Konečně zdravější chipsy!

Text: Prima Žena
2. února 2018 | 09:00

Chipsy jsou u lékařů na černé listině. Právem. Cukrovka, obezita, tlak, cévy – máloco devastuje naše tělo tak jako klasické chipsy. Pokud je ale milujete, máme pro vás skvělou zprávu: luštěninové chipsy z Jeseníku jsou rozhodně zdravější, a přitom tak chutné, že se vyrábějí po tunách.

zdrave_chipsy_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Málokterá potravina má u dietologů tak špatnou pověst jako bramborové chipsy. Jejich častá konzumace má kvůli vysokému obsahu soli a rafinovaných, teplem upravovaných olejů velmi neblahý vliv na lidské zdraví. Značně riziková je navíc látka akrylamid, což je sloučenina vznikající už při teplotách nad 100 °C během smažení potravin bohatých na škrob. Nalézt alternativu, která by omezila tyto nezdravé vlivy, ale přitom si zachovala křupavost a delikátní chuť, se donedávna jevilo jako nemožné.

Luštěniny jsou plné bílkovin a minerálů

Kombinace luštěninové mouky a zajímavých příchutí se ukázala jako správná cesta. „Luštěniny jsou plné bílkovin a minerálů a prospívají našemu tělu. V Česku se v jídelníčku zatím neobjevovaly tak často, jak by si zasloužily. Chceme to změnit a ukázat lidem, že to není jen o hrachové polévce nebo čočce na kyselo,“ vysvětluje Martin Mondek ze společnosti Yeschips. „Původní plán byl vytvořit zdravější alternativu chipsů pro stále větší počet celiaků a lidí nesnášejících lepek, ale zároveň oslovit i běžné spotřebitele. Luštěniny jsou přirozeně bezlepkové, ale zároveň při nápaditém zpracování i mimořádně chutné, což spousta lidí vůbec netuší,“ říká Ondřej Kocur z Yeschips. A pokus vyšel: Za necelé tři roky se podařilo z rodinné firmičky vybudovat prosperující podnik, který vyrobí téměř sedm tun zdravějších chipsů každý měsíc a v nových prostorách, kam se výroba po novém roce přesouvá, se produkce ještě desetkrát zvýší.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Přirozená krása

Během posledních let se na kosmetickém trhu objevují nabídky slibující okamžité více

TOP SEX A VZTAHY

Kyberšikana

Internet je pro mnoho dětí a teenagerů druhým domovem. více

TOP DOMOV

Tiché digestoře

Důležitým parametrem při výběru digestoře je její hlučnost více

TOP CESTOVÁNÍ

Víno a turistika

Chcete poznat Znojemsko jako místo, kde vznikají vaše oblíbená vína? více

TOP SPOLEČNOST

Zdravý víkend

Pokud vás lákají zdravé nákupy, kvalitní jídlo nebo osobní rozvoj více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Živý kolagen

Novinkou, která pronikla do tajemství mladistvé pleti a překvapila odborníky více

Podlehněte šperkům

Český eshop Bangles.cz upoutá snad každou ženu svými nádhernými šperky. více