Kupujete diamantový šperk?

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Velké diamanty si zaslouží platinu
Diamanty se nejčastěji zasazují do bílého zlata, ale v posledních letech se zvyšuje i zájem o platinu. Tento vzácný kov má totiž nádherně čistou bílou barvu, která dodává diamantům velkou jiskřivost. „K dalším výhodám platiny patří, že neoxiduje, a tedy nikdy nezčerná. A protože je pevnější než zlato, kameny v ní perfektně drží. Proto se ty největší a nejkrásnější diamanty zasazují právě do platiny,“ vysvětluje zlatník Marek Odstrčil. Právě on se svou ženou Ester ze šperkařského ateliéru Esterstyl jsou považováni za průkopníky, kteří u nás v 90. letech s platinou začínali…

A jaké šperky s diamanty si lidé nejčastěji pořizují? „Mezi nejžádanější patří prsteny. Muži u nás rádi pořizují zásnubní prsteny s diamanty, často i v kombinaci s dalšími drahokamy, například s barevnými safíry. U snubních prstenů si dámy většinou přejí jednoduché linie vysázené drobnými diamanty, pánové v poslední době často projevují přání mít snubní prsten s černým diamantem – to jsou drahokamy, které obsahují husté tmavé inkluze (cizorodé látky) a grafitové destičky, jež dodávají diamantu neprůhledný vzhled a kovový lesk,“ přibližuje jeden z nových trendů Ester Engelová, která je autorkou všech kreativních návrhů šperků z dílny Esterstyl.

Jen dokonalý brus přináší třpyt
Ať už zatoužíte po prstenu s diamantem, nebo budete chtít vybrat třeba náhrdelník pro dceru či náušnice pro maminku, rozhodně se vyplatí zamířit do renomovaného šperkařství a poradit se s odborníky. O výsledném efektu totiž rozhoduje kromě výběru kamene i jeho dokonalý brus a kvalitní zasazení.

„Briliantový brus obsahuje celkem 58 facet neboli plošek. A pouze tehdy, když je perfektně provedený a splňuje požadované parametry, bude se diamant oslnivě třpytit. To znamená, že veškeré světlo, které bude shora do drahokamu vstupovat, se v něm bude odrážet jako v soustavě zrcadel a vracet se k vám zpět,“ objasňuje na závěr vznik magického jevu zvaného brilance Marek Odstrčil ze šperkařského ateliéru Esterstyl.

1 2 další strana »

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Zdravý vzhled

Naše pokožka má přirozený vrozený kapitál chránit se a obnovovat při expozici více

TOP SEX A VZTAHY

Otec vs. syn

I když to na první pohled nemusí být patrné, tak sebevědomí malých chlapců více

TOP CESTOVÁNÍ

Senioři u moře

Blahodárné bahenní koupele, které uleví tělu i duši. Nádherné pláže a pověstná více

TOP GURMÁN

Znáte matcha?

Matcha je unikátní japonský zelený čaj. Má velmi pozitivní účinky na naše tělo: více

TOP SPOLEČNOST

Obří sochy

I pro letošní rok připravuje kapela The Tap Tap festival hudby a pohybu Pojď dá více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Novinka od Lenova

Ochladilo se, napadl první sníh, na náměstích se po roce znovu objevilo spoustu více

Polévka je grunt

„Polévka je grunt a maso je špunt,“ také jste to od babičky slýchali? více