Bylinkové ghí pro zdraví i skvělou chuť

Text: Prima Žena
17. března 2020 | 12:00

S jarem se jídelníček odlehčuje, ale zdravé tuky v něm mají své stálé místo po celý rok. Dokonalou kombinaci představuje přepuštěné máslo ghí doplněné čerstvými bylinkami, které jídlo přirozeně omastí a dodá mu zdraví prospěšné látky.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

K jarní kuchyni správné tuky rozhodně patří. Pokud jsou navíc obohacené o zdravé bylinky, máte o výborné a hodnotné jídlo postaráno. Skvělou variantou je použití ochuceného bylinkového ghíčka, přepuštěného másla, které pokrm nejen omastí, ale díky přidaným přírodním ingrediencím z něj udělá jedinečnou delikatesu.

„Bylinné ghí lze používat stejně jako to neochucené. Můžete na něm dusit zeleninu, smažit vajíčka, polévat jím kaše, natřít tenkou vrstvu na chleba, omastit rýži, brambory, opéct palačinku… Zkrátka lze ho použít všude, kde potřebujete kvalitní tuk. Bonusem navíc jsou pak účinky přidaných bylinek, jejichž jedinečnost se může v kombinaci s přepuštěným tukem dokonale projevit,“ vysvětluje Andrea Dostálová ze společnosti České Ghíčko.

Tuk je totiž výborným nosičem léčivých látek obsažených v bylinkách a dokáže jejich účinek ještě znásobit. Proto má také většina přípravků určených pro péči o pokožku masťový základ. „Bylinná ghí se dobře hodí i k zevnímu použití. Pomůžou s různými kožními problémy, drobnými spáleninami, oděrkami či uleví ztuhlým svalům. Na výběr je několik variant. Ghíčko jedinečně působí v kombinaci s kurkumou, eleuterokokem, kotvičníkem, gotu kolou nebo konopím,“ dodává Andrea Dostálová.

Kurkuma
Typicky žlutá kurkuma je oblíbeným kořením hlavně v indické nebo thajské kuchyni, napomáhá trávení, ale působí také jako účinný antioxidant. Navíc se jí přiznává schopnost chránit játra, nervový systém a podporovat kardiovaskulární systém.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Opalovací krémy

To, že se máme chránit v létě SPF krémy je pro většinu z nás samozřejmostí. více

TOP SEX A VZTAHY

Dětská traumata

Rozvody jsou bohužel stále častým koncem mnohých manželství. více

TOP DOMOV

Péče o oblečení

Také to znáte? Partner chodí pravidelně do práce v obleku a vy máte předepsaný více

TOP SPOLEČNOST

Jsem žena

Charitativní projekt Jsem žena #jsembohyně, za jehož vznikem stojí hudební skladatelka, více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více