Jak se dělá síťovka

Text: Prima Žena
25. února 2020 | 15:00

Historie tradiční české síťové tašky sahá až do dvacátých let minulého století. Za dobu své existence si ji oblíbily celé generace a daří se jí i v 21. století. Síťovka dneška sází na ekologii, barevnost i společenskou odpovědnost. Jak probíhá její výroba?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Tradice výroby síťových tašek byla v Česku znovuobnovena v roce 2012. Od té doby se vyrobilo přes 800 tisíc kusů populární tašky. Síťovka 21. století se snaží jít ekologickou cestou, vyráběna je převážně z přírodních materiálů, své zastoupení ve výrobě mají ale i umělá vlákna. „Na výrobu síťových tašek se snažíme používat zejména přírodní materiály. Každý materiál s sebou ale nese svá pro i proti. Například bavlna je rostlina poměrně náročná na pěstování, spotřebuje velké množství vody a je náchylná na škůdce, masové pěstování bavlny tak má spoustu negativních dopadů na životní prostředí. Proto se snažíme nakupovat pouze bavlnu, která je certifikovaná podle mezinárodních směrnic. Dále používáme bambusové vlákno, které je velmi příjemné a pevné na omak. Bambus je rostlina, která nespotřebovává velké množství vody, nepotřebuje k růstu lidskou podporu a má antibakteriální účinky. V nabídce máme ale i polyesterové vlákno. Umělé vlákno nemusí být vždy jen nositelem negativ, protože výroba vlákna je mnohem rychlejší než výroba vlákna přírodního, takže spotřebuje menší množství energie. Lze ho recyklovat a má dlouhou životnost,“ popsala majitelka značky Česká síťovka Karolína Pechová. 

Výroba síťových tašek je kombinací strojové a ruční práce. Firma dbá na preciznost, proto se všechny hotové tašky pečlivě kontrolují. Vše se vyrábí v Česku ve spolupráci s řemeslnými manufakturami s dlouholetou tradicí. „Máme mnoho modelů síťových tašek, všechny se vyrábějí podle přesně daných kritérií, která se následně kontrolují.  Síťovky se zhotovují z metráže, která se nastříhá, začistí a následně se šijí síťové tašky. Modely, které jsou ručně zpracované, se pletou metodou krosienkování, drhání nebo klasického síťování. Veškeré obaly, které používáme, se šijí a vyrábí z recyklovaného papíru, eliminujeme lepení. Komponenty s logem jsou vyráběny z dubového dřeva, a to českou firmou, která má tradici a vyrábí hračky více než sto let. Také nitě, které používáme, jsou od české firmy s dlouholetou tradicí,“ uvedla Karolína Pechová. 

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Šampony Tierra Verde

Česko-slovenský výrobce ekodrogerie, TIERRA VERDE, vyslyšel přání svých zákazníků více

TOP CESTOVÁNÍ

Vitamin C

S příchodem letních dovolených se postupně znovu začal zvyšovat počet více

TOP GURMÁN

Křupejte bez výčitek

Ochutnáte jeden, a musíte spořádat celé balení. Chipsy – symbol nezdravého jídla více

TOP SPOLEČNOST

Jsem žena

Charitativní projekt Jsem žena #jsembohyně, za jehož vznikem stojí hudební skladatelka, více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více