Párování vína se sýrem

Text: Prima Žena
6. února 2021 | 09:00

Hodí se ementál k červenému vínu a niva k bílému? Naučte se pár triků na kombinování vín a sýrů, a už nikdy nebude pochybovat. Při propojování chutí se orientujte podle barvy vína a toho, do jaké míry má víno plnou chuť.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Čeká vás večer s druhou polovičkou nebo přáteli a rádi byste se tentokrát vyhnuli dlouhému připravování jednohubek a chlebíčků? To zní jako skvělá příležitost, naučit se konečně kombinovat vína a sýry dohromady. Zatímco víno podle popisu snadno vyberete i online, sýry doporučujeme kupovat ve specializovaných kamenných prodejnách. Ty naštěstí zůstaly otevřené i během koronavirové pandemie. Jdeme na to?

Zaměřte se na barvu vína
První krok pro propojení správného vína a sýru je snadný: „Jako první se vždy orientujte podle barvy. Obecně se k tmavým červeným vínům hodí i chuťově výrazné sýry, například s modrou nebo bílou plísní,“ říká zakladatel české značky ovocných vín Rybízák Petr Čerňanský. Na kombinování ovocných vín se sýry se vztahují stejná pravidla. „K tradičnímu tmavě rubínovému Rybízáku se hodí sýry ementálského typu a hermelín. To samé platí i u Borůvčáku,“ prozrazuje Petr Čerňanský. Naopak mladá červená vína, která mívají světlejší odstín, doplní ideálně sýry s méně výraznou chutí, jako jsou kozí a ovčí sýry, sýry tepelně zpracované nebo čerstvé. Ovocné víno Hrušňák ze sortimentu Rybízáku můžete kombinovat s jakýmkoliv sýrem, který máte rádi. Příjemně ho doplní sýry měkké i dlouhozrající, a přitom ho nepřebijí.

Roli hraje chuť
„Mnoho lidí dělá tu chybu, že hledí jen na barvu vína. To pro dokonalé propojení chutí nestačí. Hutný sýr se hodí ke sladkému červenému vínu s plnou chutí. Suché bílé víno si bude rozumět s tvrdými a polotvrdými sýry, kterým je například gouda nebo čedar,“ říká zakladatel české značky ovocných vín Rybízák Petr Čerňanský.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Vlasy v zimě

Během zimy musí vlasy vydržet velké výkyvy teplot. Střídání vlhkého, více

TOP SEX A VZTAHY

Status rozvedená

Rozvedená je každá druhá. Pokud se to stalo i vám, nemá cenu rezignovat více

TOP DOMOV

Šátkování

Při shánění dětské výbavičky dříve či později padne zásadní otázka. více

TOP SPOLEČNOST

Parfumerie FANN

Když se manželé Kokolusovi rozhodli v roce 1991 věnovat i distribuci kosmetiky více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více