Káva od A do Z

Text: Prima Žena
17. března 2018 | 09:00

Miliony lidí po celém světě každé ráno provádějí neodmyslitelný rituál – dají si svůj první šálek kávy. A nezáleží na tom, jestli si kávu připravují doma anebo si ji koupí cestou do práce, nezáleží ani na tom, zda dávají přednost espressu, kávě s mlékem, latte macchiatu, cappuccinu nebo dvojité dávce kávy… Nic se nevyrovná báječnému aroma a vůni čerstvě uvařené kávy, která nás probouzí a doslova zvedá z postele.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Každý rok se na celém světě vypije více než 27 miliard šálků kávy. Lavazza proto připravila pro všechny milovníky kávy přehled zajímavostí a unikátních vlastností kávy, díky kterým se z každého může stát během chvilky expert na kávu!

A jako Aroma
Aroma kávy nevnímáme pouze čichem, vzbuzuje v nás totiž mnohem komplexnější pocity.   Základní vůni kávy vnímáme vdechnutím skrze nosní dírky, když se přiblížíme k šálku čerstvě připraveného espressa. Aroma dále vnímáme prostřednictvím dutiny, která propojuje naše ústa a nos; nápoj, který jsme právě požili, tak má možnost uvolňovat celou škálu čichových a chuťových vjemů dohromady. Právě proto je aroma klíčovým prvkem a vlastností dobré kávy.

B jako Bez kofeinu
Káva bez kofeinu se získává extrahováním kofeinu ze zelených kávových zrn, která následně prochází podobným procesem výroby, jako klasická káva. Kofein lze z kávových zrn extrahovat třemi různými způsoby: za pomoci přírodních rozpouštědel (dichlormethanu nebo ethyl-acetátu), vody anebo oxidu uhličitého v tekutém či nadkritickém stavu. Na rozdíl od prvních dvou metod, které kromě odstranění kofeinu způsobují i ztrátu chuti, nám použití oxidu uhličitého pomůže zachovat původní charakteristické kávové aroma bez jakýchkoliv změn. Právě tuto unikátní přírodní metodu používá Lavazza, aby co nejlépe uchovala všechny vlastnosti kávového aroma.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Mrtvé moře

Mrtvé moře fascinuje člověka už tisíce let. Přestože pro svou slanost není vhodným místem více

TOP SEX A VZTAHY

Muži ze second handu

Zamilovat se do rozvedeného muže? Může se to stát i vám. Čím starší jste, tím více

TOP DOMOV

Péče o šperky

Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec nechce sundávat. více

TOP SPOLEČNOST

Divadelní romantika

Úspěšná divadelní představení se nemusí nutně pojit pouze s velkými scénami. více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Ústní voda Herbadent

Klíčové pro zdraví zubů, dásní a celé dutiny ústní je primárně správné čištění zubů, více