Čedar potěší milovníky výrazné chuti

Text: Prima Žena
19. února 2019 | 15:00

Recept na tento čedar vymyslela v roce 1861 jistá Ivy Clothier. Nejprve experimentovala s výrobou sýra z mléka krávy, kterou vlastnil její muž. Postupem času ale začala skupovat mléko z okolních farem, a tak se i po kraji rozšířil recept, který Wyke Farms používá dodnes.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Tato firma dbá na šetrný způsob zemědělství. Všech 1000 krav, od nichž pochází mléko, se volně pase na pastvinách Mendip Hills. Veškerý jimi vyprodukovaný odpad je navíc měněn na energii, která pohání farmu. V roce 2016 získali majitelé ocenění za enviromentální & firemní udržitelnost od European Business Awards. Jejich čedar se pyšní množstvím cen z mezinárodních sýrových soutěží.

Správný čedar zraje šest až osmnáct měsíců a neměl by se ohýbat ani drobit. Jeho chuť je jemná a nasládlá s ořechovými tóny, často štiplavě slaná, starší sýr je až nakyslý. Po roce zrání se v sýru mohou vytvořit malé krystalky, které křupou v ústech. Čím déle sýr zraje, tím jsou krystalky patrnější. Jedná se ovšem o přirozený proces.

Nejčastější využití čedaru je v poctivém cheeseburgeru. Nicméně díky tomu, že se teplem velmi rychle a jednoduše roztéká, tak se hodí na zapékání vlastně do jakéhokoliv jídla. Jeho chuť je výraznější než třeba u eidamu, takže se může stát, že si sýr ve vašem oblíbeném pokrmu najednou ukradne více chuti pro sebe. Opravdu dobrý čedar, kterým ten z Wyke Farms je, si vychutnáte samotný se sklenkou vína nebo s čerstvou zeleninou. Pro ještě zajímavější a trochu ostřejší chuť můžete vyzkoušet i čedar s chilli. Wyke Farms čedar od DELMARTu si můžete spolu s dalším nákupem objednat na e-shopu Košík.cz.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Pot pod kontrolou

K teplým jarním a letním dnům neodmyslitelně patří, vítaný však obvykle není. více

TOP SEX A VZTAHY

Svatba ano či ne?

Svatební oslavy i obřad se mohou velmi prodražit. Pronájem prostor, oběd více

TOP DOMOV

Stravování batolete

Zajímá-li vás na čem lze nejspolehlivěji poznat, jak rychle čas utíká, jsou to více

TOP CESTOVÁNÍ

Rodinná slavnost

Podnikněte s celou rodinou výpravu do přírody, která nyní pulzuje jarní energií! více

TOP SPOLEČNOST

Dobročinný bazar

Tradiční dobročinný módní bazar se letos uskuteční ve středu 22. května 2019 více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

V souladu s přírodou

Citlivá dětská kůže vyžaduje zvláštní pozornost a péči. více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více