Kupujete diamantový šperk?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Velké diamanty si zaslouží platinu
Diamanty se nejčastěji zasazují do bílého zlata, ale v posledních letech se zvyšuje i zájem o platinu. Tento vzácný kov má totiž nádherně čistou bílou barvu, která dodává diamantům velkou jiskřivost. „K dalším výhodám platiny patří, že neoxiduje, a tedy nikdy nezčerná. A protože je pevnější než zlato, kameny v ní perfektně drží. Proto se ty největší a nejkrásnější diamanty zasazují právě do platiny,“ vysvětluje zlatník Marek Odstrčil. Právě on se svou ženou Ester ze šperkařského ateliéru Esterstyl jsou považováni za průkopníky, kteří u nás v 90. letech s platinou začínali…

A jaké šperky s diamanty si lidé nejčastěji pořizují? „Mezi nejžádanější patří prsteny. Muži u nás rádi pořizují zásnubní prsteny s diamanty, často i v kombinaci s dalšími drahokamy, například s barevnými safíry. U snubních prstenů si dámy většinou přejí jednoduché linie vysázené drobnými diamanty, pánové v poslední době často projevují přání mít snubní prsten s černým diamantem – to jsou drahokamy, které obsahují husté tmavé inkluze (cizorodé látky) a grafitové destičky, jež dodávají diamantu neprůhledný vzhled a kovový lesk,“ přibližuje jeden z nových trendů Ester Engelová, která je autorkou všech kreativních návrhů šperků z dílny Esterstyl.

Jen dokonalý brus přináší třpyt
Ať už zatoužíte po prstenu s diamantem, nebo budete chtít vybrat třeba náhrdelník pro dceru či náušnice pro maminku, rozhodně se vyplatí zamířit do renomovaného šperkařství a poradit se s odborníky. O výsledném efektu totiž rozhoduje kromě výběru kamene i jeho dokonalý brus a kvalitní zasazení.

„Briliantový brus obsahuje celkem 58 facet neboli plošek. A pouze tehdy, když je perfektně provedený a splňuje požadované parametry, bude se diamant oslnivě třpytit. To znamená, že veškeré světlo, které bude shora do drahokamu vstupovat, se v něm bude odrážet jako v soustavě zrcadel a vracet se k vám zpět,“ objasňuje na závěr vznik magického jevu zvaného brilance Marek Odstrčil ze šperkařského ateliéru Esterstyl.

1 2 další strana »

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Zpět do kondice

Dlouhodobé trvání omezeného zákazu vycházení a nedostupnost většiny více

TOP SEX A VZTAHY

Přechozený vztah

Jste v dlouhodobějším vztahu a přišly problémy? Tak možná řešíte, více

TOP CESTOVÁNÍ

České hory

Dovolená v Česku není z nouze ctnost. Je to jen návrat k domácímu zlatu, více

TOP GURMÁN

Víno a ryby

Grilovat a udit se dá i doma. Máme pro vás 3 tipy na vína z vinařství více

TOP SPOLEČNOST

Pivovarské muzeum

Pivovarské muzeum v Plzni se opět otevře 11. května a od 25. května více

Dokonalý Valentýn

Svátek sv. Valentýna počítají zamilovaní k nejdůležitějším dnům v roce. více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více