a zajištění vyrovnané výkonnosti organismu.

Těstoviny Adriana nabízí nejširší portfolio produktů, kde najdete jak tradiční tvary, tak i tvary moderní, které Vám vytvoří zajímavý pokrm - mezi tyto tvary patří např. funghetta, která patří vedle tradičních tvarů špagety a torti mezi neprodávanější.
Celkem má Adriana 4 produtkové řady – classica celkem s 19 tvary, tricolore (s přídavkem sušeného špenátu 2% a sušených rajčat2 %), řada 2min jsou tzv. express těstoviny, které se uvaří do 2minut a mezi novinky patří řada celozrnných těstovin s vysokým obsahem vlákniny.

Na webových stránkách www.adriana.cz najdete také zajímavé recepty. Aby těstoviny chutnaly tak, jak mají, vařte je vždy podle návodu a zlatého pravidla – velké množství vody, dostatek soli (1 lžička na 1 litr) a dodržujte doporučenou dobu varu na balení, aby těstoviny byly Al Dente (tedy tak akorát na skus). Spoustu dalších receptů, rad i soutěží pak najdete na facebooku Adriana pasta style a elegantní fotky pokrmů i produktů jsou na také na Instagramu.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Strážce jater

Rostlina Desmodium adscendens, česky nazývána Stužkovec vystoupavý více

TOP SEX A VZTAHY

Moje brzda

Zdá se vám, že je partner vaší brzdou a brání vám v rozletu? více

TOP DOMOV

Minimalismus

Žijeme v období blahobytu. Všechno je dostupné a všechno můžeme. více

TOP CESTOVÁNÍ

Víno a turistika

Chcete poznat Znojemsko jako místo, kde vznikají vaše oblíbená vína? více

TOP SPOLEČNOST

Trendy Vánoc

Čeští odborníci už mají jasno, v jakém designu se představí Vánoce 2018. více

Podlehněte šperkům

Český eshop Bangles.cz upoutá snad každou ženu svými nádhernými šperky. více

Podzimní nachlazení

Venku se začíná prudce měnit počasí. Ráno je poměrně chladno více

Víte co je dobré?

Představte si, že vcházíte do spižírny napěchované těmi nejlepšími více