Olomoucké tvarůžky – voňavé dědictví

Text: Prima Žena
1. prosince 2017 | 09:00

Původně domácí selský sýr s nezaměnitelnou chutí a charakteristickou vůní vyráběný na Hané. I dnes je tu společnost A.W. vyrábí stále stejným způsobem jako před lety, ovšem za použití moderní techniky.

olomoucke_tvaruzky_1_PZ.jpg olomoucke_tvaruzky_2_PZ.jpg olomoucke_tvaruzky_3_PZ.jpg olomoucke_tvaruzky_4_PZ.jpg olomoucke_tvaruzky_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

S téměř šestisetletou historií jsou však zcela moderní potravinou, a to díky svým nutričním vlastnostem.  S obsahem tuku průměrně 0,5 % jsou přitom bohatým zdrojem bílkovin a vápníku. A po letech, kdy kralovaly výhradně ve studené kuchyni, pronikly na jídelní lístky mnoha restaurací, které se pyšní neuvěřitelně širokou škálou využití Olomouckých tvarůžků i v tepelné úpravě. Naši předkové tedy stvořili prvotřídní sýr i pro moderní gastronomii 21. století.

Olomoucké tvarůžky se v Lošticích nyní vyrábějí ve více než třiceti různých tvarových a hmotnostních variantách a v tuzemsku se prodávají v téměř všech obchodních sítích.

V roce 2014 společnost A.W. otevřela v Lošticích Muzeum Olomouckých tvarůžků. Muzeum je bezbariérové a prohlídka trvá přibližně hodinu. Otevřeno po celý rok 7 dní v týdnu.

A. W. spol. s r. o. začala budovat i vlastní síť podnikových prodejen, kterou postupně rozšiřuje. Ve svých prodejnách v Lošticích, Brně a Olomouci nabízí nejen kompletní sortiment Olomouckých tvarůžků, ale i další tvarůžkové lahůdky, výrobky z kozího a ovčího mléka, a různé sýrové speciality z tuzemska i ze zahraničí. Vyškolený personál vždy ochotně poradí, jak sýry uchovávat i konzumovat.

Více na  www.tvaruzky.cz
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Živý kolagen

Novinkou, která pronikla do tajemství mladistvé pleti a překvapila odborníky více

TOP SEX A VZTAHY

Moje brzda

Zdá se vám, že je partner vaší brzdou a brání vám v rozletu? více

TOP DOMOV

Malá domácí zvířátka

Mnoho se již napsalo o psech a kočkách, ale v našich domácnostech více

TOP CESTOVÁNÍ

Lázně Lednice

Vyzkoušejte účinky jedinečného jodobromového pramene více

TOP SPOLEČNOST

Tibeťané se učí

Tibetské děti mohou chodit do školy. Mají učebnice, tužky, sešity a učitele více

Wellness a plavání

Plavecký areál Jedenáctka VS nabízí vyžití pro celou rodinu více

Parfémový hit

Dá se ještě vůbec vylepšit bestseller jakým je bez pochyb vůně z řady Euphoria? více

Podzimní nachlazení

Venku se začíná prudce měnit počasí. Ráno je poměrně chladno více