Káva od A do Z

Text: Prima Žena
17. března 2018 | 09:00

Miliony lidí po celém světě každé ráno provádějí neodmyslitelný rituál – dají si svůj první šálek kávy. A nezáleží na tom, jestli si kávu připravují doma anebo si ji koupí cestou do práce, nezáleží ani na tom, zda dávají přednost espressu, kávě s mlékem, latte macchiatu, cappuccinu nebo dvojité dávce kávy… Nic se nevyrovná báječnému aroma a vůni čerstvě uvařené kávy, která nás probouzí a doslova zvedá z postele.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Každý rok se na celém světě vypije více než 27 miliard šálků kávy. Lavazza proto připravila pro všechny milovníky kávy přehled zajímavostí a unikátních vlastností kávy, díky kterým se z každého může stát během chvilky expert na kávu!

A jako Aroma
Aroma kávy nevnímáme pouze čichem, vzbuzuje v nás totiž mnohem komplexnější pocity.   Základní vůni kávy vnímáme vdechnutím skrze nosní dírky, když se přiblížíme k šálku čerstvě připraveného espressa. Aroma dále vnímáme prostřednictvím dutiny, která propojuje naše ústa a nos; nápoj, který jsme právě požili, tak má možnost uvolňovat celou škálu čichových a chuťových vjemů dohromady. Právě proto je aroma klíčovým prvkem a vlastností dobré kávy.

B jako Bez kofeinu
Káva bez kofeinu se získává extrahováním kofeinu ze zelených kávových zrn, která následně prochází podobným procesem výroby, jako klasická káva. Kofein lze z kávových zrn extrahovat třemi různými způsoby: za pomoci přírodních rozpouštědel (dichlormethanu nebo ethyl-acetátu), vody anebo oxidu uhličitého v tekutém či nadkritickém stavu. Na rozdíl od prvních dvou metod, které kromě odstranění kofeinu způsobují i ztrátu chuti, nám použití oxidu uhličitého pomůže zachovat původní charakteristické kávové aroma bez jakýchkoliv změn. Právě tuto unikátní přírodní metodu používá Lavazza, aby co nejlépe uchovala všechny vlastnosti kávového aroma.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Strážce pleti

IOMA Paris je francouzská kosmetická značka a je unikátní pro svou personalizovanou péči. více

TOP SEX A VZTAHY

Postelový karneval

To poslední, co by prospělo vašemu intimnímu životu, je nuda. více

TOP DOMOV

Řezané květiny

Darovaný květinový pugét přináší nejen radost, ale také starost. více

TOP CESTOVÁNÍ

Boutique hotely

Krásná příroda a spousta zážitků už dnes nejsou jediným požadavkem, více

TOP SPOLEČNOST

Školka Duhovka

Co začalo jako soukromá školka, za 10 let vyrostlo v unikátní projekt více

Vaše vášeň

Odvážná. Nekompromisní. Svá. Přivítejte novou ovocně-květinovou více

Nejnovější trendy

Prestižní evropský veletrh EUROCUCINA se v letošním roce opět těšil obrovskému zájmu více

Sluneční péče

Protože pobyt na slunci není bez rizika, vyvinula značka Sothys více