Olomoucké tvarůžky – voňavé dědictví

Text: Prima Žena
1. prosince 2017 | 09:00

Původně domácí selský sýr s nezaměnitelnou chutí a charakteristickou vůní vyráběný na Hané. I dnes je tu společnost A.W. vyrábí stále stejným způsobem jako před lety, ovšem za použití moderní techniky.

olomoucke_tvaruzky_1_PZ.jpg olomoucke_tvaruzky_2_PZ.jpg olomoucke_tvaruzky_3_PZ.jpg olomoucke_tvaruzky_4_PZ.jpg olomoucke_tvaruzky_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

S téměř šestisetletou historií jsou však zcela moderní potravinou, a to díky svým nutričním vlastnostem.  S obsahem tuku průměrně 0,5 % jsou přitom bohatým zdrojem bílkovin a vápníku. A po letech, kdy kralovaly výhradně ve studené kuchyni, pronikly na jídelní lístky mnoha restaurací, které se pyšní neuvěřitelně širokou škálou využití Olomouckých tvarůžků i v tepelné úpravě. Naši předkové tedy stvořili prvotřídní sýr i pro moderní gastronomii 21. století.

Olomoucké tvarůžky se v Lošticích nyní vyrábějí ve více než třiceti různých tvarových a hmotnostních variantách a v tuzemsku se prodávají v téměř všech obchodních sítích.

V roce 2014 společnost A.W. otevřela v Lošticích Muzeum Olomouckých tvarůžků. Muzeum je bezbariérové a prohlídka trvá přibližně hodinu. Otevřeno po celý rok 7 dní v týdnu.

A. W. spol. s r. o. začala budovat i vlastní síť podnikových prodejen, kterou postupně rozšiřuje. Ve svých prodejnách v Lošticích, Brně a Olomouci nabízí nejen kompletní sortiment Olomouckých tvarůžků, ale i další tvarůžkové lahůdky, výrobky z kozího a ovčího mléka, a různé sýrové speciality z tuzemska i ze zahraničí. Vyškolený personál vždy ochotně poradí, jak sýry uchovávat i konzumovat.

Více na  www.tvaruzky.cz
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Životní role

Najít si cestu k partnerovým dětem není vždy jednoduché. více

TOP SEX A VZTAHY

Domácí itálie

Hádají se a křičí na sebe. Před svým dítětem... Jak to ovlivní jeho povahu? více

TOP DOMOV

Chůvy v Česku

Zájem o jejich služby je obrovský. Ty dobré jsou plně vytížené a nové klienty více

TOP CESTOVÁNÍ

Dolní Morava

Nezáleží na tom, jestli se vaše dcera chystá do školky nebo na vysokou. více

TOP SPOLEČNOST

Nadace Naše dítě

Již osmým rokem pomáhá společnost KIA MOTORS CZECH spolu s Nadací Naše dítě více

Super trend

Když povýšíte tradici Vánoc o prvky luxusu… více

Ráj snů

Chcete mít ložnicí, která bude tak pohodlná, že se vám z ní nebude chtít pryč? více

Svetry DALE

Dale je malá vesnice u západního pobřeží Norska, obehnaná krásnými strmými horami více