Nota Bene ve znamení pivních speciálů

Text: Prima Žena
23. listopadu 2012 | 12:00

Prosinec je nejen doba povinného nakupování dárků a úklidu, ale doba před Štědrým dnem má i své příjemné části. A těmi jsou vánoční večírky nebo posezení s přáteli. Pokud už přemýšlíte, kam letos vyrazíte, pak pro vás máme tip. V restauraci Nota Bene u I.P.Pavlova v Praze budete v prosinci moci ochutnávat pivní vánoční speciály z mnoha minipivovarů z Česka i Belgie.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

 Svou pípu bude mít Únětický vánoční speciál, vsetínský Valášek nebo Šumavský pivovar Vimperk. A pokud máte v plánu příjemnou večeři, tak se v Nota Bene můžete těšit na zvěřinu, oblíbený křehký pečený bůček, marinovaného přeštíka a další.
„Různé vánoční speciály budou na pípě po celý prosinec. A budou se obměňovat, takže doporučuju i víc než jednu návštěvu, protože jindy už je neochutnáte," nabádá k návštěvě spolumajitel Nota Bene a zároveň výčepní Martin Holba.

Jaké jsou vánoční speciály obecně? „Jsou to sváteční piva, takže jsou většinou silnější, hodně chmelená, s výraznou chutí, prostě abyste na ně nezapomněli a snili o nich do příštích Vánoc. Ono je vůbec obvyklé, že ke svátkům patří silnější alkohol, stejně jako třeba tučnější jídlo, vždyť je to jen jednou za rok," vysvětluje Martin Holba.

Nabídka vánočních speciálů se v Nota Bene pořád ladí a to aktuální, co je právě na čepu najdete vždy na http://www.notabene-restaurant.cz/. Ze svátečních piv měli hosté zatím možnost ochutnat Matuškův spodně kvašený polotmavý Svatomartinský speciál a ty vánoční se začnou objevovat postupně. V sudech už čeká polotmavý Únětický vánoční speciál, své vánoční dárky si připravil Šumavský pivovar Vimperk i minipivovar Valášek ze Vsetína. Návštěva přijede i z Belgie a už název věští, že to bude zábavný večírek. Speciály se totiž jmenují Delirium Christmas (pivovar Huyghe) a Boucanier Christmas (pivovar Van Steenberge).

K dobrému pivu nebude v Nota Bene chybět ani dobré jídlo. „Pro zimu a vánoční svátky obzvlášť jsou typická těžší a omáčková jídla. Neznamená to sice, že ryby a drůbež přestaneme dělat úplně, ale já se těším na to, až si budu moct hrát třeba s oblíbeným maďarským gulášem, omáčkami nebo s vepřovým. Navíc v prosinci vrcholí sezóna zvěřiny a taková kančí kýta na černém pivě stojí za ochutnání," zve Lukáš Nevyjel, šéfkuchař a druhý spolumajitel Nota Bene na předvánoční menu.

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Čištění pleti

Chybným odličováním si můžeme podráždit pleť, polámat řasy i přidělat zbytečné vrásky. více

TOP SEX A VZTAHY

Status rozvedená

Rozvedená je každá druhá. Pokud se to stalo i vám, nemá cenu rezignovat více

TOP DOMOV

Spánek v zimě

Najít správnou přikrývku, která vás bude hřát celou zimu, není moc těžká více

TOP SPOLEČNOST

Parfumerie FANN

Když se manželé Kokolusovi rozhodli v roce 1991 věnovat i distribuci kosmetiky více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více