Vysoká škola grilovací

Text: Prima Žena
17. září 2019 | 09:00

Kuřecí steak zvládnu levou zadní, krkovici taky. Jak si ale poradit s hovězím, aby hosté na zahradní party nedostali místo lahodného pokrmu podrážku? Je to o výběru nebo o přípravě? A je to vůbec zdravé? Hovězí maso je opředeno mnoha mýty, nutriční odborníci se ale shodují na jednom. Je to významný zdroj bílkovin, vitamínů (zejména skupiny B) a minerálních látek (především železa). Na co se zaměřit při výběru a zpracování?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Tipy na správný nákup:
1)    Kupujeme steak: nízký roštěnec pro začátečníky, hovězí pupek pro rychlovku
Pro začátečníky se bude hodit populární hovězí steak z nízkého roštěnce, který patří k libovějším variantám. Naopak prorostlý tukem je rib eye steak z vysokého roštěnce, který je díky tomu považován za nejšťavnatější. Pokud plánujete plátky hovězího jen jako předkrm, sáhněte po hovězím pupku, který se griluje velmi krátkou dobu. Rump steak pak obsahuje nejjemnější maso, a i přes relativně nízký obsah tuku je velmi chutný. Kombinaci křehkého a libového masa si vychutnáte u „královského“ steaku ze svíčkové. „Svíčková se totiž absolutně vymyká, nemá žádné šlachy, ani mramor a je to opravdu vrcholná pochoutka, nejjemnější maso, co znám,“ uvádí Zdeněk Absolon z vyhlášeného pražského řeznictví Branická.

2)    Tučné maso tolik netvrdne
Podle řezníka Zdeňka Absolona z řeznictví Branická má být správné hovězí maso na steaky pěkně prorostlé tukem, jakoby mramorované. Takové maso také nebude zbytečně tvrdé. Pro zajímavost: mleté hovězí maso v burgerech největší sítě restaurací McDonald´s obsahuje jen 20 % tuku, což Zdeněk Absolon hodnotí jako dietní burger

3)    Kupujeme mleté maso: správný řezník namele maso před očima
Taky si řeknete, že do mletého masa určitě pomleli všechno možné? Bohužel mleté maso nemá v Čechách dobrou pověst a přitom 100 % mleté hovězí je ve stejně vysoké kategorii jako vyzrálý steak nebo jiné ušlechtilé maso. „Já rád melu maso přímo před očima zákazníků, ti pak ví, že se jedná o prvotřídní kvalitu i čerstvost,“ uvádí Zdeněk Absolon z řeznictví Branická. Spolehnout se můžete i na prověřeného dodavatele. Na jistou kartu sázejí i velcí hráči.  „My už léta odebíráme hovězí maso z Poličky a dodávaná kvalita je 100%,“ uvádí Vít Gréc, manažer kvality McDonald´s.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Bělení zubů

Bílé zuby jsou pro mnohé symbolem toho, že o sebe pečujeme. Navíc zářivý více

TOP SEX A VZTAHY

Trans komunita

Spolek Transparent, který pomáhá trans osobám při jejich začleňování do společnosti, více

TOP DOMOV

Vánoční ladění

Nalaďte svůj domov s příjemnými měkkými doplňky do neopakovatelné pohádkové více

TOP CESTOVÁNÍ

Pohádkové lázně

Vánoce přicházejí a s nimi i tradiční shon a stres. Řekli bychom, hoďte všechno za hlavu, více

TOP SPOLEČNOST

Jitka Klett

Majitelka, zakladatelka a hlavní módní návrhářka v jedné osobě. To vše ztělesňuje více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Doušek pohody

Vybírat vánoční dárky pro dědečka, kamarádku, tchýni či kolegu může být oříšek více