Mekkami šperkařů jsou Mnichov a Basilej

Text: Prima Žena
31. července 2019 | 12:00

Jedinečný šperk vznikne tehdy, když jsou splněny dvě podmínky – zlatník je mistrem ve svém oboru a má k dispozici kvalitní suroviny. Nejčastěji potřebuje zlato, platinu a také drahokamy. Najít ten správný v dokonalém brusu ovšem může trvat i roky.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Stejně, jako se někteří lidé nespokojí jen s konfekcí, a aspoň jednou za čas si nechají ušít šaty nebo oblek na míru v krejčovském salonu, přicházejí i do šperkařského ateliéru zákazníci toužící po něčem originálním. „Není výjimkou, že klienti přijdou i s náčrtkem šperku, který si sami navrhli. Jsou-li jeho součástí drahokamy, mají na vybranou – buď si vyberou z kamenů, které jsou momentálně k dispozici, anebo z katalogu, kde máme vyfocené a popsané různé druhy kamenů a perel, v rozmanitých velikostech, tvarech, barvách a brusech. Pokud ovšem ani v katalogu nenajdou takový drahokam, který by splňoval jejich představy, začneme ho hledat u našich dodavatelů, anebo se pro něj vydáme sami do světa,“ popisuje způsoby, jak vzniká originální klenot, Ester Engelová ze šperkařského ateliéru Esterstyl, který se specializuje na výrobu autorských šperků výhradně z přírodních drahokamů. 

Smaragdy z Kolumbie, rubíny z Barmy
Požadavek na specifický kámen šperkaři zadají svým dodavatelům, kteří se specializují na určitý druh kamene a oblast. Takto spolupracují například s dodavateli smaragdů z Kolumbie, safírů ze Srí Lanky nebo Madagaskaru, rubínů z Barmy… A jak vše probíhá v praxi? „Dodavatel se za námi většinou sám zastaví, my mu vysvětlíme, jaký kámen potřebujeme, ukážeme mu návrhy šperku, požadované rozměry kamene, přibližnou cenu, požadavky na kvalitu, a on pro něj pak vyrazí. Dále už záleží na náhodě a štěstí, kdy se mu podaří jedinečný drahokam objevit. Většina dodavatelů k nám přilétá 2x za rok, pokud se ovšem jedná o velmi specifický požadavek, může být doba dodání i mnohem delší. Například jedna naše klientka čeká už přes rok na smaragdové náušnice, protože sháníme kameny za cenu, která by pro ni byla přijatelná, a je ochotná si na ně počkat,“ vysvětluje princip obstarávání drahých kamenů zlatník Marek Odstrčil ze šperkařského ateliéru Esterstyl.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Jak na vrásky

Zjistila jste při pohledu do zrcadla, že vám jemnou kůži u očí narušují tenoučké linky? více

TOP SEX A VZTAHY

Vztah na dálku

Mnoho lidí se rozhodne pro vztah, i když s partnerem nežijí ve stejném městě více

TOP CESTOVÁNÍ

České hory

Dovolená v Česku není z nouze ctnost. Je to jen návrat k domácímu zlatu, více

TOP SPOLEČNOST

Pivovarské muzeum

Pivovarské muzeum v Plzni se opět otevře 11. května a od 25. května více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více