Káva od A do Z

Text: Prima Žena
17. března 2018 | 09:00

Miliony lidí po celém světě každé ráno provádějí neodmyslitelný rituál – dají si svůj první šálek kávy. A nezáleží na tom, jestli si kávu připravují doma anebo si ji koupí cestou do práce, nezáleží ani na tom, zda dávají přednost espressu, kávě s mlékem, latte macchiatu, cappuccinu nebo dvojité dávce kávy… Nic se nevyrovná báječnému aroma a vůni čerstvě uvařené kávy, která nás probouzí a doslova zvedá z postele.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Každý rok se na celém světě vypije více než 27 miliard šálků kávy. Lavazza proto připravila pro všechny milovníky kávy přehled zajímavostí a unikátních vlastností kávy, díky kterým se z každého může stát během chvilky expert na kávu!

A jako Aroma
Aroma kávy nevnímáme pouze čichem, vzbuzuje v nás totiž mnohem komplexnější pocity.   Základní vůni kávy vnímáme vdechnutím skrze nosní dírky, když se přiblížíme k šálku čerstvě připraveného espressa. Aroma dále vnímáme prostřednictvím dutiny, která propojuje naše ústa a nos; nápoj, který jsme právě požili, tak má možnost uvolňovat celou škálu čichových a chuťových vjemů dohromady. Právě proto je aroma klíčovým prvkem a vlastností dobré kávy.

B jako Bez kofeinu
Káva bez kofeinu se získává extrahováním kofeinu ze zelených kávových zrn, která následně prochází podobným procesem výroby, jako klasická káva. Kofein lze z kávových zrn extrahovat třemi různými způsoby: za pomoci přírodních rozpouštědel (dichlormethanu nebo ethyl-acetátu), vody anebo oxidu uhličitého v tekutém či nadkritickém stavu. Na rozdíl od prvních dvou metod, které kromě odstranění kofeinu způsobují i ztrátu chuti, nám použití oxidu uhličitého pomůže zachovat původní charakteristické kávové aroma bez jakýchkoliv změn. Právě tuto unikátní přírodní metodu používá Lavazza, aby co nejlépe uchovala všechny vlastnosti kávového aroma.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Střevní imunita

Cukrovka, Crohnova choroba, ulcerózní kolitida, ale také rakovina. více

TOP SEX A VZTAHY

Mužská neplodnost

I přestože se mužské pohlavní buňky tvoří průběžně po celý život, více

TOP DOMOV

Chvilky na balkoně

Chtěli byste mít na svém balkonu pocit soukromí a vyššího bezpečí? více

TOP CESTOVÁNÍ

Dovolená na Lipně

Užijte si dovolenou na Lipně v krásné krajině obklopené šumavskými lesy více

TOP SPOLEČNOST

Oživení studánek

Už je do konce června můžete hlasovat o to, které studánky budou oživeny v rámci více

Čerstvé jizvy

Jizva znamená porušení celistvosti kůže. více

Sex na usmířenou

V jedné chvíli se hádáte, křičíte na sebe, ale o pár vteřin později vás pohlcuje více

Vaše vášeň

Odvážná. Nekompromisní. Svá. Přivítejte novou ovocně-květinovou více