Kupujete diamantový šperk?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Velké diamanty si zaslouží platinu
Diamanty se nejčastěji zasazují do bílého zlata, ale v posledních letech se zvyšuje i zájem o platinu. Tento vzácný kov má totiž nádherně čistou bílou barvu, která dodává diamantům velkou jiskřivost. „K dalším výhodám platiny patří, že neoxiduje, a tedy nikdy nezčerná. A protože je pevnější než zlato, kameny v ní perfektně drží. Proto se ty největší a nejkrásnější diamanty zasazují právě do platiny,“ vysvětluje zlatník Marek Odstrčil. Právě on se svou ženou Ester ze šperkařského ateliéru Esterstyl jsou považováni za průkopníky, kteří u nás v 90. letech s platinou začínali…

A jaké šperky s diamanty si lidé nejčastěji pořizují? „Mezi nejžádanější patří prsteny. Muži u nás rádi pořizují zásnubní prsteny s diamanty, často i v kombinaci s dalšími drahokamy, například s barevnými safíry. U snubních prstenů si dámy většinou přejí jednoduché linie vysázené drobnými diamanty, pánové v poslední době často projevují přání mít snubní prsten s černým diamantem – to jsou drahokamy, které obsahují husté tmavé inkluze (cizorodé látky) a grafitové destičky, jež dodávají diamantu neprůhledný vzhled a kovový lesk,“ přibližuje jeden z nových trendů Ester Engelová, která je autorkou všech kreativních návrhů šperků z dílny Esterstyl.

Jen dokonalý brus přináší třpyt
Ať už zatoužíte po prstenu s diamantem, nebo budete chtít vybrat třeba náhrdelník pro dceru či náušnice pro maminku, rozhodně se vyplatí zamířit do renomovaného šperkařství a poradit se s odborníky. O výsledném efektu totiž rozhoduje kromě výběru kamene i jeho dokonalý brus a kvalitní zasazení.

„Briliantový brus obsahuje celkem 58 facet neboli plošek. A pouze tehdy, když je perfektně provedený a splňuje požadované parametry, bude se diamant oslnivě třpytit. To znamená, že veškeré světlo, které bude shora do drahokamu vstupovat, se v něm bude odrážet jako v soustavě zrcadel a vracet se k vám zpět,“ objasňuje na závěr vznik magického jevu zvaného brilance Marek Odstrčil ze šperkařského ateliéru Esterstyl.

1 2 další strana »

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Ikonické sérum

Značka Lancôme představuje renovaci ikonického séra Advanced Génifique. více

TOP SEX A VZTAHY

Závislost doby

…i 10 minut bez telefonu pro mnohé znamená stres více

TOP CESTOVÁNÍ

Rodinná dovolena

Letní dovolená je pro řadu českých rodin událostí, na kterou se těší celý rok více

TOP GURMÁN

Nealkoholická vína

Chcete si k obědu vychutnat sklenku skvělého vína, ale musíte jet zpět do práce více

TOP SPOLEČNOST

Letní kina

Nejlepším společníkem pro prázdninové večery je dobrý film. více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Vůně Provence

Vzpomínáte, jaké to bylo odpočívat ve stínu olivovníku v Provence více

Chytré řešení

Řešíte, jak rozdělit větší prostory bez stavebních úprav? Zajímavou variantou více