Polévky vévodí podzimnímu menu

Text: Prima Žena
11. října 2020 | 09:00

Přišel podzim a s tím, jak stromy shazují listí, my oblékáme čím dál více vrstev. S měnícím se počasím se většinou proměňují i naše chutě. Spíš než osvěžující salát nás lákají vydatnější pokrmy a především něco, co nás pořádně zahřeje.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Po návratu z krásné odpolední procházky, při které se ale podzimní sychravé počasí projevilo ve své plné síle, není nic příjemnějšího než talíř plný horké polévky. Surovin na ni je v tomto období dostatek, stačí jen vybrat ty nejlepší a jednoduše z nich vykouzlit ty nejlahodnější podzimní pochoutky.

Zelenina na podzimní stůl
K podzimu neodmyslitelně patří mrkev, celer, petržel, červená řepa, pastinák, brambory nebo v posledních letech tolik oblíbená dýně. Všechny tyto druhy se dají donekonečna kombinovat, fantazii se meze nekladou. Proto také existuje tolik různých receptů a vznikají pořád nové a další! Jen si vzpomeňte, že co rodina, to originální recept na dýňovou polévku! Někdo do ní přidává zázvor, někdo používá netradiční koření. Jak už bylo řečeno, rozličnost receptů není ale typická pouze pro dýňovou polévku. I ostatní plodiny nabízejí nepřeberné množství využití. Aby byl však výsledný pokrm skutečně lahodný, je třeba myslet na to hlavní, a tím je kvalita…

Kvalita je zásadní
Použití kvalitních surovin je základem každého vaření. S nimi jde vaření skoro samo, vše chutná výtečně.  Plodiny vypěstované v souladu s přírodou, v BIO kvalitě, mají vynikající chuť. Při jejich pěstování nebyla použita žádná umělá hnojiva ani chemické látky jako například pesticidy. Takovou zeleninu pro přípravu vašich skvělých podzimních polévek seženete na eko farmách, které bioprodukty nabízejí například prostřednictvích bedýnkových systémů nebo přímým prodejem tzv. ze dvora. Dají se ale pořídit i v supermarketu. Tam je bezpečně poznáte podle označení logem biolistu nebo biozebry. Příprava hřejivé polévky je s nimi na dobré cestě!

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Hydratace v zimě

O hydrataci pleti jste už jistě slyšeli i četli hodně. A určitě už víte jak moc více

TOP SEX A VZTAHY

Karty osudu

„Co jsem to provedla?! Jak jsem mohla být tak naivní?!“ dunělo Monice v hlavě. více

TOP DOMOV

Minimalistický byt

Svěží čistý vzhled, mnoho místa a žádné přeplněné pokoje. Minimalismus je v posledních více

TOP CESTOVÁNÍ

Mölltal

O výletech na hory si letos můžete nechat jen zdát. Nebo ne…? více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více

Severský design

Mohou tradiční designové přístupy a nová perspektiva fungovat dohromady? více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více