Káva od A do Z

Text: Prima Žena
17. března 2018 | 09:00

Miliony lidí po celém světě každé ráno provádějí neodmyslitelný rituál – dají si svůj první šálek kávy. A nezáleží na tom, jestli si kávu připravují doma anebo si ji koupí cestou do práce, nezáleží ani na tom, zda dávají přednost espressu, kávě s mlékem, latte macchiatu, cappuccinu nebo dvojité dávce kávy… Nic se nevyrovná báječnému aroma a vůni čerstvě uvařené kávy, která nás probouzí a doslova zvedá z postele.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Každý rok se na celém světě vypije více než 27 miliard šálků kávy. Lavazza proto připravila pro všechny milovníky kávy přehled zajímavostí a unikátních vlastností kávy, díky kterým se z každého může stát během chvilky expert na kávu!

A jako Aroma
Aroma kávy nevnímáme pouze čichem, vzbuzuje v nás totiž mnohem komplexnější pocity.   Základní vůni kávy vnímáme vdechnutím skrze nosní dírky, když se přiblížíme k šálku čerstvě připraveného espressa. Aroma dále vnímáme prostřednictvím dutiny, která propojuje naše ústa a nos; nápoj, který jsme právě požili, tak má možnost uvolňovat celou škálu čichových a chuťových vjemů dohromady. Právě proto je aroma klíčovým prvkem a vlastností dobré kávy.

B jako Bez kofeinu
Káva bez kofeinu se získává extrahováním kofeinu ze zelených kávových zrn, která následně prochází podobným procesem výroby, jako klasická káva. Kofein lze z kávových zrn extrahovat třemi různými způsoby: za pomoci přírodních rozpouštědel (dichlormethanu nebo ethyl-acetátu), vody anebo oxidu uhličitého v tekutém či nadkritickém stavu. Na rozdíl od prvních dvou metod, které kromě odstranění kofeinu způsobují i ztrátu chuti, nám použití oxidu uhličitého pomůže zachovat původní charakteristické kávové aroma bez jakýchkoliv změn. Právě tuto unikátní přírodní metodu používá Lavazza, aby co nejlépe uchovala všechny vlastnosti kávového aroma.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Jak na únavu?

S podzimem kromě nižších teplot, častějších srážek a rychle se krátících více

TOP SEX A VZTAHY

Víkendový manžel

Váš muž má zaměstnání ve vzdáleném městě a jako táta a manžel funguje pouze více

TOP DOMOV

Roleta Larra

V září tohoto roku rozšířila společnost ISOTRA portfolio interiérových rolet více

TOP CESTOVÁNÍ

Elixír mládí

Novodobý elixír mládí či pramen lásky? Objevte skrytý potenciál sirovodíku. více

TOP SPOLEČNOST

Galerie La Femme

Vystavuje obrazy, grafiky a sochy českých umělců jak zvučných jmen více

Podlehněte šperkům

Český eshop Bangles.cz upoutá snad každou ženu svými nádhernými šperky. více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

Domino Bubbles

Jako vše kolem nás i dětské pokoje podléhají moderním trendům. více