Češi milují u šperků jednoduchost

Text: Prima Žena
11. února 2020 | 15:00

Obecně jsme, my Češi, považováni za spíše konzervativní národ. Lhostejno, zda je řeč o výběru banky, potravin, oblečení anebo třeba šperků. Zajímalo nás, zda a jak se tento kolektivní rys promítá do volby snubních a zásnubních prstenů, a tak jsme se zeptali tam, kde o tom ví nejvíce.

cesi_miluji_jednoduchost_1_PZ.jpg cesi_miluji_jednoduchost_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Když si projdeme těch téměř 20 000 prstenů, kterými jsme v roce 2019 nastávajícím manželům ozdobili prsteníčky, je zřejmé, že Češi i u šperků volí spíše konzervativně. Mezi nejoblíbenější tak stále patří jednodušší klasické modely, u žen typicky s jedním kamenem či osázené kameny po celém obvodu“, komentuje preference Čechů Martin Kubíček, majitel značky BRILAS, která je na českém trhu jedničkou ve svém oboru. 

Zásnubní prsten a snubní prsteny jsou symboly lásky a stvrzením společné cesty životem. Ani při výběru tohoto, chtělo by se říci osudového, kusu kovu, však jako národ patosu příliš nepodléháme. „Češi k výběru prstenů přistupují s chladnou hlavou. I v tak emotivní záležitosti velmi často rozhodne poměr cena-výkon, resp. pocit výhodného a pohodlného nákupu“, dodává lídr značky BRILAS, která v mnoha směrech udává trendy na českém trhu.

V poslední době se při výrobě snubních prstenů prosazují i alternativní materiály, které si Češi oblíbili. Drahé kovy tak na trhu doplnily například velmi praktické ocel a titan.

„Zejména národy na jih od našich hranic považují šperky pečetící partnerství za mimořádný symbol, a to se taktéž odráží na vyšší ceně pořizovaných prstenů. My Češi máme rádi širší volbu a rozvážnost, i díky naší národní historii býváme obezřetní. V BRILAS razíme filozofii, že pokud nechcete, nemusíte utratit mnoho, abyste sehnali krásný a kvalitní důkaz lásky,“ uzavírá Kubíček.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Zubní péče

Georganics představuje jedinečnou přírodní péči o zuby a dutinu ústní více

TOP CESTOVÁNÍ

Vitamin C

S příchodem letních dovolených se postupně znovu začal zvyšovat počet více

TOP GURMÁN

Ovocná bomba

Léto a s ním přicházející horké dny si vyloženě říkají o pořádnou dávku zchlazení. více

TOP SPOLEČNOST

Letní scéna Harfa

Terasy Harfa, nový multifunkční prostor na střeše Galerie Harfa v Praze – Libni, více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více

Severský design

Mohou tradiční designové přístupy a nová perspektiva fungovat dohromady? více