Výrobky z ovčího a kozího mléka jsou hit

Text: Prima Žena
4. července 2019 | 12:00

Výrobky z kozího a ovčího mléka získávají na popularitě. A není divu. Jsou totiž skvělou volbou pro zpestření jídelníčku, podporu imunitního systému a zdravější životní styl vůbec. Navíc si je mohou dopřát i lidé s některými druhy laktózové intolerance. Během parných letních dnů jsou zároveň vítaným osvěžením.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Češi se více zaměřují na kvalitu potravin a na to, jakým způsobem jídlo ovlivňuje jejich zdraví. Potvrzuje to i Alena Paldusová, manažerka projektu Zdravá 5: „Stále častěji se setkáváme s růstem zájmu o zdravější stravování a hledáním alternativ k tradičním výrobkům,“ a upřesňuje: „Kozí mléko se vyznačuje menším obsahem laktózy, a tak lepší stravitelností, zároveň podporuje imunitní systém. Na odolnost organismu příznivě působí i ovčí mléko, které kromě toho snižuje cholesterol a také je výborným antioxidantem.“

5 benefitů kozího mléka
Zdroj důležitých látek – Jedna sklenička mléka zajistí téměř 40 % naší denní dávky pro kosti důležitého kalcia a 20 % vitamínu B. Vysoké množství draslíku pomáhá snižovat krevní tlak.
Tělo si z něj umí vzít více živin a je lépe stravitelné – Chemické složení kozího mléka je bližší lidskému mléku než kravskému (složením a velikostí tukových částic). Díky tomu si z něj naše tělo umí vzít více živin. K lepší stravitelnosti přispívá o 10 % nižší obsah laktózy než v mléku kravském.
Udržuje cholesterol v normě – Obsahuje více prospěšných mastných kyselin (s krátkým řetězcem) než mléko kravské, což z něj dělá vhodnou potravinu pro toho, kdo má vysoký cholesterol nebo trpí některým z onemocnění kardiovaskulárního systému. Mastné kyseliny s krátkým řetězcem pomáhají udržovat cholesterol v normě.
Ochraňuje metabolismus a zdraví – Je bohatým zdrojem proteinů, jejichž pravidelným příjmem ochraňujeme náš metabolismus, stimulujeme růst a celkové zdraví. Obsahuje také selen, který je klíčový pro fungování imunitního systému a infekcemi.
Pomocník při prevenci rakoviny – Koza jako jedno z mála zvířat netrpí rakovinou, a vděčí za to obranným látkám, které obsahuje i její mléko.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Buňky nikdy nespí

Málokterá molekula aktivních látek používaných v kosmetice dokáže konkurovat více

TOP SEX A VZTAHY

Dieta ve vztahu

Ve vztahu se běžně podporujeme, pomáháme si a sdílíme dobré i špatné. více

TOP DOMOV

Titanzinek

Zapomeňte na tradiční vodojemy ve tvaru obří „řadicí páky“. Dnešní vodojem více

TOP CESTOVÁNÍ

Dovolená jinak

Zpomalte a vychutnejte si zimní sezónu tak trochu jinak uprostřed volné přírody více

TOP SPOLEČNOST

Zkoleduj se

Adventní charitativní projekt vánočních koncertů ZKOLEDUJ SE, iniciovaný hercem více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Doušek pohody

Vybírat vánoční dárky pro dědečka, kamarádku, tchýni či kolegu může být oříšek více

Náhrdelník Maxima

MAXIMA, jméno, které slibuje jedinečnost a bezkonkurenční krásu. více